• Krátkometrážní

Pád do ticha (2003)

Nejlepší horolezecký film který jsem viděl. Vůle přežít v krásné ale kruté přírodě.

Věc (1982)

Jeden z těch lépe natočených hororů s atmosférou, v čele s Kurtem Russellem. [7/10] (Turman-Foster, Universal) (Technicolor /// Produkce: David Foster, Lawrence Turman /// Scénář: Bill Lancaster podle povídky Obluda z vesmíru Johna W. Campbella Jr. /// Kamera: Dean Cundey /// Hudba: Ennio Morricone) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Let číslo 93 (2006)

[8/10] (Sidney Kimmel, Studio Canal, Universal Pictures, Working Title Films) (Barevný /// Produkce: Tim Bevan, Eric Fellner, Lloyd Levin /// Scénář: Paul Greengrass /// Kamera: Barry Ackroyd /// Hudba: John Powell /// Nominace na Oscara: Paul Greengrass (režie), Clare Douglas, Richard Pearson, Christopher Rouse (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Pianista (2002)

Pianista je minimalistická a citlivá studie jednoho člověka v jeho nejhorším životním období, v kterém nemůže nejen plnit své touhy, ale ani svobodně žít. Film ukazuje radosti před válkou, ale hlavně starosti, strach, děs, bezmoc a další pocity během ní. V autentickém příběhu zjišťujeme, že skutečná povaha a osobnost člověka se projeví jen v kritických situacích života. Sledujeme osud člověka, který ve válce přišel doslova o všechno a jediné co mu zůstalo byl jeho život, a ten si chtěl zachránit za každou cenu. Skvěle vylíčená situace, která opravdu byla a miliony lidí si ji zažili na vlastní kůži. Ukazuje nelidskost a zrůdnost některých jedinců ve společnosti 20.století...(třeba scéna s židovskou rodinou u večeře a vyhození dědečka na vozíčku z okna, vyhnání rodiny ven na ulici a následné postřílení židů)... Německý důstojník Hosenfeld patřil sice k nacistům, ale byl to především dobrý muž a když potkal žida Szpilmana, tak mu pomohl, místo aby ho třeba střelil. Film krásně poukazuje na to, že nejde o to kam patříme, ale jak se v daný okamžik rozhodneme. Je to důležitá skutečnost, na kterou mnozí často zapomínají a podle toho pak povrchně soudí ostatní (barva pleti, národnost,...). Čas od času bychom si měli připomenout čeho všeho je lidstvo schopno, a zamyslet se nad tím, aby k takovým věcem v budoucnu znovu nedocházelo. A k tomu tenhle film dobře poslouží. Roman Polanski má cit pro vystihnutí okamžiku a Adrien Brody je dokonalým pianistou, kterého si zamilujete za každou cenu a je navíc vynikající a charizmatický herec, který si vybírá skvělé a náročné role. To mu dokonale sedí. Všechno působilo až moc reálně, že mě z toho běhal mráz po zádech. To se mi obzvlášť stalo, když hrál Wladislaw německému poručíkovi na piano...opravdu nádherná hudba i příběh, který vás pohltí, klobouk dolů před všemi účinkujícími. Pocity z filmu ve vás opravdu hodně dlouhou dobu zůstanou. Musí se vidět, abyste pochopili. Zasloužené Oskary. [9/10] (Agencja Produkcji Filmowej, Beverly Detroit, Canal+ Polska, FilmFernsehFonds Bayem, FBB, FFA, Héritage, Interscope, Canal+, Mainstream, Meespierson, R. P., Runteam, Studio Babelsberg, Studio Canal, TVP) (Barevný /// Produkce: Robert Benmussa, Roman Polański, Alain Sarde /// Scénář: Ronald Harwood podle knihy Władysława Szpilmana /// Kamera: Paweł Edelman /// Hudba: Wojciech Kilar /// Oscar: Roman Polański (režie), Ronald Harwood (scénář), Adrien Brody (herec), Nominace na Oscara: Roman Polański, Robert Benmussa, Alain Sarde (nejlepší film), Paweł Edelman (kamera), Anna B. Sheppard (kostýmy), Harvé de Luze (střih) /// MFF v Cannes: Roman Polański (Zlatá palma)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Pelíšky (1999)

Jeden z nejlepších českých filmů a rozhodně Hřebejkova dosavadní nejlepší tvorba. Nejlepší Kodetův herecký výkon který jsem viděl v parádním scénáři a hudebním doprovodu. [8/10]

Obecná škola (1991)

Jeden z nejlepších filmů z naší produkce. Vynikajicí scénář, ztvárnění, hudba, skvělé herecké obsazení s jejich výkony. Výborně zachycená atmosféra a radost ze svobody po válce. Velmi podmanivé! [8/10]

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Po prvním díle se projektu opět chytil inteligentní režisér James Cameron a vytvořil nejenom znovu napětí a tempo s dokonalými vizuálními efekty, ale také posunul akční žánr a obrovský skok počítačové technologie o velký kus dopředu. Z hereckých výkonů ze sebe všichni vydali maximum a hudební skladatel Brad Fiedel opět stvořil silnou a emotivní hudbu, která k tomuto filmu dokonale padne. Neskutečně brilantně vybroušená atmosféra vás do děje vcucne jako hodně výkoný vysavač. Nesmírně realisticky působivé jsou Sářiny vize konce světa ve snu s nukleárním výbuchem. Terminátor 2 je pro mě společně s jedničkou jedno z nejlepších sci-fi vůbec. [9/10]10/10(Carolco, Canal+, Lightstorm, Pacific Western) (Barevný /// Produkce: James Cameron /// Scénář: James Cameron, William Wisher Jr. /// Kamera: Adam Greenberg /// Hudba: Brad Fiedel /// Oscar: Gary Rydstrom, Gloria S. Borders (zvukové efekty), Dennis Muren, Stan Winston, Gene Warren Jr., Robert Skotak (vizuální efekty), Stan Winston, Jeff Dawn (masky), Tom Johnson, Gary Rydstrom, Gary Summers, Lee Orloff (zvuk) /// Nominace na Oscara: Adam Greenberg (kamera), Conrad Buff, Mark Goldblatt, Richard A. Harris (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Osudový dotek (2004)

Zajímavý nápad, do kterého se pustili dva neznámý režiséři. [8/10]

Memento (2000)

[9/10] (Remember, Newmarket, Todd) (Čb./barevný /// Produkce: Jennifer Todd, Suzanne Todd /// Scénář: Christopher Nolan, Jonathan Nolan /// Kamera: Wally Pfister /// Hudba: David Julyan /// Nominace na Oscara: Christopher Nolan, Jonathan Nolan (scénář), Dody Dorn (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Dokonalý trik (2006)

Bratři Nolanové se vytáhli do výše šest metrů devadesát a zpracovali příběh o nenávisti hraničící s fanatismem s takovou neuvěřitelnou lehkostí, až to bere dech. Christopher Nolan mě zatím nezklamal a nepovedlo se mu to ani tímto filmem. Dokonalý trik je totiž v první řadě nadprůměrně zručně udělaný film, na kterém Nolan ukazuje jakej je výborný režisér, a spolu se svým bratrem že jsou skvělý scénáristi.. příběh, který je vyprávěný v několika rovinách, v celkem klidném tempu postupuje k dechberoucímu finále, které vám ukáže snímek v úplně jiném světle.. film je totiž přesně takový jako kouzelnický trik, jehož průběh v úvodu popisuje Michael Caine.. a jako ke kouzlu k němu taky musíte přistupovat - nebádejte co a jak, prostě se nechte omámit...Mám rád Balea, který tu zahrál s Hughem Jackmanem, Michaelem Cainem a Scarlett Johansson takřka bezchybně. Velice poutavý film, plný zajímavých triků, podvodů, zvratů a má v sobě hodně tajemného napětí, který ještě umocňovala napínavá hudba a absolutně mě to vtáhlo do děje. Je to film, který nutí člověka klást si otázky a přemýšlet nad charakterem a jednáním hlavních postav. Tento film dělá jedinečným i fakt, že postavy nejsou rozdělené na kladné a záporné. Jsou to prostě postavy a záleží jen na divákovi koho si víc oblíbí. Děj je vykonstruovaný, spletitý a trošku mystický, který vás naprosto pohltí a dostane. Také se mi líbilo prostředí, hudba, kostými, doba ve které se film odehrával výborně podtrhuje skvělou atmosféru Londýna. Oba herci byli báječní a já nevěděl koho si mám oblíbit, protože ve filmu je plno zvratů a člověk ho musí celý sledovat, jinak vám nemusí dávat smysl. Dokonalý trik je téměř dokonalý film. [9/10]8/10(Newmarket, Syncopy, Touchstone, Warner Bros.) (Barevný /// Produkce: Christopher Nolan, Aaron Ryder, Emma Thomas /// Scénář: Christopher Nolan, Jonathan Nolan podle románu Christophera Priesta /// Kamera: Wally Pfister /// Hudba: David Julyan /// Nominace na Oscara: Nathan Crowley, Julie Ochipinti (výprava), Wally Pfister (kamera)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]