Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Horor

Poslední recenze (1 921)

plakát

Cruel Jaws (1995) (TV film) 

Kruté Čelisti, originál od Mattela. Teda od Metteia, Bruna, legendárního kastrátora a doktora Frankensteina euro trash plagiátorství. V tomto případě ovšem neúřádoval tolik se svým lepkavým herkulesem a ve stařecké střídmosti si postačil s pouhým remixem Zachraňte Willyho a Čelisti, jejíž poslední (a nejlepší) čtvrtý díl již uzrál nějakých těch osm let a tedy Bruno uznal, že brakuchtiví návštěvníci videopůjčoven jistě rádi (po tak dlouhém žraločí celibátu) šáhnou po VHS s malbou alfa samce moří a oceánu. Nemusím asi zmiňovat, že žraloka tu mnoho není a pokud ano, tak jsou to různé edity z dokumentárních filmů. Skoro by z nich člověk nabyl pocit, že tam v té zátoce těch zubatců řádí hned několik. Samozřejmě kam Bruno nemůže (z důvodu omezené rozpočtu) strčit žraloka, tam ho alespoň supluje velmi četnými záběry poprsí a aby se tolik nezapřel, alespoň v úvodu nabídne jedno příjemné "italo" gore (ve scéně nálezu první žraločí oběti). Hlavy si tu samozřejmě přijdou na své, určitě potěší laciná kopie Hulka Hogana anebo soundtrack, který v rámci jedné melodie dokáže extrahovat z Indiana Jonese, Hvězdných Válek, Ramba i Supermana zároveň, což je um, který se musí respektovat (https://www.youtube.com/watch?v=xwjAHWFdkFk). Hlavou mi však vrtá smutný fakt, že CRUEL JAWS se ani nedostal na pulty českých videopůjčoven, a tak místo abych si ho mohl poctivě vydražit alespoň za 1300 Kč, v souboji s nostalgickými fotry na Aukru, musím si ho pouštět na youtube. Což je na dílo, které v devadesátých letech znovu resuscitovalo žraločí žánr, velmi velmi smutné.

plakát

The Last Run (1971) 

Pohříchu zapomenutá automobilní kriminálka, které může být příjemným osvěžením mezi plejádou známých žánrových klasik (BULLIT, VANISHING POINT, FRENCH CONNECTION, RACE WITH THE DEVIL, TWO LANE BLACKTOP atd atd.). THE LAST RUN má v popředí stárnoucího hrdinu (vynikající a hodně suchý George C. Scott), který se odhodlá k poslední akci, i když má trochu neblahé tušení, že by to nemuselo dopadnout dobře. Film má zvláštní atmosféru 70's french weird krimi romancí jako třeba ROAD TO SALINA nebo CESTUJÍCÍ V DEŠTI v kombinaci s ÚTĚKEM Sama Peckinpaha. Unikátnosti filmu (s jednoduchou, ale dobře udělanou zápletkou, trochu mezi hardboiled krimi a Tarantinem) napomáhají evropské lokace (točilo se ve Francii, Španělsku a Portugalsku), ale taky fakt, že za kamerou stál dvorní Bergmanův kameraman Sven Nykvist a výtečný jazz/funk/tropicalia soundtrack má na svědomí Jerry Goldsmith (asi dva dny po shlédnutí filmu jsem na něj čirou náhodou narazil v bazaru, a samozřejmě zakoupil a od té doby ho poslouchám s vysokou pravidelností). Scénář má na svědomí Alan Sharp, autor mých dvou velkých srdcovek - THE NIGHT MOVES a THE HIRED HAND, režie v rukou journeymana Richarda Fleischera.  THE LAST RUN je film, který se ve mě spokojeně rozležel a s dobrým svědomím doporučuji.

plakát

Medvěd - Série 2 (2023) (série) 

Druhá sezóna Medvěda má v rejstříku několik absolutně skvělých dílů (např. RYBY, VIDLIČKY). Ve finále tomu ale spadne řetěz a konec série je skutečně jedno hodně dlouhé a táhlé utrpení, kde Carm a Syd (Ayo Edebiri, pro mě jeden z nejhorších hereckých castingů) jen donekonečna manifestují svoje ocd a plejádu úzkostí (scéna pod stolem wtf?). Nic proti, ale to tempo je vražedné. Nejvíc ideální by bylo, kdyby Carm v té lednici umrzl a třetí série se proměnila na nekonečný restaurační sitcom - potenciál k tomu ostatní postavy Medvěda mají.

Poslední hodnocení (4 298)

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda) (S02E01)

25.02.2024

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

24.02.2024

Akta X - Hnízdo (1993) (epizoda) (S01E03)

24.02.2024

Columbo - Vražda podle plánu (1972) (epizoda) (S01E07)

22.02.2024

Mluv se mnou (2023)

22.02.2024

V obležení (2021)

11.02.2024

Náruživost (1969)

09.02.2024

Poslední žralok (1981)

09.02.2024

Nocturna (2020)

08.02.2024

Reklama

Ovládací panel
71. nej uživatel Česko
336 bodů