• Krátkometrážní

Sametová extáze (1998)

chyba ve filmu - v čase 1:26:52 na pravé straně nahoře je vidět stín mikrofonu

Křížová cesta (2014)

Subjektivní obrazný vjem - Kreuzweg mě emocionálně ohlodával na kost a pak pokračoval dále. Překročil hranici kdy funguji jako divák (musel jsem film na chvíli zastavit a odejít do vedlejší místnosti, jak mi bylo zle).

Balada o vojákovi (1959)

Mé první setkání s tvorbou Grigorije Čuchraje dopadlo velmi dobře. Je to veliký filmař, a jeho Baladu o vojákovi považuji za opravdový film, jen takový je té nejčistší povahy, nikdy nezestárne a jeho čas protéká filmem jako řeka. Film divákovi nabízí spoustu podnětů k zamyšlení, jenž je nedílnou součástí každého vyššího umění.

Dealer (2004)

Nejlepší film o drogové závislosti a beznaděje prázdného žití. Benedek Fliegauf mistrně s chirurgickou přesností pracuje s výrazovými prostředky a stává se nezaujatým analitikem děje. Kamera je rovněž prvotřídní, svojí metodou snímání obrazu vyjadřuje bezútěsně zoufalé, vyprahlé stavy postav v bytí na drogách.

Upstream Color (2013)

Upstream Color je narativně enigmatickominimalistický, s podmanivou prací kameramana, zvukaře, střihače a hudebního skladatele. Má roztříštěnou stavbu fabule se symbolistickými spojeními, tvořivě přínosný, svobodný.

Pokušení svatého Toníka (2009)

Püha Tõnu kiusamine je surrealistická, symbolická alegorie dekadentního, prohnilého světa (houšť proutí), ve kterém hl. postava filmu světec (Toník) bloudí ve snaze nalezení nové životní cesty. První cesta Toníka neustále vábí do života luxusu, druhá naopak do duchovních hodnot. Film je natočený mistrně s bohatými konstrukčními postupy a stavbou příběhu. Od kamerových záběrů, rámování samotného obrazu s hrou se světlem a stíny pro navození pocitu stísněnosti, až po symbolicky černobílé podání barev jako významu putovních cest. [9,5/10]

Kachní polévka (1933)

VAROVÁNÍ: Absurdní komedie s brilantními dialogy, které se místy až tak navrství, že mohou způsobit ústní svalovou křeč. [8,5/10] (Paramount) (Čb. /// Produkce: Herman J. Mankiewicz /// Scénář: Bert Kalmar, Harry Ruby /// Kamera: Henry Sharp /// Hudba: Bert Kalmar, John Leipold, Harry Ruby) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Cosmopolis (2012)

Opět mě zdejší čsfd komunita uživatelů nepřekvapila a názorně předvedla svojí nízkou diváckou úroveň tím, že poplivala film, který je tak vybroušený, tak perfektní až z toho mrazí v zádech. Všechny filmové aspekty se blíží dokonalosti, hltal jsem každé filmové políčko, každou setinu filmového času. [9,5/10]

Dítě (2005)

Zatím můj první viděný celovečerní film bratrů Dardennových a musím konstatovat, že byl skutečně perfektní. Kompletní filmařina s obsahem filmu mi opět připomněla důvody, proč na filmy vůbec koukám a co od nich získávám. [9/10]