Pestrobarvec petrklíčový (2014)

O tom, že ani lesbičkám, které si všelijak obzvláštňují vztah, se nemusí vyhnout partnerská krize. Život Adele to zrovna není, je to takové intelektuální drama plné keců o motýlech, ale nenudil jsem se. Rozhodně zajímavé.

Náhradníci (2000)

Komedie plná klišé a navíc ne zrovna extra zábavná. Takhle velké hodnocení je mi fakt záhadou.

Fotograf (2015)

Roden si to očividně užíval a je upřímně jediným důvodem, proč s Fotografem vůbec ztrácet čas. Viděna první polovina dvoudílu pro televizi a stačilo mi.

Daredevil (2015) (seriál)

S1 4/5. Tenhle seriálový Daredevil se Netflixu zase povedl, a i když to u mě osobně na pěti hvězdu není, tak dávám jednoznačně palec nahoru. Casting na jedničku. Coxe mám rád už od Stardust a takhle charismatického záporáka jako je Fisk, můžou závidět i filmové komixy. _ S2 5/5. Takhle zpětně na S2 vzpomínám mnohem líp, než hned po zhlédnutí, a v té konkurenci ostatních Netfilix marvelovek je tahle série prostě špička. Daredevil, Elektra, Punisher - tohle kombo prostě nebylo schopné trumfnout ani první setkání Defenders._S3 5/5 Návrat Kingpina rozhodně prospěl (v S3 je z něj padouch Escobarova formátu), budoucí Bullseye těžký protivník a hlavně parádní postava Nadeema. Tak nějak celkově z toho jde cítit, že právě tenhle seriál je jednou z výkladních skříní Netflixu.

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

AMS se nedá hodnotit v rámci žánru. Tohle je totiž svůj vlastní žánr plný šílených nápadů, které tvůrci zamíchali do na první pohled nepředstavitelného hororového a černohumorného mixu, který ale kupodivu fakt funguje.

Sedmý syn (2014)

Tuctová a ne moc zajímavá fantasy, ve které Bridges slušně hláškuje a.. to je asi tak všechno. Prostě to hodně rychle vyšumí z hlavy. Za rok megafilm na nově.

Camp X-ray (2014)

Není to špatný film, jen strašně blbý, který se bojí povrtat v tom přitažlivém vosím hnízdě. A tak sledujeme pohádku o tom, jak se vězni stydí při sprchování, a že i američtí vojáci mají srdce a ne každý zadržený muslim je přece ten zlý.

V rytmu soulu (2008) odpad!

Tak za prvé, SLJ se do takových rolích vůbec nehodí, ale to ještě není ten hlavní problém. Tím je, že to vůbec není vtipné. Kromě hlášky s kapržužlou jsem se prostě neměl čemu smát. Naivně jsem doufal v komedii plnou pohodové muziky. Takový slabší Dreamgirls třeba. No ale tohle je prostě masakr.

Hlasy (2014)

Romantický komediální thriller, který má zábavné i drsnější chvilky, ale celkový dojem je, že jsou Voices nedotažené. Ale umím si tenhle filmek představit jako hodně nahláškovaný černohumorný seriál.

Inherent Vice (2014)

Taková pomalá a ne moc snadno uchopitelná detektivka nedetektivka, která mi stylem a atmosférou chvilkama připomínala Big Lebowskeho. Ale Coeni jsou boužel pro PTA mnohem lepší vypravěči. Takže výsledkem je jen parádně vypiplané a načančané retro s božím Phoenixem. No a pro dokonalé pochopení si to budu muset dát někdy ještě jednou. Minimálně.