Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Síla. Zdaleka ne však jen Rickyho fyzická. Tohle je fakt maso, občas (vlastně docela často) i doslova. Je to nechutné, hnusně natočené, s mizernými efekty i choreografií, marnými dialogy a má to příběh stojící za starou bačkoru. Ale přesto přese všechno se na to skvěle dívá a člověk se opravdu baví. Ne nadarmo to tu spousta lidí srovnává s Braindedem... Když se člověk trochu zamyslí, tyhle dva filmy mají společného víc než dost.

Glen, nebo Glenda (1953) odpad!

Jak začít? Tohle si žádá víc než jednu či dvě věty... Vezmeme to obšírně. Existují filmy, které jsou jednoznačně dobré. Dále tu jsou filmy průměrné, které jsou prostě průměrné. A nakonec, bohužel, existují i filmy vyloženě špatné. Ed Wood je se svým Glen or Glenda zcela, ale opravdu zcela mimo tyhle kategorie. Glen or Glenda je první film, kde jsem se opravdu nemohl rozhodnout, jestli ohodnotit pěti hvězdičkami nebo odpadem. Ale proč? V čem tkví tohle prapodivné kouzlo? Kdo ví. Možná to jsou bizoni, vojáci v tichomoří či nesmyslná postava čerta a vlastně i drakoslimákostrašáka Bely Lugosiho. Celkově nesouvislý sled scén, kde lítají blesky, lehce úchylná softporno vložka, slévárny, ... Je toho moc co film obsahuje, ale není to slepené a hlavně to nedává smysl. Možná i proto je to taková zábava. Přesto nakonec odpad nad hvězdičkami zvítězil. I když je to svým způsobem opravdu "umělecké" dílo. :-)

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Mám z toho divný pocit. Za prvé ten člověk je prase, pokud dělá co dělá jen kvůli penězům. Za druhé nevěřím mu ani slovo od chvíle, co jsem viděl pár ukázek, které mi otevřely oči. Jako na první pohled je to fakt machr, hodně ví, je šikovnej, ve všem se vyzná, bla bla bla. Na druhou stranu proč mu to všechno žrát i s navijákem?

Trosečník (2006) (pořad)

Hehe, pěknej šit. Aneb kterak se Vašut ztrapnil za cenu dovolené na krásném ostrově.

Vítr v kapse (1982)

Tohle je komedie? Poněkud zvláštní zvrhlost to takhle zařadit.

Pterodaktyl (2005) odpad!

Tak tohle je vážně SILNÝ kafe! Vážný aspirant na zlatou metu "nejhorší film, jaký jsem kdy viděl". V tom filmu je špatně uplně všechno a obsahuje taky s přehledem uplně všechno, co se špatně udělat dá. A i to špatné je uděláno špatně. Fujtajbl, to byl shit.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Je to jiné, ale mně se to líbilo. Poněkud ujetá atmosféra trochu kolísá, ale vcelku si ve výsledku nemám na co stěžovat. Nebylo to zlé. V lecčems pro mně i lepší než dvojka.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Lepší než první díl. Je to vcelku dobrá podívaná, pěkné destrukční záběry při honičkách. Dokonce i snaha o doplnění prvního dílu (uvedení do děje, náznak příběhu). Takže jako vcelku jo.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Osobně se mi líbil spolu s "fantasy fraškou" tenhle kus zatím nejvíc. Alespˇoň co se týče filmové produkce. Na seriál to stále zdaleka nemá... Je to stále značně natahované.