Království nebeské (2005)

Další do řady skvělých historických kousků, tentokrát od mistra R.Scotta. Historie křížových válek je sám o sobě velice zajímavý, všechny okolnosti kolem všech bitev atd...Filmy Ridleyho Scotta jsou pro mě vždy nadprůměrnou záležitostí, bál jsem se spíš výkonu O.Blooma, který mě mimochodem nadchnul. Akcí nadupaný snímek, plný historických osob a událostí, skvělé bitvy, dobré herecké obsazení. 4* si zaslouží každopádně !

Slunce, úsvit a upíři (1989)

Už jen spojení D.Carradina, B.Campbella a celkem solidního rejži Hickoxe dávalo za pravdu, že film nebude uplná sračka. Jedná se o pěkně odlehčenou komedii s hororovými prvky, která nenadchne, ale ani neurazí. Pár krvavých scén, sem tam vtipný gag, do toho již jmenovaní ( hlavně Bruce coby Van Helsing je k popukání ). Pěkný 3 * si to zaslouží.

Karate Kid (2010)

Totálně mega tuctová limča, až smutně předvídatelná, ohrabaná a na stotisíckrát kopírující všemožné starší fláky. I přes to všechno jsem se tolik nenudil,možná až překvapivě.J.Chan zde moc nepředvede, což se asi ale dá předpokládat. jeho malý černošský svěřenec taky není žádný zázrak. Tak ani nevím, proč dávám 3*, líbilo se mi prostředí 1. *,souboje závěrečného turnaje měli šťávu 2. * a z respektu a lásce k J.Chanovi 3 *.

Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao (1993)

Tak trochu zklamání. O Untold Story jsem slyšel již dávno předtím, než se mi dostal do rukou - kult HK CAT III snímků, jeden z vrcholů brutality, předpisový exploitation, atd atd...Ale kdepak. The Untold Story je rozhodně vynikající snímek, obsahuje brutální scény, ale zas tak bych to nepřeháněl. Jednak je zde plno hluchých míst, kde se jen tlachá o hovně, vážně nuda. Navíc, klasický HK humor mě vážně nepobavil. Ovšem, je zde Anthony Wong, extra třída, která tomu všemu dodá uplně jiný rozměr. Brutální, nechutný a nekompromisní vrah, který se se svými obětmi opravdu nesere. Od druhé poloviny se pak rozjede vážně hodně povedená explotation podívaná. Ale i tak bych netvrdil že se jedná o vrcholový extrém.

Ohnivý blesk (1983)

Italský trash post-apocalipťák se vším všudy. Mutanti, cyborkové, písečné bouře, zdevastovaná města, vše s kulisama, které by za víkend hravě zvládnul výtvarný kroužek na základní škole, gumoví herci, zvuky zbraní, které v té době vydával tetris, dialogy, které by nevymyslelo ani nemluvně...Prostě vše, co má správný trash brakáč mít :).

Vlkodlak (2010)

Stylově natočený horor, z krásně atmosférické Anglie 19. století. Potenciál obrovský, herecké obsazení hodně lákavé, ale stále tomu něco chybí. Atmosféra je celkově příjemně mrazivá, tedy určitě co se alespoň druhé půle týče, ale pořád to není to, co by diváka přikovalo k židli a nenechalo jej vydechnout. Zamrzí také celkem nezajímavý A.Hopkins, kterému jsem jeho roli za celý film opravdu neuvěřil a to je , u herce jeho formátu, dost smutné. Na druhou stranu Del Toro a H. Weaving, těm sem to sežral i s chlupama. Skvělá zpracovaná byla maska vlkodlaka. The Wolfman je ten typ filmu, který neurazí, ale ani příliš nenadchne, každopádně co se moderní hororové scény týče, je to asi trochu lepší průměr. 3,5 *

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jo, hold jít na Harryho Pottera a vidět předtím jen dva díly bylo jisté riziko, riziko, že se budu jen slabě chytat děje, jelikož vím, že celá sága o HP je opravdu rozsáhlá a celkem solidně zamotaná. Stalo se tak jen z části ( nejspíš nebýt mé přítelkyně, která mi vše během filmu detailně vysvětlovala :) ), něco jsem pochopil, něco je mi stále pasé. Triková část byla dokonalá, což ale je-a to i já vím-u Harryho jasnou záležitostí už od prvního dílu. Divil jsem se také, že co se pohádkové atmosféry týče je ta tam a nový díl je vážně celkem depresivní podívaná. Ale tak to údajně myšlené je..Dokud neuvidím všechny díly a celkově mi vše nezapadne, nemůžu dát víc než 3*.

The Cottage (2008)

Spojení laskavého britského záchodového humoru, který já opravdu zbožňuju + opravdu kvalitní gore a pěkně zatuchlá atmosféra, z toho nemuže vyjít nic špatného.

Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995)

Tak tohle je výsměch pro celou rozrostlou sérii o Micheaelu Myersovi. Tajemný kult uctívající ďábla v podobě M.M., kluk který přežil jeho řádění jako malý...bože co tohle má společného s klasikou od Carpentera? Takovouhle slátaninu z absolutního odpadu zachrání pouze pár ( opakuji pouze pár ) solidních gore chvilek. Ale ten konec zapečetí rozhodně nejhorší díl se všech Halloweenů a rozhodně také jeden z těch opravdu dementních hororů celkově - Myersovi dávájí na prdel železnou tyčí, chudáček Michael křičí bolestí, sténa a svíjí se, poté se potácí k zemi a pomalu umírá - kurva cože???? Půl bodu a to opravdu s chlupem.

Henry: Portrét masového vraha (1986)

Asi nejlepší role, ve které jsem M.Rookera viděl. Opravdu nechutně chladný Henry si dává své oběti, s pomocí ještě nechutnějšícho kamaráda Otise, bez jakéhokoliv rozdílu opravdu masově.Pardní hutná amtosfera dodá celeému filmu pěkný koule.