• Životopisný

Šílená láska (1995)

Ač mají odlišný temperamentní přístup k životu, lásku mohou prožít včetně drobné rebelie a vydání se na jízdu k svobodě. Nemoc a strach o druhého

Priest (1994)

Myslím, že záměr natočit prostě skandální film, natočený s úmyslem šokovat.se povedl. Úloha kněze v přítomných poměrech netkví rozhodně v morálně kázeňském perfekcionismu, ale v účasti na životech lidí. Farář vede život po svém, kaplan k tomu odvahu nemá. Otázky smyslu povolání kněze jsou zde nově nastoleny.

Togo (2019)

Ačkoli se má jednat o akční film, těch akci se jako divák zúčastňuji spíše reportážně a jaksi zpovzdálí. Výtečnými se jeví hlavně scény výcviku, respektive, pokusů o výcvik psíka Togo. V tomto smyslu poučné. Vlastně je vyprávěn příběh psa, těžko jej vyprávět skrze lidi.

Den před krizí (2011)

Filmová forma poslouží mi, jak maličko pochopit povahu finanční krize a typický způsob sebezáchovného chování finančníků a managerů. Demi M ještě jednou okouzlující, i když její role byla spíš dekorativní, myslím.

Diana a já (2017) (TV film)

Není to špatný nápad a nejsou to špatné mikropříběhy. Událost úmrtí Lady D. je jaksi tematicky spojujícím kontextem. Samy o sobě by byly asi nepříliš zajímavé. Lady D nabízela jistou formu naděje, že typizovaný, nesvobodný, krutý a odcizený život je nežitelný a naděje je jí ztělesněna a její smrt je tedy šokem pro každého, kdo nadějí žije.

Zatracený (2015)

Nevýrazná, obsahově jednoduchá záležitost. Demi M. oživila jinak bezkrevný film.

Vůně ženy (1992)

Remake. Tvůrci znali skvělý materiál a překonat italskou předlohu se jim povedlo. Al Pacino hraje byvšího důstojníka, který oslepl, asi možná z frajeřiny, a ta slepota z něj učinila ještě hrubšího, než byl co by plukovník ve Vietnamu. Ale má jemná tón, strunu smyslu pro ženský půvab, šarm, vůni, chuť a líbeznost, proto rozpoznává mýdla, tóny v hlase, umí tango a vůbec.... Doprovod chudého studenta Charlieho na jeho poslední cestě do NY dopomůže k obratu v jeho počínání, ocení mladíkovu čest neprozradit vrstevníky, osvobodí jej z vyloučení a tak i sebe z hněvu, nebo alespoň to tak působí. Ptáte se s autorem románu, proč musel oslepnout? Aby se na něm projevilo království nebeské - učinil život několika lidí radostnějším.

Just Before I Go (2014)

Všem kteří poctivě uvažují o sebevraždě tenhle film nabídne smysluplnou reflexi úsměvnou formou. Je třeba po sobě uklidit a vypořádat věci, protože sebevražda nemusí být aktem zoufalství, ale aktem rozumu a tedy lze vyhodnocovat její proveditelnost a moudrost.

Na Chesilské pláži (2017)

Analýza katastrofy prvního manželského sexu. Něžný film pro lidi, co jsou jemní a citliví a ohleduplní. Buhužel z trapnosti přijde trápení

Billy Elliot (2000)

Když mačo má za syna baletku, poveede to nutně k kontroverzím. Zároveň film nese v sobě poselství mladíkům, že musí jít za svou touhou, aby nelitovali života