Braindead - Živí mrtví (1992)

Nejenže je slavná scéna se sekačkou dostatečně krvavá, je i solidně dlouhá ;) Což pociťují i posluchači gore kapely Ahumado Granujo, která si právě zvukovou kulisu této části dala jako intro ke své písni Slithering. Skorem dvě a půl minuty čvachtání a hukotu sekačky... Kdo film neviděl, nepochopí :)

Prezidentův muž 2: Ground Zero (2002) (TV film) odpad!

Dvojka jedničku překonává jednoduše ve všem. Chuckova tvář je statičtější, jeho svaly ochablejší a vrásky již dosahují hloubky, která není v běžném třírozměrném prostoru možná.

Dita Saxová (1967) odpad!

S odstupem několika let vzpomínám na legendární filmové představení, kterého jsem byl účastníkem ještě spolu s dalšími lidmi, kteří o tom zde píší (milicjant, J3dla) a i s tím časovým odstupem nezbývá, než říct: HNUS! Opravdu mne dojímá následná kritika, kterou nás zahrnula "TA, KTERÁ MĚLA VÝBĚR FILMU NA SVĚDOMÍ", a její jekot, že jsme banda ubohých cyniků... Není tomu tak. Být soudná, došlo by jí, že tímto filmem vyvolá masový vomitus, ovšem díky našemu přemáhání jsme místo šavlování všude kolem pouze slušně zatleskali vyvrcholení filmu, které nás opravňovalo k odchodu. Netleskalio jsme smrti hlavní hrdinky, ale jen a pouze krásným a umělecky ztvárněným titulkům, které nás zaplavily, jakožto sluneční paprsky toho, kdo byl nucen strávit posledních několik letních dní ve sklepě...

Vodní svět (1995)

Je to až s podivem, ale ten film se mi dost líbil. Zvláštní atmosféra a celkové pojetí prostředí a všeho okolo. Jen to chtělo méně lásky a víc gore scén ;)

Čelisti 2 (1978)

Taková převařená voda. Nastavená kaše. Jakýkoliv jiný ekvivalent zmíněného. Není to ještě zcela nepoživatelné, ale žaludek a chuťové pohárky si o přídavek neřeknou. Už snad raději ani ten mátový lísteček nakonec ne...

Čelisti (1975)

Dobrý film. Ve své době (mnoho let před mým narozením) to musel být už jen díky vizuálním efektům naprostý skvost. Dnes ho k takovým filmům řadí atmosféra, atmosféra a ještě jednou atmosféra, která se ve spoustě nových filmů kamsi vytratila...

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Seriál plný humoru... Bohužel nezamýšleného a plynoucího jen a pouze z demence hlavní postavy (Ch.Norris). V kterém jiném seriálu hlavní postava mluví téměř výhradně větami o počtu slov stěží přesahujících jedna (hm, au, grrr nejsou slova)?? Navíc jeho dokonale prováděné kung-fu (či jaký bojový styl si to na nás Chuck přichystal... možná Chuck-fu) o jednom prvku - kop z otočky do nepřítelova spánku způsobující rychlé uzemnění nepřítele (byť je to hlavní záporňák). Prostě a jednoduše děs. Když potřebujete uvolnit mozek, rázem se z tohoto paskvilu stává ideální volba :D

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Hodně záleží na konkrétním dílu... Některé jsou snad na 5* jiné zase na opačné straně spektra. Celkově někde mezi 3-4 hvězdičkami. McGyver je dobrej, občas hodí i velmi vtipnou hlášku, žádnej suchar jako Chuck Norris ve Walker Texas Ranger.

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Velmi dobrý úvod pro opravdu dlouhý seriál (skoro téže kvality). Vlastně je to jeden z dílů protažený na dvojnásobnou délku :)

Rafťáci (2006)

Je to za slabé 2*... Po trapných Snborďácích přišli ještě trapnější Rafťáci, aneb všechno znova skoro stejně. Jo, párkrát se u toho člověk zasměje, ale u takovéhoto filmu by se to mělo stávat rozhodně častěji. Kotek přesvědčil, že je opravdovým debilem, díky čemuž jsem dal ty 2* a né jen 1. Celkově je to prostě po všech stránkách slabota. Nezbývá než litovat (pre)pubertální děvčata, která na tom ujíždí. :-/