Nezvratný osud 5 (2011)

Myslel jsem si, že tahle série nabrala klesající tendenci, která se stala nezadržitelnou, ale byl jsem mile překvapen. Rozhodně to strčilo hravě do kapse své dva předchůdce a s trochou představivosti se to řadí na úroveň druhého pokračování. Po tomhle dílu jsem rád, že nechodim na masáže a že nepotřebuju laserovou operaci očí. Přišel i zajímavej nápad, zabít někoho za sebe, ale bohužel zůstal docela nevyužitej. A návaznost na jedničku potěšila, jak nám tvůrci ukázali, tak se nám to uzavřelo hezky do kruhu. Je na tom strašlivě moc vidět, jak je to dělaný na 3D efekt. Tentokrát dokonce i napětí fungovalo skvěle. Já se pobavil

Nákaza (2011)

Docela povedenej epidemickej thriller. Napínavej jen co je pravda, ale osobně jsem čekal trošku větší výstrahu. To jak se to šíří a jak rychle a tak. Čekal jsem, že to bude jako na začátku, lidi budou umírat a tak, ale nic. Postava, Juda Lawa, která by se stoprocentně vyskytla, mě neskutečně štvala. Přál jsem mu umřít nejhorší možnou cestou. Na konci máme vysvětlení co a jak. Navíc dost možná nejpravděpodobnější scénář, jak by to bylo kdyby. Pohnutky Lawrence Fishburna chápu a sympatizuji s ním.

Legenda o Vánocích (2007)

Tohle je moc pěkná pohádka o vzniku Vánoc a vánočních dárků. Tohle se finům hodně povedlo. Silně tomu pomáhá i ta dokonalá zimní příroda. Jen víc takových pohádek, ať si tu vánoční atmosféru můžeme vytvořit.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Americky zbytečně drsné, ale přesto to dokáže upoutat a zabavit. Navíc mě baví, že se mým favoritům daří. V první sérii jsem fandil Michaelovi, který to nakonec vyhrál. *** V druhé sérii se do finále dostala dvojice ženskejch, který byly sympatický. Takže jsem přál jak Virginii tak i Heather. Ale Heather jsem označil za vítězku hned v prvnim díle, takže jsem rád, že jsem opět uhodnul vítěze. Mam takovej pocit, že až se to bude hodně opakovat, tak mi to přestane bavit. *** Mám za sebou třetí sérii a ještě pořád mě to baví. Tentokrát jsem rád, že jsem trefil finálovou dvojici. A přestože i Rock byl sympaťak, tak jsem to víc přál Bonnie. Takže nakonec jsem vítěze netrefil.*** Čtvrtá série už se tak trochu začala zajídat. Kuchaři mi přijdou pořád slabší a slabší a invence v úkolech mi přijde nedostatečná. Dokonce i favorita jsem vybíral přetěžce. A nakonec to u mě vyhrála pozdější vítězka, protože jako jediná byla aspoň chvílema sympatická. *** Další, už pátá série měla opět ten samý problém. Favorita. Dlouho, předlouho jsem si nějaké vybíral, dopadlo to tak, že jsem fandil těm dvěma finalistům. Z jednoho prostého důvodu. Oni se nejmíň projevovali, co se týče siláckých keců. *** I šestá série začala bez favoritů, i když se mi postupně vykrystalizovala silná finálová trojka. Nejvíc ze všech jsem nenáviděl tu černošku, s krycím jménem Whoopi. A body sympatie si získal Gordon za druhou šanči tloštíkovi Robertovi. Bohužel to skončilo skoro stejně jako předtím. A překvapil mě příchod Heather na post pomocnice, asi už jí vyhrané angažmá skončilo. Jinak Dave si zasloužil vyhrál, už jen za to, že je převařil jednou rukou. ***

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Čekal jsem to lepší, ale mohlo to být i výrazně horší. To znamená, že průměr to ustálo. Pár vtipů bylo dobrejch a Scrat, ten se nikdy nepoučí..

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

Dobrej seriál z prostředí jedné restaurace, který není zas až tolik o jídle. Bradley Cooper je sympaťák a tahle role mu sedí. Já chápu, že se líbí, ale to musí s někym spát každej díl? Ale i zbytek obsazení je zajímavej. Tým skládající se ze Setha, Stevena, Teddyho a Jima vytváří spoustu vtipných situací. Nesmim zapomenout na střevo Tanju. Jsem dost překvapenej z toho, že to Fox utnul už po čtyřech dílech a zbytek putoval pouze na dvd. Je spoustu seriálů, který jsou mnohem horší

Život je krásný (1946)

Zhruba tak po dvou letech jsme se konečně dokopali k tomu, abysme se podívali na tuhle klasiku. Čekal jsem nějakou velkou vánoční atmosféru, ale to se nekonalo. Alespoň podle mě to úplně vánoční není. Ze začátku mi to přišlo zdlouhavý a pomalý, navíc jsem měl strašnej zmatek v postavách. Naštěstí pak přišla druhá polovina a anděl Clarence. Ukázka toho co by bylo, kdyby se George nenarodil se mi moc líbila. George byl důležitý a ovlivnil spoustu lidí a to se mu vrací v závěru, který je plný dojetí z bohatství člověka, když má přátelé. Takže film se mi nakonec docela líbil, ale pochybuju o tom, že bych si ho chtěl pouštět každý Vánoce jako američani.

Mickeyho vánoční koleda (1983)

Pěkná pohádka. Příjemné provedení klasické vánoční koledy, tentokrát v podání Skrblíka s Mickeym a jejich dalšími kamarády. Tak už nám letos opět začínají Vánoce.

Warrior (2011)

Box je out, vítejte u MMA. Kam se na tohle hrabe loňskej lehce nadprůměrnej Fighter. Tohle má prostě úplně všechno. Skvělý dvě hlavní postavy, který mají samozřejmě k výhře oba stejně silnej důvod. Dobrý a neortodoxní trenéry a taky pěknou manželku. Nick Nolte po právu sklízí ovace od kritiků. Tahle role mentora mu šla už i v Pokojném bojovníkovi. A dokonce i samotný zápasy jsou dost dobře udělaný a strhující. Člověk musí fandit a probíhá jim ten pocit "držim palce, ať to dopadne". Střídá se napětí a radost z výher. Samozřejmostí je emotivní finále. Tenhle film rozhodně musí mít něco do sebe. Protože je to dvouapůlhodinové sportovní drama na které se koukala i Nikča. Dost možná ten někdo nepřeháněl, když řekl, že jde o film roku.