Čertova nevěsta (2011)

Buď měl Troška udělat pohádku nebo tu hororovou povídku, ale takhle na půl cesty to za moc nestálo. I ty čerti byli nějaký divný. Taky mi rozhodně nepřišlo, že by Laurinová, Suchařípa nebo Munzarová zestárli o 20 let. "Vždycky v tom je nějakej pták."

Červená Karkulka (2011)

Ale no tak, tak špatný to nebylo. Byl to mix Ospalý díry, Vesnice a nějakýho Vlkodlaka. Billy Burke letos nedostane dobrou roli. S červenou karkulkou to zas až tolik společnýho nemělo, kromě noční můry a pár detailů. Oldman je patřičně slizkej a Amanda je sympatická karkulka. Žádný extra překvapení se nedějou a jede si to hezky v šablonce. Pro mě je to někde na hranici 60%

Česko Slovensko má talent 2 (2011) (pořad)

Díky tomu, že se Nikča koukala pravidelně, tak jsem to viděl i já. Nicméně se to docela dalo. Pár čísel, nebo vystupujících se mi zamlouvalo. Třeba Stevie Starr, kterej polykal věci, nebo pozdější vítěz Atai s jeho tanečním variací na Wall-eho. I třeba ta trojice La Goia. Na druhou stranu mě neskutečně štvalo, jak si Bílá prosazovala ty její malý holčičky. Dost jsem se bál, že to jedna z nich vyhraje. Naštěstí maj lidi rozum, nebo to nezmanipulovali. Stejně tak nechápu, proč tam uspělo tolik zpěváků. Nemají na to superstar? No celkově systém podle, kterého se postupovalo před a do semifinále mě vadil. Některý lidi mi nepřišli vůbec zajímavý. A moderátorská dvojice taky nebyla úplně špatná.

Den před krizí (2011)

Skvěle obsazené avšak průměrné drama ze světa velkých peněz. Pro člověka neorientujícího se je to velkej guláš, i když se to snaží vysvětlit polopaticky. Ale krásně nám to ukazuje princip padajícího hovna, aneb hierarchii ve všech těhle firmách. Ještě jednou herci jsou tady fakt dobrý, to je největší plus. Těžko říct, koho chválit víc.

Den zrady (2011)

Docela jsem se obával, že to bude přesně takový jaký to bylo. To znamená uhlazený politická drama, který mě nedokáže strhnout. Pár zvratů se sice našlo, ale nebyly nijak extra neočekávané. A E.R.Wood naivní dvacítku nevěřim, i když jí o moc víc nebylo. Jinak si myslim, že herci si svoje party odehrály skvěle od tahouna Goslinga, přes tvář Clooneyho a nesympatické poradenské duo Hoffman a Giamatti až po novinářku Tomei. Od filmu jsem ale čekal víc...

Děti moje (2011)

Tak a je to definitivní, Clooneyho filmy na mě prostě nepůsobí. Nebudu se vymlouvat na to, že s nim nedokážu cítit jen kvůli tomu, že jsou na Hawaii, ale prostě to nedokážu a nevim proč. Navíc mi vadila postava Sida. Přesto musim uznat, že se mi líbilo jak Clooney reagoval a jak mluvil s Brianem Speerem. To mi přišlo dostatečně uvěřitelný. Jsem zvědavej z jakého filmu na nás příště vykoukne Shailene Woodley, protože ta má jistě potenciál ozdobit nějakou produkci.

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Čekal jsem to lepší, ale mohlo to být i výrazně horší. To znamená, že průměr to ustálo. Pár vtipů bylo dobrejch a Scrat, ten se nikdy nepoučí..

Drive (2011)

Jistojistě originální a zajímavej film. První jízda je naprosto perfektní. Hudební doprovod, symbolizující něco zlověstného mě upoutal, takže i na poslech je to zajímavý. Velice dobře působící napínačka s nemluvným a o to víc poutavým hrdinou. Atmosféra prostě nutila koukat dál a dál. Trocha násilí a krve byla třeba. Ryan mě bavil, stejně tak jako jeho blondýnka Carey a potěšil i Hellboy Perlman. Špatně to neskončilo, ale happyend se taky nekonal, což mrzelo především Nikču.

Drive Angry (2011)

Trailer byl vysloveně skvělej, ale problém filmů s Cagem je Cage. William Fichter je pekelnej účetní je dokonalej. Takovouhle postavu, aby člověk pohledal. No a Amber, to je holka od rány. Jen ten Cage, prostě mi nesedí. Dostal jsem, to co jsem čekal, béčkovou jízdu plnou ran a střel. Takže nemůžu říct, že jsem nespokojenej, ale čekal jsem o trochu víc. Třeba triky mě vysloveně naštvaly, konec Billyho Burkea je k smíchu. 65% A Fichtera chci znovu..

Falling Skies (2011) (seriál)

1. série Seriály s tématikou postapo mě docela baví. Na první pohled to je o něco slabší než Jericho a hlavním problémem je pro mě vykreslení mimozemšťanů. Ty moc nemusím, ale je mi jasné, že nějaký nepřítel být musí. Při prvním pohledu na ty lodě se mi vybavil District 9, což v mém případě není nic pozitivního. Postupem času jsem si hlavní postavy docela oblíbil a určitě se chystám podívat i na druhou sérii. Samozřejmě by to mohlo být i lepší, ale těch lehce nadprůměrných 70 % si to zaslouží. *** 2. série Tak a druhou sérii mám za sebou. Aliance už se netvoří s lidmi, ale dokonce i s mimozemšťany a to rodinné drama už je více než ohrané a začíná se mi pěkně zajídat. Ještě že je tam Popeova skupinka, která situaci vyvažuje a vykresluje to, jak by to asi vypadalo ve skutečnosti. Putování do Charlestonu bylo zdlouhavé, ale jak se dalo čekat Charleston nakonec vůbec není takovej, jak si ho hrdinové představovali a konec rozhodně není happyend, což přidává plusové body. Na konci samozřejmě přichází další cliffhanger. Druhá sérii udržela nastavenou laťku, někde byla možná i lepší, ale celkově se drží na stejné úrovni. *** 3. série Na začátku třetí řady opět přichází časový skok a chvilku trvá než se rozkoukáte, abyste zjistili co se událo během vaší nepřítomnosti. Tentokrát se kromě války s mimozemšťany zabýváme hlavně narozením "dcery" Toma Masona. Ta samozřejmě není tak úplně člověk, což přináší zajímavé otázky. Ve finále přijde pár zvratů a velké nalákání na další sérii. Pokud jste s Falling Skies vydrželi doteď jako já, tak je neopustíte, protože vás bude zajímat co dál. I když se může zdát, že kvalita je o něco slabší. *** 4. série Čtvrtá série se hned v úvodu opět dočká výrazného časového skoku. Skupina hlavních hrdinů je rozmetána na několik frakcí, aby se zhruba v polovině série všichni shledali a znovu vymysleli plán jak porazit nepřítele. V této sérii sehraje největší role (už dospělá) dcera Toma a Anne, Lexi. Jinak série není žádný zázrak a v podstatě pořád pokračuje v tom, co už známe a nepřináší nic nového. Zdá se, že seriálu polehku dochází dech a rozhodnutí pro závěrečnou sérii vypadá jako ideální řešení. *** 5. série V závěrečné páté řadě dokonává Tom Mason obrovskou proměnu. Začal jako chlápek, který by obětoval vlastní život pro záchranu ostatních, ale válka z něj udělala někoho jiného. Stále je pro něho nejdůležitější rodina, ale stává se mnohem chladnějším a necitlivějším hrdinou než jak ho známe. A největší problém s tím měl Pope. Upřímně jsem doufal, že jejich střet přinese ještě horší důsledky. Trochu mě zklamalo i to happyendovské finále. Samozřejmě, že jsem čekal vítězství lidí, ale rozhodně jsem si myslel, že přijde hodně obětí. To, že všichni přežijí (ba dokonce jsou i oživováni) mi zážitek trochu pokazilo. Přesto nebudu na Falling Skies vzpomínat ve zlém.