Lví král (1994)

Pro mě dodneška nepřekonatelný animák!

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Jeunetova jemná poetika se s Vetřelčí sérií neměla potkat. Jednoznačně nejslabší Vetřelec.

Velký šéf (1971)

Film, který Bruce Leeho vystřelil na vrchol. Zajímavostí je, že v původním scénaři měl jenom malinkou roli.

Život je krásný (1997)

Jeden z nejlepších evropských filmů 90. let. Benigniho Občan Kane.

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Seriál mého mladí, který jsem žral jako většina mých spolužáků na tehdejší stanici SuperMax. Nejde o žádný zásadní seriál, ale je určený pro cílovou skupinu, kterou dozajista zasáhl. Určitě záživnější než ty dnešní telenovely a většina seriálů. S pomocí nostalgie krásné tři šterny. A navíc pozornému oku dozajista neunikly dvě představitelky ze seriálu v prvním Matrixu.

Tenkrát v Americe (1984)

Jeden z nejlepších filmů vůbec, s geniální výpravou, která přesně zachucuje atmosféru všech tří dějových linií. Strhující výkon De Nira, který byl v roli Noodlese fantastický. Vysněné dílo mistra-režiséra, kvůli kterému odmítl režírovat kmotra, a vytvořil mafiánský epos, který svým příběhem pokrývá plochu více než čtyř desetiletí. Příběh nenaplněného snu, zmařeného přátelství, touhy po moci, lásce, to vše vtisknuté geniálním Leoneho rukopisem, dělá spolu se Zuřícím býkem nejlepší film 80.let.

Uprchlík (1993)

Naprostá klasika 90.let. Mimo Jonesovky nejlepší Ford.