• Životopisný

Stejná srdce (2014) (TV film)

Dívala jsem se na film s sedmdesátiletou paní a ta dost čast jaksi odvracela zrak při docela otevřených homoerotických scénách, které MR zosobníl uměřeně a přitom zřetelně. AIDS si vybírá první oběti mezi homosexuály v NY a ti stojí před otázkou, jestli mohou politickou akcí zastavit šíření nemoci a přitom povýšit lásku nad promiskuitní sexuální svobodu a tedy i trapnou smrt.

Ocelové magnólie (1989)

Ženský film. Silné obětující se matky obdivují matku (SF), slabé ale sebeprosazující dcery obdivují dceru (JR), nezaujatí obdivují žertíky a komediální výstupy místních žen. Kdo ale polituje chlapce, který příšel o matku, která se rozhodla risknout své těhotenství a zemřít mu proto?

Sofie a vycházející slunce (2016)

Jemné eroticko-společenské drama. Julianne Nicholson hraje Sofii jemně něžně odhodlaně a vášnivě. Porozumění od nejbližší ženy z místní komunity je dojemné a odchod z komunity nutný.

Don Jon (2013)

Naprosto výborné pojetí tématu - jako povídka, obsahujici asi tak pul roku děje. Jedná se o autorský film, původní scénár, režie i hlavní role - vše JGL) Výborná analýza záležitosti mladické závislosti na internetové pornografii, smírnost katolické konfese a konsekvence paárování současných mladých lidí. Děvčata jsou náročná, stárnoucí ženy akceptující. Jon musí přijmout svoji zálibu v pornu jako závislost aby osvobodil sebe jako sexuální bytost pro sdílený sex.

Lucy (2014)

Pel mel všeho chuť. Na filmu oceňuju jeho krátkost, což jeho konec činí dočkatelným. Těšila jsem se na závěr, jak bude vypadat, až Lucy dosáhne 100% kontroly svého mozku. Přeměnění se v rozplynuvší se mega škvarek bylo jen efektním. Nic jsem nepochopila, jsem jen blbá bloncka, jako Lucy na začátku filmu. Profesorovy přednáškové řeči mě nejen že neoslovily, ale jen nudily. Jestli není svět jen výplodem mysli, fantazírující mysli, zdrogované mysli, pak jsme zklamána, že by měl být film něčím víc než jen slabou hrou.

Život pod vodou (2004)

absurdní komedie, kde vše je přehnané, jen aby nevšední podání přineslo humor. Infantilní poetika vybroušená k dokonalosti.

Grázlové (1996)

Anderson se ještě učil svému specifickému stylu humoru a výpravy.

Psí ostrov (2018)

Nezvládla jsem to. Unavilo mě to dřív než zaujalo.