Pan (2015)

Jako pohádka je do hezký. Velkolepá šou před zeleným pozadím. Každopádně nic originálního a podruhé už to vidět nemusím (nikdy). 60%

Loose Change 2nd Edition (2006)

Když to vezmu jako dokument, tak zpracování jakože posbírání a nastříhání všech důkazů a rozhovorů je na hodně dobré úrovni, teď je ale otázka jestli je to vše pravda.Na to aby to vše byla konspirační teorie je to až moc přesvědčivé, takže tomu klidně i věřím. Takže USA jdi někam. 71%

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Je fakt, že je to spíše nultý díl k další sérii, ale i tak to mohlo být o kapku lepší. Každopádně mi tam chybělo to Sherlockovo myšlení a jeho do detajlu propracované a znázorněné myšlenkové pochody, tak jak je to v předchozích dílech. Musím zmínit, že některé hororové scény se nemají za co stydět, husí atmosféru teda měly s porovnáním některých dnešních amerických hororů. Prostě parádní úvod do nové řady. 74%

Osm hrozných (2015)

Tarantino má na víc. Scénář je sice jednodušší, ale nečekanej zvrat na konci to dost obohatil. Je fakt, že omáčky a keců je tam víc než dost, ale vše je takové Tarantinovské a vkusné, že jsem to prostě žral a nevadilo mi to. Nebýt Samuela, tak je to poloviční film. Russell taky nemá chybu, ale Sam je Sam:-) Komu Tarantino nevadí, tak to určitě musí vidět. 78%

Lovec jelenů (1978)

Je fajn vidět De Nira a Walkena za mlada, jejich výkon je každopádně dobrej, ale jinak mě to ničím extra neuchvátilo. Scény s ruskou ruletou, hlavně ta ve Vietnamu jsou luxusní, ale jinak v tom vidím průměrné válečné drama. Délka filmu mému pocitu taky moc nepřidává. 60%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

První polovina filmu je naprostá pecka, pak se to lehce táhne, ale nějak zvlášť to nevadí. Stoprocentní hvězdičku navíc musím dát za kameru, myslel jsem, že kameraman perlí jen v úvodní scéně, ale on perlí celý film. Ta plynulost a elegance dlouhých záběrů je fantastická. Herecký výkon Leonarda je pomalu na Oscara a scéna s napadením medvědem je to nejlepší co jsem kdy ve filmu viděl (když samozřejmě nepočítám šílený efekty ze sci-fi a fantasy filmů), nechápu jak to udělali. Iňárritu se pěkně vyšvihnul. 87%

Láva (2015)

Mě se ta písnička celkem líbila a celková pointa je taky moc hezká. V bonusech na DVD u filmu V hlavě. 67%

Rileyino první rande? (2015)

V podstatě krátké pokračování animáku V hlavě ve stejném stylu. V bonusech na DVD.

Everest (2015)

Žádné velké drama se nekoná. Poslední půlhodina byla samozřejmě na jedničku, ale jinak krom krásných záběrů hor to je lehký podprůměr a ještě mě dostala Keira a její tekoucí nudle z nosu, které si následně utře do rukávu. Jinak jeden z mála filmů, kde je casting fakt perfektní. 63%

Kurýr: Restart (2015)

Hodně slabé 3 hvězdičky. Když pominu divného hlavního představitele a jeho chrup, tak mě celkem prudí ten fakt, že už tu jeden Kurýr je, proč ho teda točit znovu (a hůř). Veškeré akce jsou relativně průměrné. Alespoň pěkné holky a audinky to vše zpříjemňovaly. 40%