• Životopisný

Richard III. (1995)

Vynikající adaptace, charaktery jsou přesné, jazyk znělý, scény pozoruhodně adaptované

Jablečné víno s Rozárkou (2015) (TV film)

Je to idyla, takže není vlastně co hodnotit, drama není, příběh se jen děje. Samatha Morton je moooc fajn.

Americké graffiti (1973)

Já tomu filmu prostě nerozumím, době, kultuře ani podání. Omlouvám se.

Zpátky ve hře (2012)

Sportovní prostředí dodává smysl tomuhle sice jednoduchému ale jinak super filmu o sebevědomí, ambicích a sebejistotě v čase stárnutí a zastarávání.

Místo u moře (2016)

Fakt jeden z nej filmů, které jsme viděla, osobní drama, jak se zhostíš úlohy, kterou sis nevybral(a).

Velký Gatsby (2013)

skvostné, výpravné, uvěřitelné, okouzlující bytosti.

Romeo a Julie (1996)

Vkusné, přiměřené, svižné. Supr verze.

Nit z přízraků (2017)

Nejvyšší hodnocení způsobil styl vyprávění, výtečný herecký styl, rafinovanost sečtená s prostotou partnerky Almy (VK), prostota scén obdobná druhým Andersonovým filmům, pomalost vyprávění. Krásně podaná vztahová prázdnota Raynoldse.

Mocná síla soucitu (2010)

Dean ochrne a octne se mezi bezdomovci, nemá uplatnění jako DJ Delicious D. Zájem o něj projeví kněz Joe, poskytne mu jídlo a podporu, záhy ale i hodlá jej využít jako zdroj prostředků, když Dean objeví v sobě mimořádný uzdravovatelský dar, který ale paradoxně nefunguje na něj samého. Rovněž kapela, při níž by rád hudebně působil jej užije jako atrakci. Milující Ariel podlehne drogám a manažerka Nina nedokáže Deana vyvést z obžaloby pro neúmyslné zabytí. Ve vězení Dean prožije sebeosvobotující reflexi a kněz Joe přestane být knězem, neboť je znechucen sbou a možná i materiálním zneužíváním v katol. církvi. Pozitivní .

Muž z Toronta (2022)

Z mouly se stane akční hrdina a z drsoně usazený a vyrovnaný slušňák. Je to v podstatě hloupoučké a štáb si dokázal, že umí natočit výbuchy aut, drsnorvačky, honičky, sladké řeči i morální procitnutí.