Dexter (2006) (seriál)

První série : Sice chvilku trvalo než jsem si na to zvyknul, ale byla výborná. "Ice Truck Killer" byl nečekanej a skvělej - 80 % *** Druhá série : Podle mě byla ještě lepší než ta předchozí. Naprosto nejzajímavější byl souboj Dextera a Doakse. - 85% *** Třetí série : Tak Dexterovi hlavně chybí kvalitní protihráč, protože Miguel Prada ani náhodou nedosahuje kvalit Dexterova bratra a už vůbec se nemůže rovnat s Doaksem. Já jsem čekal víc. Uvidíme ve 4 až Dexterovi zničí rodinné štěstí. 70% *** Oproti tomu čtvrtá série válcuje všechno co jí stojí v cestě a je vysloveně povedená. Parádní postavy, příběh. Konečně dostal souboj s Doaksem důstojné pokračování. Ba dokonce bych řekl, že Trinity ho poráží. I proto jdu s hodnocením série až na 90% a to nemluvím o závěrečném zvratu. Už se nemůžu dočkat páté série. *** V páté sérii vystřídalo nadšení zklamání. Celá série byla zajímavá, ale trochu jsem zklamanej právě z toho finále. Z Debry i Quinna a stejně tak z Lumen, protože jsem jí fandil. Jsem zvědav, co nám přinesou další díly. *** Šestá série je o dost slabší než normálně, pokaždý když si někdo hraje s bohem a náboženstvím tak to zavání nudou a nezajímavým záporákem. A konec nám přináší něco, co bylo už dlouho nevyhnutelné. Jsem docela zvědavej na pokračování, ale tahle série nebyla prostě taková - 70% *** Sedmá a sice předposlední série nám přináší hned od začátku velice zajímavé tempo, které se snaží držet v podstatě po dobu celé série. Bohužel v závěru přichází dosti velké zklamání, z tohohle už není cesty zpět a naprosto nevyhnutelně to musí skončit špatně. Jinak to nejde. Jak mě průběh navnadil, tak mě konec prostě zklamal, ale i tak je série zcela určitě lepší než ta předešlá. A samozřejmě jinak potěšila Hannah. 80%. *** Závěrečná osmá série rozhodně nepřinesla to co jsem čekal nebo si přál a tak pro mě je tak trochu nepodařená. Hlavně z konce jsem opravdu naštvanej. Možná se to někomu takhle líbí, ale mě teda ne. Přesto nemůžu Dextera zavrhnout, měl svý vrcholy a měl svý pády. Podle mě, ale závěr mezi vrcholy prostě nepatří..

Odložené případy (2003) (seriál)

Podle mě naprosto nejlepší kriminální seriál. Sice se v přibývajících sériích začali trošku opakovat případy, ale to mi ani trosku nevadí. K Odloženkám se vždy moc rád vracím. Navíc opravdu zbožňuji tu konečnou sekvenci se songem a tím zavražděným, kterému byl objasněn COLD CASE. Naprosto nejdokonalejší soundtracky. Kathryn Morris alias Lily Rush se mi dostala hluboko pod kůži a nedám na ní dopustit. Ale kromě ní je i zbytek sboru z Phiadelphie skvělej. BTW, na úplném začátku jí dělá parťáka Justin Chambers neboli Alex Karev z Chirurgů. Už jsem musel dohnat jen díly ze zbývajících dvou sérií. V šesté sérii se nám opět dostalo spousty zajímavých případů, kromě hudby mám strašně rád, když se díly nějak dotýkají sportu, ať už jde o kolečkové brusle nebo kulečník. A taky to přináší vynikající závěrečný dvojdíl z vojenské školy. Sedmá a bohužel i poslední série. Mam rád, že detektivové jsou jen lidi a občas dělají neuvážené kroky a chyby. Nejvíc se s osudem popere Scotty a Vera. V téhle sérii mam moc rád hokejový díl, a závěrečnou gradaci s případem u FBI. Škoda trošku otevřenějšího konce, byl bych rád za další díly, ale bohužel...

Ztraceni (2004) (seriál)

Velice zajimavej nápad, ale řekl bych ze s přibývajícími díly jsem se pořád více a více "ztrácel". Takze jsem z toho nakonec úplně ztracený, a rozhodně už bych ho takto vysoko nehodnotil. Po dokoukání jsem byl mírně zmatenej, nevim co přesně se stalo. Nedostal jsem co jsem chtěl, ale přesto mě ta parta bavila. První, druhá a pak pátá a šestá serie. A přiznejme si kdo nežral první sérii? Od dob první sériě Lostů a Prison Breaku jsem už nikdy nezažil takovou chuť koukat dál a dál

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Prison Break je jedním z prvních seriálů, které jsem začal sledovat a jako dnes si pamatuju, jak jsem se během první řady nemohl dočkat každé další epizody. Na něco takového se nezapomíná a hlavně díky první a druhé řadě bude Prison Break v mých seriálových vzpomínkách zařazen vysoko. Vadou na kráse jsou další série, třetí a hlavně čtvrtá totiž původní kvalitě nesahají ani po kotníky a díky tomu se jméno Prison Break přeci jen pošpinilo. Nyní po více než deseti letech se tvůrci rozhodli, že je čas na další útěk z vězení a tak nám naservírovali minisérii, která svým způsobem "ohýbá" závěr čtvrté série, aby mohl pokračovat. Upřímně řečeno shledání nebylo úplně špatné, spousta známých tváří se vrátila, ale drive původních sérií tam prostě nebyl a tak ze seriálu zůstane hlavně nostalgie...

Dr. House (2004) (seriál)

Po prvních sériích jsem s klidným svědomím mohl tvrdit, že Gregory neztrácí dech ani s přibývajícími díly, ba naopak klidně bych tvrdil, že jsou lepší a lepší. Také to, že mu pomohla i výměna jeho pomocníků, ač jsem si to ze začátku vůbec nedovedl predstavit. I když osobně mě mrzí ztráta Jennifer Morrison. Problém je, že jak mě to bavilo do šesté série, tak u sedmé už jsem měl jediný pocit a to, že mě House vlastně už ani nezajímá. Ještě pro pořádek končí záverečná osmá, která by mohla mít grády v závěru, ale přeju mu hlavně důstojný odchod. Já už jsem se s tím smířil a v lékařských seriálech mám už jiné favority. Hlavně proto jsem byl nucen trošku povolit hodnocení

Cashback (2006)

Tenhle film se mi válel dlouho v pořadníku, pořad ho něco přeskakovalo, teď si řikam proč? Jenže to jsem nemohl vědět, ale mam takovej pocit, že mě trochu i odrazoval plakát. Podle mě film, který mě naprosto skvělou atmosféru. Zastavování času? Super! Kolikrát bych si to taky rád vyzkoušel, a to nejen proto k čemu to využívá Ben v obchoďáku.

Poslední skaut (1991)

úžasnej film s Brucem Willlisem, kterýho naprosto dokonale doplňuje Damon Wayans. Na tenhle film se vždy znovu rád podívám. Je tady neobyčejné množství hlášek. To mě dostává. Třeba Joeova dcera - to bych tak chtěl mít doma. Ani chviličku jsem se u toho filmu nenudil. A mimochodem Spousta lidí si myslí, že jsem vtipnej - No, tak běž bydlet k nim. - Tak já si zabalim.

Nezvratný osud (2000)

Smrt má svuj plán, tak se jí do toho nikdo nezkoušejte nasrat. Nebo vidíte, jak můžete dopadnout. Smrt si proste najde každýho, protože umí připravit ty nejskvělejší náhody. Navíc ta představa toho letadla na začátku....hm!

Vřískot (1996)

Skvelej film, kterej stanovuje základní pravidla hororu. Postava Randyho, který maká v půjčovně je naprosto skvělá, právě on tomu filmu dává šťávu. Neřikam, že tohle byl snad nejděsivější film, kterej jsem kdy viděl, ale rozhodně patří mezi ty nejlepší. Ať si každej řiká co chce, tenhle film rozběhl znovu žánr slasher hororu

Futurama (1999) (seriál)

Futuristická obdoba Simpsonových? No je sice fakt, že je to od stejného autora, ale je to úplně něco jiného. První díl první serie, to byl naprosto nejskvelejší úvod jakej jen mohl být. Kdo by si neoblíbil společnost Frye, Bendera, Leely nebo Zoidberga? Futurama mě moc baví, i když filmy nemaj tak skvělou kvalitu, ale to neni problem seriálu, jen problém rozkouskouvání od coolu. Pokud chci zaručeně vytáhnout z nudy či deprese a po ruce nejsou Simpsonovi, tak je Futurama jasnou volbou. *** Po deseti letech se tvůrci vrátili s novou řadou a i když už to není ono, tak se pořád s chutí podívám. Celkový dojem z Futuramy mi to nezkazí a pořád to pobaví.