Rocky (1976)

Snad vše, co bych chtěl napsat, tu už napsali jiní. Konkrétně Tosim + Isherwood. Film jsem viděl poprvé 33 let od premiéry a tak se mě netýká žádný nežádoucí efekt nostalgie. Proto musím konstatovat že je to vcelku nuda a nic objevného, vysoká hodnocení nechápu. Sestříhat to na třičtvrtěhodinku, mohlo by to být hodně slušné.

Útěk do divočiny (2007)

Po většinu času mě film moc nebral. Filosofické bláboly, kterými byl propleten zejména začátek filmu, mi opravdu nic neříkají (dalo by se to říct i mnohem rázněji :-D) a akorát hyzdily celkem fajnovou podívanou na pěknou krajinu a potrhlého klučinu, který si dělá pořádek v hlavě. Postupně však snímek nabral na intenzitě a hlavně konec je opravdu nabitý emocemi, zvlášť když člověk přihlédne k faktu, že si to scénárista nevycucal z prstu. Klobouk dolů před odhodláním "Supertrampa", byť bych sám podobnou cestu nejspíš nevolil. PS: Konec je fakt emocionální vyděrač a pětihvězdičkový ožebrávač, ale já nepovolím. Předchozí děj si to prostě (u mě) nezaslouží.

Americký zločin (2007)

Pět hvězdiček není za kdo ví jaké filmařské umění, ale za věrné přenesení naprosto nelidského příběhu. Z mého pohledu zajímavé komentáře např. AngelAngie, Shadwell, Hakha, ... Tohle musel napsat život.

Cesta do středu Země (2008)

To byla zase jednou břečka. Po delší době jeden z filmů, kde jsem byl rád za poměrně dlouhé titulky na konci :-D Nehorázná, trapná a k uzoufání nudná slátanina.

Milionář z chatrče (2008)

Už ne pouze hollywoodští bezdomovci, ale i chudí Indové na pokraji společnosti mají v dnešní době dokonale bílý chrup. Film se z počátku tváří jako strhující podívaná a pěkná sonda do nelidských podmínek předměstí indického velkoměsta. Bohužel s blížícím se koncem se mění v nelogickou změť nesmyslů a nehorázně přeslazenou romantickou zhovadilost. Bohužel.

Big Lebowski (1998)

Nakonec jsem s odstupem jednoho dne hodnocení změnil ze čtyř na pět hvězdiček. Ten film má zkrátka nezapomenutelnou atmosféru a ... prostě se mi líbil asi víc, než jsem si zprvu připustil. :-D

Plán 9 (1959)

Když už jsem nedal 5 hvězdiček perle Glen or Glenda, pak je musím dát alespoň tomuhle majstrštyku. Edward D. Wood Jr. se zkrátka nezapře a i tenhle film je slátanina víceméně bez příběhu, s toporně mizernými hereckými výkony a moralizujícím komentářem. Ten chlap byl vážně divnej.

Wrestler (2008)

Emocemi nabitý film o stárnoucí hvězdě zvráceného "sportu". Rourke alias Randy The Ram je wrestler jak má být - poněkud úchylná image zaražená dvacet let zpátky, solárko a kupa "sypání". A taky ne uplně dořešený vlastní život mimo ring.

Attack of the Killer Tomatoes! (1978)

Mohla to být velice dobrá parodie na kde co. Ovšem to by museli tvůrci být trochu inteligentní a necpat tam každou kravinu, co je zrovna napadla... Takhle je většina humoru sice s nádechem čehosi dobrého, ale výsledný dojem je mizerný. Bohužel.