Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Hodně velké výkyvy v kvalitě filmu jsou bohužel znát, začátkem jsem se hodně těžko prokousával a říkal jsem si na co se to vlastně dívám. Výborně zvládnutá závěrečná část filmu, která mi připadá, jako by ji točil někdo jiný, mně mile překvapila a vybojovala zbytku filmu 3*.

Muži na stromech (2006) (seriál)

Po "přenesení se" přes pár horších dílů (2-5) se seriál ustálil na docela slušné úrovni zábavy a nezbývá, než ho hodnotit na 3*.

12 opic (1995)

Co dodat? Snad jen od začátku až do samotného konce bravurně zvládnutý film s dokonalými souvislostmi.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Výborný film, který si díky strhujícímu závěru mladého, idealistického právníka ve skvélém podání Al Pacina a jeho malé vendetě, za nečinné přihlížení celého soudního aparátu beroucího lidi jen jako případy a ne jako lidské bytosti, vysloužil 5*.

Útěk do divočiny (2007)

Skutečně hodně působivý film. Od scénáře, režie, kamery, úžasných scenérií až po skvělou a vše završující hudbu Eddieho Veddera. Asi bych jako Londonův fanoušek vstřebal více "aljašského" dobrodružství na úkor vztahům, což je subjektivní názor, ale i tak se snímek trefil do mého gusta. Christopher McCandless pro mně bude navždy hrdinou..

Podraz (1973)

Určitě jeden z mých nejoblíbenějších filmů a nejlepší film na dané téma. Bavil jsem se a vychutnával každou minutu. Jasných 5*.

Father Ted (1995) (seriál)

Parádní seriál určitě, ale musím přiznat, že mi v některých dílech, a je jich bohužel více, chybí větší spád. To nic nemění na faktu, že některé dialogy prostě nemají chybu, stejně jako křeččí kolo.

Requiem za sen (2000)

Klasický problém drog, se v tomto filmu, díky Darrenu Arofonskemu, v neuvěřitelně depresivní zážitek a skutečně odstrašující případ. Věrně zachycuje, že cesta narkomana má jen jeden směr a to nejen pro ty, kteří drogy brali vědomě bez ohledu na následky, ale žel i pro ty, jež měli jen sen být a dobře vypadat v televizi. Herecké výkony dokázaly z filmu udělat nezapomenutelný zážitek, i když skličující.

1984 (1984)

K filmu jsem přistupoval s rezervou, neboť jsem nepředpokládal, že lze, alespoň z části, vystihnout ducha knihy a byl jsem příjemně překvapen. Atmosféra doby a lidí coby neuvažujících a svobody neznajících loutek se podařila vystihnout, také díky hudbě, velice dobře. Dle mého názoru je však kniha mnohem lepší a neumím si představit způsob, jak ji předčit. Jedná se ale o důstojné zfilmování tohoto geniálního díla a určitě stojí za zhlédnutí.

Black Books (2000) (seriál)

Neotřelý seriál nabízející typický britský humor, který jde ruku v ruce s absurdními situacemi a bláznivými hlavními postavami. Po dlouhé době jsem se díky BBC smál, až mi tekly slzy z očí. V roli irského bohéma a majitele antikvariátu si nedokážu představit nikoho jiného, než neopakovatelného Dylana Morana, přičemž Bill Bailey a Tamsin Greig také nezůstávají pozadu. Vynikající, přál bych si jen více dílů.