Darjeeling s ručením omezeným (2007)

U příběhu tří bratrů jsem se opravdu bavil a velice se mi líbil. A i když se tam Bill Murray jenom mihnul byl velice zábavný (jako vždy). Owen Wilson odvedl příjemný výkon je tady docela (pro něj) v netradiční roli a povedla se mu jí zvládnout. Režisér Wes Anderson má jedinečný styl točení, který se mi líbí. Toto byl jeho první film který jsem viděl a už teď vím že se podívám i na další.

Hrátky s čertem (1956)

Další z klasických pohádka, kterou opravdu můžu. Kreslené kulisy tomuto filmu dodávají opravdu takový zvláštní náboj, vždy se mi moc líbili. Už v té době jsem neměl rád křesťanství a tento film tomuto stavu nikdy nepomohl. A hlavně můj oblíbenec byl vždycky ten lupič :-).

Pyšná princezna (1952)

Ne že bych si nějak liboval v pohádkách to teda rozhodně ne, už jako malý jsem měl vždycky radši ty kreslené/animované než hrané. Ale tato pohádka mi jako jedna z mála učarovala a přirostla k srdy a zatím nepustila a myslím že ani nepustí. "Rozvíjej se poupátko." "Našli moji rádcové? Našli?"

Velký (1988)

Pamatuju si to jako by to bylo dnes, když jsem sledoval tento film jako malý. Uplně přesně jsem chápal hrdinovy pocity a důvody proč chtěl být velký a byl jsem nadšen když se mu to povedlo, protože jsem doufal, že se mi to taky podaří. Podařilo, ale musel jsem si pár let ještě počkat. Dnes ten film chápu spíše jako nostalgii (jak jsem kdysi chtěl být taky velký) a také jako pěkný výkon Toma Hankse.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Kdo by ho neznal? Chuck Norris muž který umí dělit nulou, dokáže vrátit čas a má nejefektnější otočky. V seriálu Walker, Texas Ranger ochraňuje Texas a jeho obyvatele, před zločinci, vrahy, teroristy, členy sekty nebo radikálnými neonacisty. Je to zkrátka muž na svém místě. A my si už jenom přejeme aby se na naše obrazovky nikdy nevrátil. ;-)

Lovci pokladů (2004)

Jona Turtealtauba odmítli u Šifri mistra Leonarada a tak si řekl, že si vytvoří svůj vlastní styl a příběh a toto je výsledek. Film, který neurazí (zas tak moc), odhalíte tajemství z (velkých) USA, mrknete na Nicolase Cage a řeknete si, že se snaží... tak nakonec proč ne?

Wild Wild West (1999)

Mám tenhle film velice rád a vždycky se u něj velice rád zasměju. Tak nevím co tady maj všichni s tím upalováním!? Já bych si radši vzal ten vlak nebo toho pavouka. :-)

Útěk do divočiny (2007)

Když mi tento film přinesl kamarád (s velmi dobrým filmovým vkusem) nevěděl jsem o tom prakticky nic. Takže jsem jenom čekal a sledoval. A opravdu tento film, a obzvláště když je to podle skutečné události, má sílu se vám dostat pod kůži, popadne vás a už nepustí... Opravdu děkuji za tento film, myslím že má hodně námětů k zamyšlení. K tomuto filmu opravdu není co dodat, kdo viděl chápe, kdo neviděl musí vidět! (Zrovna teď když toto píši mě napadlo, že příběh Christophera McCandlesse je trošičku podobný příběhu o Budhovi, ne že bych se o to nějak hodně zajímal, ale něco málo znám... tak poznejte taky.)

Telefonní budka (2002)

Opravdu zajímaví thriller. Ještě dnes si pamatuju jak tento film byl přijímán hodně s rozpaky (tedy hlavně v USA) a to kvuli 11.záři 2001, všichni víte o čem mluvím. Sice jsou v tomto filmu chyby, čehož jsem si všiml už při prvním shlédnutí a to je docela div. Ani zdaleka jsem nečekal že Collin Farrell podá takový výkon a když jsem se podíval na režii tohoto filmu tedy pan režisér Joel Schumacher nemohl jsem uvěřit že právě on režíroval tak hrozný film jako Batman & Robin to je film který absolutně..jak bych to řekl...nemám rád. Ale tento film (i spolu s 8mm, Tigerland, Bad Company) se opravdu povedl a musím uznat že se tedy pan režisér opravdu zlepšil. :-D