• Krátkometrážní

Duna: Část druhá (2024)

Za mě jednička byla dost rozjezdová a nastínila nám hlavně situaci, ale taky byla dost slabší aspoň z těch červů tam byl větší respekt tady to byli takový mazlíčci. Nejvíc se mi líbila asi hudba suprová po každý stránce.  Příběh není  aspoň tak moc urychlený v takovém tom zrychleném tempu, kdy každý chce ty epické bitvy v prvních minutách, jak je to dneska se vším aspoň tak mi to připadá. Doufám že se nám  představí víc ten vesmír atd. protože zatím jsem toho viděli dost málo, jenom problikávání mezi planetami a národy a to vždy v pár záběrech. Za mě super po dlouhý době něco u čeho se těším na pokračování. 91%

Gen V (2023) (seriál)

Tenhle spin-off od The Boys vypadal z prvu velmi zajímavě, ve své podstatě se tu všechno co se děje v Bandě se tu odráží je trochu na pozadí. Je to vlastně jen banda teenagerů se schopnostmi co řeší svoje problémy a problémy co se ve skutečnosti dějí na škole.  Seriál se mi ke konci zdál slabší, ale zastoupení pár postav z Bandy byl celkem fajn, i když to vypadá, že v druhé sérii budou hrát skoro hlavní roli. Uvidíme co nám přinese pokračování 60%

Marvels (2023)

SPOILERY Na film od Marvelu velmi slabé, plné klišé.  Ale zase musím i trochu pochválit a to souboj v domě Khanových, který při prohazování působil možná pro někoho chaoticky, avšak na mě naprosto úžasně. Jinak co se týče zbytku filmu scéna s naháněním kočiček mi přišla nehorázně trapná.  Samotná záporačka byla jak pěst na oko, když se pokaždé usmála při zastavení úderu míření vůči ní. Pár věcí tu taky nedává smysl, ale nemám dost energie abych se tu o tom rozepisoval. Takže to tu asi zatrhneme. 42%

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Hrůza, seriál bez nápadu, jen ztráta času. Pokud se tento seriál někomu líbil doporučuju vyhledat odbornou pomoc.

Sestra II (2023)

Když se u tohoto filmu zaměřím čistě  na hororovou stránku, tak ji dělá na výbornou, problém však je že už to je 9. film světa V zajetí démonů. Myslím to tak, že je tu už hodně podobně ztvárněných lekaček, třeba hned na začátku, když se vykutálí míč ze tmy. Další z věcí která mě osobně zklamala a dost si na ní u filmu zakládám, je příběh což je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí. Ten se tu nijak moc neposunul, jenom nám tu byla představena další relikvie, která na konci úplně ztratí svůj smysl, proč se za ní takovou dobu honily. Je to možná  také tím, že příběh není aspoň námětem podle skutečné události, takže mi přijde, že se vaří z vody. Když starší filmy z tohoto vesmíru byli po každé stránce dokonalé. Doufám, že další film už napraví tyhle opakující se algoritmy a dostaneme pořádnou hororovou zábavu. 59%

Pavučina (2023)

Na tento film jsem zašel jen čistou náhodou a dost mile mě překvapil. Jediná škoda je, že film byl zbytečně ukončen otevřeným koncem. Samotní rodiče hlavní postavy mi připadali jako nějací roboti. Ze začátku vypadali  normálně, ale hned v dalších záběrech byli více a více chladní, až přecházeli v agresi, což působilo dost zvláštně, možná kdyby film měl více času a prostoru nepůsobilo by to tolik na sílu. Zbytek filmu byl vcelku předvídatelný, což už tak u každého filmu především horroru bývá. Samotná pavoučice působila dosti děsivě, přesně jak to má být. Od teď už budu vždy mít takový nepříjemný pocit, že někde ve zdech může něco být. 67%

Stopař (2007)

Co tohle sakra bylo. Random spawnutý psychopat se schopností super zabijáka, se rozhodl zabíjet protože ho to prostě baví. Naprosto nesmrtelný nakonec zabitý holkou, který zabil přítele. 22%

Flash (2023)

Jediné co mi vadilo a dělalo největší problém bylo CGI, které vypadalo pokaždé uměle, dokonce i nějaké postavy. Za mě jediná věc co tohle dílo táhne dolů bylo jen a pouze CGI. Ostatní věci jako příběh, který se nakonec vrátil vlastně na začátek, byl v celku fajn a měl vlastní tempo, ne jak od Marvelu. To že příběh skočil znovu na začátek i když s výměnou několika postav by mohlo pomoct celému DC s výměnou hlavních protagonistů, kteří už tak netáhnou, což je třeba u Bena Affleka například škoda, ale uvidíme co se stane dál. Jinak mě mile překvapily dokonce i paralelní postavy všech hrdinů vypadaly zajímavě některé i nostalgicky. Za mě slušných 71%

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Miles Morales se vrací s již podruhé nádhernou komiksovou animací. A tentokrát je samotný příběh postavený na kanonickou úroveň, kde se hází odkazy na další a další Spidermany se, kterými jsme se již setkaly v minulosti. Opět je tu i ten dokonalý soundtrack, který se k animaci hodí, děj má našláplé tempo, ale nebojí se sem tam ubrat a dát prostor pocitům. Finále mě velmi navnadilo na budoucí a netrpělivě očekávané pokračování. 91%

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

SPOILERY Pěkné zakončení, i když mi v některých částech vadilo, že smutné scény byli rychle přerušeny nějakou akcí. Škoda jen, že většinu času se létalo z místa na místo, jen kvůli nějakému kódu. Dalo se očekávat, že se tu ukáže Adam Warlock, jen si myslím, že bylo na škodu, že neměl tolik prostoru, asi ho spíše dají do dalších filmů. Jinak bojové scény, především u poslední části filmu byli pěkně choreograficky a hudebně  ztvárněny. 82%