Batman vs. Robin (2015)

Batman vs. Robin? To je trošku nelogický ne? Nic nového, nic zvláštního, jako pozadí při hlídání dětí je to dobrý :) 37%

Město 44 (2014)

Dějově prázné, tak trošku romantický příběh dvou lidí uprostřed válečné zóny. Dvě hvězdičky navíc musím dát za efekty (výstřely, přestřelky, výbuchy apod.) To co předvedla česká postprodukce je mazec, když se chce a jsou prachy, tak to jde. 60%

Marvinův pokoj (1996)

Další drama o nemoci a rodinných vztazích. Nic zázračnýho a zklamání za ten závěr, kde se vlastně nic nestalo a nic se nevyřešilo, což vlastně by měla být pointa těchto filmů. A smysl Marvinova pokoje jsem taky nedal. 41%

Hamlet (1990)

Spoooousta keců, což je u Shakespearea asi normální, že by mě to nějak bavilo se říct nedá, každopádně herecký výkon Gibsona si zaslouží Oscara. 53%

Malý Buddha (1993)

Celkem hezky zpracované, ale jednoduché a spíše pro děti než jako seriozní film. Hvězdičku za Reevese, kterýho bych vubec nepoznal, kdybych nevědět, že tam hraje. 48%

V srdci moře (2015)

Očekávání se naplnila, Moby Dick jak vyšitej :) Zpracování je v podstatě na jedničku, jen těch záběrů před zeleným pozadím tam bylo zbytečně moc a to nemyslím velrybu. Každopádně stojí to za podívání. Hudba taky stojí za zmínku. 72%

Maléna (2000)

Hezký film, co víc dodat. Je to sice o chlapeckých fantaziích, ale ve finále se to zvrtne i k nějakému filmovému ději, což jsem nečekal. Hvězdičku za Monicu Belluci, za prvé ji to sakra sluší a člověk ani nemrkne, když je na obrazovce, jen aby nepřišel ani o jeden snímek záběru a za druhé, scéna ponížení na náměstí nemá chybu, to zase klobouk (a podprsenku) dolu. Hudba od Morriconeho je znát, ale nic výrazného. 70%

Profesionál (1981)

Belmodovky jsem nikdy nějak extra nemusel, ale když to shrnu, tak to má spíše víc kladů a žádné zápory, ale je to prostě stará fr. Belmondovka (ta lepší). Hvězdičku navíc musím dát za hudbu, Morricone je prostě borec a je slyšet v podstatě během celého filmu a to je dobře. 67%

Kameraman (1928)

Kdybych byl o 88 let mladší, tak bych asi hodnotil stejně. Závěr filmu je co se týče scénáře a pointy perfektní, ale jinak celkem nuda. Nic proti groteskním vtipům, ale u ničeho jsem se neusmál a dějově jsem si připadal jak kdyby někomu ulítly včely a já na to musel koukat. 56%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Hodně slabé 4 hvězdičky. Nebýt výbornýho Benicia Del Tora a jeho sólovky na konci filmu, tak by to bylo za 3. Samozřejmě scéna na dálnici a práce s kamerou na začátku filmu nemají chybu, ale jinak je to v podstatě takové bezduché a o ničem, spíše jako průměrný pilot k průměrnému seriálu. 66%