Já, padouch 2 (2013)

Srovnatelné s jedničkou, nebýt těch úžasnejch žluťásků, tak by to nebylo ono, ale Kevin a Dave mě rozsekali při každém jejich čísle. Finální písnička Mimoňů alias Village People je nářez. Nemám co vytknout, nechyběla ani romantika, ani ''lekačky''. Bla bla blaaaaaaaaaaaaaa:-))))

Log Jam (2009) (seriál)

Výýýýýýborný, člověk asi musí být od přírody trošku prdlej aby se mu to líbilo. Každá sekunda hudebního umu této zvířecí partičky je zabřichopopadající :-)) Díky Kouzelná školko :-D

Jen Bůh odpouští (2013)

Takto zajímavej film jsem dlouho neviděl. Ne že bych se během filmu ztrácel, ale nějak jsem furt hledal větší pointu v tom jaký mají všichni dlooooouhý a vážný pohledy (vzpoměl jsem si na Tenkrát na západě), kamera samozřejmě výborná. Ryan Gosling byl tak vážnej až to nebylo přirozený, ale snažil se, vo tom žádná.

Toxický mstitel 2 (1989) odpad!

Myslel jsem, že větší úchylárna a blbost než je Toxický mstitel 1 být nemůže, ale bohužel jsem se mýlil. Na tomto filmu není vůbec nic co by se dalo alespon trošku pochválit. Občas mám rád Déčkový filmy a hledám na nich něco kladnýho co tvůrci měli v hlavě, když se film natáčí, ale tento paskvil musel natočit někdo v komatu. Nedá se ani říct, že tento film je tak špatnej až je dobrej, on prostě špatnej je a to proti špatnej filmům nic nemám. No těším se na trojku :-)

Sexy 40 (2009)

Příjemná romatická komedie, u které se člověk i občas zasměje, což se u romatických komedií většinou nestává. Katka je kost, to se musí uznat i na to že jí v době natáčení bylo 40 a je znát, že se do role vžila. Jedna hvězdička navíc za herecké výkony a hlášky obou dětí :-) Určitě si tento filmeček budu dobře pamatovat ještě pár let, narozdíl od jiných tuctových romanťáren.

Thor: Temný svět (2013)

Kluci od Marvelu opět nezklamali. První díl (5*) byl spíše úvod do Thorova světa a představení postav, takže jsem se bál, že to bude jen akční blbina, která se veze po slávě mladšího brášky, ale opak je pravdou. Nelituju toho, že jsem viděl 2D s titulky, člověk si krásně užije rychlé akce a nemusí přiblble mžourat do brejlí a hledat na plátně létající kladivo:) Prostě pokoukání od začátku do konce, konec jsem sice čekal trošku víc Avengerovskej, ale vtípky a hlášky snad všech hlavních hrdinů to zachránily na plný čáře (dvouvteřinovej Captain Amerika je luxusní:-) ). Sympaťák Loki nezklamal. PS: Za fakt nečekaný dva twisty na konci bych dal šestou star :-)

Kazatel Kalašnikov (2011)

Je mi líto, ale nemůžu se zbavit pocitu že tento film musím porovnávat s filmy Hotel Rwanda a Shake Hands with the Devil a umístit ho daleko za. Mám rád filmy podle skutečné události a dokážu se do nich vcítit, ale u tohoto filmu jsem místama lehce usínal, ikdyž se jedná o silné téma jako je válka ve Rwandě. Gerard je dobrej herec, ale na feťáka co se obrátil v boha se moc nehodí. Na druhou stranu akce (ne, že by jí tam bylo nějak hodně) je parádní, ale ve finále na mě tento film působí průměrně. Každopádně zkouknutí nelituju.

Agora (2009)

V prvé řadě mě zaujmul fakt, že na španělský film je to hodně dobře natočené (angličtina tomu jen prospěla). Rachel Weisz podává bravůrní herecký výkon a jsem rád že dostala dost prostoru ukázat jaká je vynikající astronomka a filozofka. Ne že by otázka nepokojů mezi křesťany a pohany nějak zaostávala, určit si v té době vybrat náboženství asi nebyla žádná sranda, ale režisér to zvládnul na jedničku, žádná zbytečná omáčka, člověka to hned vtáhne do děje. Jen tomu Cyrilovi jsem to moc nevěřil, nějak mi tam neseděl :-)