Lovec draků (2007)

Nejdřív jsem čekal pořádně nabušenou fantasy, ale ono je to úplně jinak:-) Je fakt, že film hraje pěkně na city, ale už mám za sebou mnohem větší citovky. První část filmu je parádně natočená se všímšudy, potom je to spíše o myšlence, která v podstatě navazuje. Je to prostě moc hezkej film, který stojí za to vidět (v klidu). Soundtrack taky stojí za zmínku. 72%

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Doufal jsem, že se konečně budu bát nebo se lekat, ale zase nic. Je fakt, že je to trošku jiné než všechny předchozí díly, ale furt nic extra. Na jedničku to samozřejmě nemá. Efekty jsou dobré (když už tam nějaký jsou) a celkový dojem není úplně nejhorší. Jen se těším až P.A. natočej normálně a ne kamerou, která lítá od podlahy ke stropu a zpátky. 37%

Bejvalka ze záhrobí (2014)

Ne nějak zvlášt zajímavé, ale určitě koukatelné. A postupně se zvětšující makeup s drobnýma létajícíma muškama kolem hlavy hlavní zombice je na velmi dobré úrovni. Další kladné bodíky musím dát slečně Daddario, její postava a vnady mě snad v každém filmu neomrzí a to se s tím ani neprsí. 51%

Hitman: Agent 47 (2015)

Vliv německé produkce je sakra znát. Dějově celkem slabé a když už dojde na akci, tak plácaj efekty tam, kde to ani není potřeba. Jediné co stojí za řeč je Quinto a ty audinky. Když už nic, tak alespoň těch zpomalených záběrů tam mohlo být víc. 43%

Zóna smrti: Čas odplaty (2015)

K páté hvězdičce to nemá daleko. Finální bitka byla sice luxusní, ale krátká a divně ukončená, proto ubírám bodíky. Jinak film je to parádní, spousta akčních scén s výbornou choreografií, nemluvě o Tony Jaa a jeho loktech a kolenách. A dokonce se dobře předvedl i jako herec a ne jako ňouma, který se umí prát. Z filmařské stránky taky na jedničku, výborná kamera i soundtrack a dějově nic jednoduchého, občas jsem se ztrácel a to je u akční řežby trošku divný:-) 84%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Původně jsem přemýšlel nad tím, že dám 4 hvězdy, protože mi tam něco chybělo, pak jsem nad tím začal lehce přemýšlet a na nic konkrétního jsem nepřišel, protože mi chybělo jen to, že jsem si nepamatoval děj všech předchozích dílů a nemohl jsem se v klidu napojit na tu hvězdnou pupeční šňůru. Každopádně musím udělit body navíc za to, že se Abrams držel té staré kultovní nostalgické atmosféry, která tomu dává tu dokonalost a film pak působí jako kdyby k celé sérii už dávno patřil. Efekty jsou perfektní, ale ne přehnané, dějově akorát, hodně akce a omáčka jentaktak v mezích. Ford dostal spooooustu prostoru pro svojí postavu, což je velmi dobře. Občas je tam nějaká ta nesrovnalost pro šťouraly, ale když si člověk uvědomí, že je to science-fiction, tak to musí brát. Hodně dobře J.J. 90%

Velký šéf (1971)

S Brucem znám mnohem lepší filmy. Není to špatný, ale ničím to nevyniká. 52%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Těžko hodnotit, na jednu stranu lepší na druhou stranu horší jako jednička. Zdevastované město a jiné efekty jsou parádní, ale jinak jsem občas usínal. A ničím mě to extra neobohatilo. Možná jako celek až ukončej sérii, tak to za 4 bude. 63%

Méďa 2 (2015)

Měl jsem hodně co dělat abych nedal pátou hvězdičku. Po dlouhé době zase komedie u které jsem se bavil a ne málo. Hlášky sprosté i nesprosté a vtipné situace tam prostě jsou a o tom to je. V podstatě srovnatelné s jedničkou, ne-li lepší. Amandu jako sprostou huličku bych fakt netipoval, ale super. A potitulková scéna s Liamem nemá chybu, ikdyž ji moc nechápu :-) 82%

Kobry a užovky (2015)

Na české poměry velmi slušná práce. Herecké výkony obou Hádků jsou parádní a filmařsky je to taky na jedničku. Je to určitě povinnost, ale podruhé to už vidět nemusím. 68%