• Krátkometrážní

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Ach kdybych si tak ten film jen lépe pamatoval... Teď nevím jestli nedávám náhodou nespravedlivě o hvězdičku víc...ale myslím, že to mělo i dobré momenty... Osobní poznámka: Můj komentář č. 100. :-)

Ukrutně šťastni (2008)

Johohó! Tak to bylo něco! Ze začátku mi přišlo, že se ve snímku ani nic moc neděje a že se jedná o jednu z těch klasických slabších detektivek. Jenže chyba lávky! Znenadání se objeví (pro mě naprosto nečekaný) zvrat a my sledujeme rázem úplně jiný film. Skoro jsem si až říkal, že takhle to přece být ani nemůže... Nicméně vše se určitým způsobem zase srovná a dospěje do "šťastného" konce s pohodovou hudbou a život jde dál... _______Jakob Cedergren zvládá utáhnout celý film de facto sám, ale ostatní herci taky nejsou špatní. Po řemeslné stránce se dle mého nejedná o "pětkový" film, ale zasáhl mě natolik, že si tak vysoké hodnocení zaslouží.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Ne že by se jednalo o dokonalý film-jedná se o film "pouze" výborný - dějově nikam nespěchá, postupně buduje atmosféru (v tomhle ohledu je velmi zajímavá první část, v které se skutečně děje velké...no- víme co) a nakonec to rozjede. Dokázal jsem se stotožnit s postavami (které byly dle mého velice zajímavé po osobnostní i paranormální stránce), bál jsem se (místy i hodně), prostě celkově jsem si ty tři části více než užil. King si zaslouží více prostoru a ten mu tady byl dopřán. Zdařilá adaptace.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Ne děkuji, tak zdegenerovaný, abych sledoval něco jako je tohle, skutečně nejsem.

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

U kinematografických zvláštností jako je tahle mám nejraději jejich snadnou hodnotitelnost - žádné přemýšlení, žádné "Možná bych měl dát o hvězdičku víc...ale není to zas moc...?" - tady je to jednoduché a pravdivé...

Wata no kuni hoši (1984)

Křehká, celkem pěkná záležitost, které ovšem chybí silnější příběh. Navíc by film mohl být i kratší... Ale když nebudete čekat příliš, nebudete zklamáni.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Krásný, křehký kousek o lásce s vynikajícím Antony Hopkinsem a ještě lepším Bradem Pittem v hlavních rolích. Ke konci už trochu rozvleklé, ale zbytku filmu v podstatě není co vytknout. Příjemný humor, střídaní poloh (krásná, čistá láska; tvrdé rozhodování o Hopkinsově životě...). Zkrátka nezbývá než doporučit.

Total Recall (1990)

Parádní příběh, klasika sci-fi a taky klasika nejslavnějšího "herce-kulturisty". Ne vše je dotažené, některé prvky dokonce vyvolávají úsměv, ale přesto velmi příjemná záležitost.

Šepoty a výkřiky (1972)

Viděl jsem už dávno a navíc ne celé. Ale pamatuji si, že tehdy mi to kdovíjak nesedlo... Sice syrovost a atmosféra tam byly, ale celkově to bylo poměrně nudné... Nechám zatím 3* a uvidím, jak při dalším shlédnutí...

Sedmá pečeť (1957)

Jak já se vám na ten film netěšil.... Chtěl jsem si jen doplnit filmové vzdělání a jaké bylo mé překvapení! Precizní dialogy, velice věrně přenesená atmosféra středověku se všemi jeho neduhy (věru nechtěl bych žít v té době) a taktéž parádní kamera. Nehledal jsem odpovědi, jen jsem si užíval otázky, atmosféru, místy tragikomičnost, Smrt, Blocka, sluhu... Prostě celý film... Důkaz toho, že klasika nemusí být nudná!