Athena (2022)

Fantastická kamera. Ty dlouhé záběry sídlištěm, ze kterého se stala bojová zóna, se neokoukaly ani když mi v už půlce bylo jasné, že mají hlavně za úkol zakrýt tu dějovou a scénaristickou bezradnost. 6/10

Morbius (2022)

Morbius ospale omílá posté ta různá upíří klišé a neumí je zábavně prodat. Hvězda za solidní Ekstrandovu muziku a za kameru, díky které ten film působí líp, než na tom ve skutečnosti je. Potitulková scéna je jedno velké wtf.

Láska a příšery (2020)

Hodně fain rodinné postapo s božími monstry, sympatickými hrdiny (chci dvojku a víc Yondu) a překvapivě dost scénami, kdy se jede na vážnou notu. 8/10

Predátor: Kořist (2022)

Holčině jsem fandil, ale nedokázal jsem se zbavit pocitu, že není přece možné, aby zvládla s šípy a tomahawkem to, co pomalu nezvládla banda profi vojáků. Jinak Trachtenberg dost dobře, parádně se na to kouká - takže mu mu brzy snad přistane něco o dost ambicioznějšího. 7/10

Temná dcera (2021)

Rád bych dal hvězdu nebo dvě navíc, ale bylo to tak strašně nezáživné. Byť to herecky i atmosférou do sebe něco má. Ale dějově mě ten příběh potrhlé ženské moc neba. 5/10

Luís Figo: Přestup století (2022)

Všichni lžou. Figo oprašuje svou dávnou zradu Barcy a snaží se ze sebe udělat oběť vysoké hry mezi kravaťáky. Dokument zajímavý, možná jen zbytečně dlouhý. Svou pravdu si tu najde asi přiznivec jak Realu, tak Barcy. 6/10

Policejní film (2021)

O zkorumpované mexické policii. Ale zkorumpované tak, že strážníci vlastně musí uplácet i své nadřízené. O nulových právech strážníků a nulové autoritě mezi občany. O mizerných platech a následně vyplývající oné zkorumpovanosti. Všechno tohle ale přebíjí ta artová polodoku forma, kdy i herci v jednu chvíli vyjdou z role a mluví o natáčení. Tohle je za mě spíš na škodu, mohlo to být fakt hodně silné. 6/10

Proces s Adolfem Eichmannem (2011) (TV film)

Těžko se to hodnotí. Historická hodnota těch dobových záběrů je velká, ale dokument mimo ty záběry prostě moc vtahující nebyl.

Telefon pana Harrigana (2022)

Mít to 20 minut, tak si budu myslet, že je to průměrná epizoda z Věřte nevěřte. 4/10

V nemilosti (2021)

Silné, syrové drama, které mít trošku odvážnější konec a ne tak lehce vydedukovatelnou pointu, tak je to na plnou palbu. Sandra skvělá.  8.5/10