Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

Ebigejl (2019)

Film jsem našel pouhou náhodou, kdy jsem pátral po něčem, co jsem ještě neviděl. Jelikož se mi z Ruska líbilo fantasy "Legenda o drakovi", věřil jsem, že zde uspěji také. A kupodivu se to téměř podařilo: Jistě, posloupnost děje byste zde nenašli, magické schopnosti u hlavní hrdinky by se vešly do půl minuty a nic víc - asi už nebyly peníze na efekty - a celý film působí jako amatérský vývoj pár nezkušených šílenců. Ale i přesto - klidně bych se, ačkoliv s půlročním odstupem - podíval na film znovu. I když se jedná o vykrádačku mnoha filmů, například Hunger Games, příběh zde přece jen odbočoval originálním způsobem. Jenom ty dialogy a jistý pocit, že z toho nic nebude, mne mrzí. Možná se ale dočkáme i pokračování, jež bude lepší. Hvězdu za pěknou ruskou herečku, další za hudbu a atmosféru a konečně i třetí za efekty. 55 procent.

plakát

The Originals - Behind the Black Horizon (2016) (epizoda)

17.díl. Ve snaze učinit ze sebe něco lepšího než Původní se Lucien zmocní Freyi a Vincenta. Potřebuje její krev, jeho kouzla a bílý dub. Jelikož mají nad Vincentem moc předci, kteří s Lucienovými plány souhlasí, nemůže se bránit. Díky tomu je kouzelná krev vytvořena. Elijah a Finn se dostanou do Mystic Falls, kde se setkají s Mattem. I přes jejich neshody se nakonec díky Davině dostanou za Lucienem, kde ho skrze Freyu prostřelí a údajně zabijí. Právě Davina spolu s Kolem hledala způsob, jak propojit Finna s Vincentem, aby je našli. Kol má však čím dál tím větší záchvaty vzteku, i přesto spolu s ní nakonec najdou u Camille kouzelný předmět, jenž jim pomůže. Lucien již ale sérum vypil, a stal se velmi mocným. Snadno si poradí s Elijahem a Finna kousne. I přes veškerou snahu, včetně Klausova kousnutí, Lucien neumírá. Finn ale ano. Klausova krev ho nevyléčí a on, obklopen jimi v rodiném domě v New Orleans umírá nadobro. Jeho sourozenci vhodí popel do řeky. Sám Klaus nejdříve spolu s Hayley hledal budovy Lucienovy korporace, a v jedné našly vlkodlaky i mrtvou upířici. Zjistili, co Lucien dělal. Zkombinoval jed všech vlkodlačích klanů a stvořil mocnou zbraň, kterou má nyní v sobě. Dozvídáme se i jinou věc. Lucien měl dvě lahve magické krve. Druhou osobou, jež udělá lepším Původním, je Aurora. Klaus a Elijah s ostatními zjistí, že je pryč z místa, kde ji zazdili. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Alone with Everybody (2016) (epizoda)

16.díl. Na obzoru se objevuje jistá žena, jež se stává novým nepřítelem Mikaelsonů. Sebere Vincentovi kulku z bílého dubu, a vystaví tím ostatní do ještě většího nebezpečí. Finn se střetává s Kolem a oba dva se opět vidí s Elijahem a Freyou. Bratrské hádky však musí jít stranou. Marcel a Vincent s Joshem plánují vyhledat právě tu, jež jim ukradla bílý dub. Tato žena se zdá ale mocnější, než se zdá. I přesto se jim podaří získat zbraň, o níž se musí rozhodnout, jestli bude zničena, či zachována na pozdější potřebu. Nakonec ji získá Freya. Klaus s Hayley a Hope dorazí do jistého baru, kde hledají ochranu. Když se však hayley dozví o jisté dívce, jíž čeká proměna na vlkodlaka, rozhodne se jí pomoci. I přes všechny neschody se Klaus rozhodne s Hayley smířit. Zjistí přitom nebezpečnou realitu. Vše, co se odehrávalo, byla jen rozptylovací akce. Lov na vlkodlaky pokračuje a Vincent je jakýmsi způsobem přesvědčen, že vše, co ta žena a její šéf dělají, je správné. Tím mužem je zřejmě Lucien. 90 procent.

Zátopek (2021)

(Biograf Jičín, 26.08.2021). Film jsem viděl již s trochou vědomostí o tomto neuvěřitelném muži, včetně Dany. Děj filmu začíná v době, kdy na naše území přijelo vojsko Varšavské smlouvy a situace byla velmi složitá. Ron Clarke, jemuž se nepodařilo dosáhnout Zátopkova výkonu, nyní přijíždí právě za tímto mužem, aby se s ním poradil o běhu. Emil ho nadšeně vítá a pozve ho k sobě domů. Postupně se vracíme do počátků jeho slávy. Ještě jako mladý člověk v sobě ukázal v letech protektorátu talent. Když nastal rok 1948 a olympiáda v Londýně, jako jediný z československé výpravy běžel svoji první trať. zde se seznámil se svojí životní láskou - Danou. Dějem se stále přesouváme k historickému okamžiku - olympiáda v Helsinkách, 1952. Dana se od svého muže dozví, že si nepřeje mít děti. Jako voják a člen KSČ nemá Emil svůj život snadný. Jakákoliv zmínka proti režimu pro něj může znamenat rozsudek nad svým životem sportovce a slavné osoby. To je pro něj osudným v roce 1968, kdy na akci pro sportovní mládež zkritizuje příjezd okupačního vojska do ČSSR. Hrozí mu vyhození z Armády a strany. I přes veliké neshody s předsedou komunistů mu nakonec projde jeho čin, tj. dostane jednoho z běžců, i přes jeho protikomunistické názory, na olympiádu. V Helsinkách zvládne všechny tři tratě - 5 kilometrů, 10 kilometrů i maraton. Tím se z něj stane hvězda a usmíří se s Danou. V roce 1968 zvládne poradit svému příteli s jeho sportovními problémy. Jak již víme, jeho další život nebude snadný (...). Jako vždy v českých porevolučních filmech, i zde cítíme realitu socialistické vlády a především, vše není jen o Emilovi, ale tvůrci si i pěkně zkritizují režim. Tím můžou politicky zaměřenou společnost velmi rozhádat. Kdo je spřízněncem východních států, může si zde zanadávat a říkat "Proč?". Kdo sympatizuje s USA a kapitalismem, rozzáří se mu oči. Politicky, ovšem. Já bych raději viděl pouze film jako takový, Emila jako takového, a nemotal sem politiku, i když to pro některé je zajisté třeba. 90 procent. Výkony Neužila a Isoové cením.

plakát

The Originals - An Old Friend Calls (2016) (epizoda)

15.díl. Hayley se snaží vyvraždit všechny členy Strix, jejichž činy způsobily Jacksonovu smrt. Marcel dostane jlášení od ostatních členů právě o těchto ztrátách, ale je to právě Elijah, jemuž poví o vlkodlačích kousnutích. Ten se pokusí Hayley zastavit, a nakonec její seznam vyškrtá celý sám. Klausovi nepřátelé rozesetí po celém světě se blíží. Jeden z nich vyhrožuje, že ho zabije bílým dubem, k jehož vyhledání použije Vincenta. Ten po neúspěchu s předky zkolabuje. Když ho nakonec zabije, přijde domů a tam se dozví od Camille zdrcující zprávu. Jako člověk ho sice milovala, ale jako upír k němu již city tolik mená. I když je z toho nešťastná, rozhodne se jít dál. Stejně tak Hayley oznámí Elijahovi, že na něj musí zapomenout, aby neměla výčitky ohledně prohřešků vůči mrtvému manželovi. Rovněž ji to sebere, ale musí se vzchopit. Spolu s Klausem a Hope se rozhodnou zmizet, aby zamezili krveprolití. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - A Streetcar Named Desire (2016) (epizoda)

14.díl. Stephan přichází do New Orleans, aby požádal Klause o pomoc při označení Raynou Cruz. Davina se pokouší najít způsob, jak zlomit pouto mezi původními a jejich proměněnými. Sám Klaus a Elijah jsou zajati. Hayley a Stephan útočí na pozemek Strix. Oba bratři jsou v magickém vězení s Tristanem a Aurorou, jež ho přišla navštívit. I když je nakonec Elijah zachráněn, Davině se podaří zlomit kouzlo u Klause. Ten cítí, jak ho jeho větev opustila. Stephan se s Klausem loučí a dává mu radu ohledně Hayley. Sám se přizná, že miluje Caroline, a slíbí Klausovi, že se o ni postará. Davina pohrozí Marcelovi a Aurora skončí zazděná Klausem. Lucien skončí oslaben, jako Klaus. Davina navrátí Kola do světa živých. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Heart Shaped Box (2016) (epizoda)

13.díl. Hayleyse snaží pomoci Camille se zvládáním svého nového krutějšího já a s upířími schopnostmi. Aurora unesla Freyu a Klaus s Elijahem se ji pokusí vyhledat. Davina se setká s Kolem, když dostanou Strix možnost zjistit od něj poslední přísadu k provedení odpoutávacího kouzla, jež všechny upíry spojené se životem původních tohoto pouta zbaví. Tím je Hayleyinino srdce. Hayley sama je tímto zjištěním vystavena nebezpečí, s pomocí Camille, ale především Daviny se jí podaří přežít. Sama Davina se musí uspat, aby zbavila vědomí i ostatní Sestry. Aurora vyzkouší svoji novou zbraň s náboji z bílého dubu. Jedna rána dokáže spolehlivě odrovnat Elijaha. Klaus najde Freyino tělo zaživa pohřbené pod zemí a na poslední chvíli Elijaha od smrti zachrání. Aurora se spojí s Ayou a Kol s Davinou prožijí další poslední chvíle. Klaus, Elijah a Freya s Hayley odpřísáhnou smrt svým nepřátelům. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Dead Angels (2016) (epizoda)

12.díl. Elijah přesvědčuje ostatní o svých právech coby zakladatel Strix na jeho vůdcovství. Aya s ním ale chce bojovat, aby si pozici udržela. Střetnou se v boji, ale Marcel je přechytračí a stane se, k Elijahově hrané nevoli, novým vůdcem Strix. Camille se stále vymyká kontrole, a nutí Klause, aby jí donesl ukradené temné předměty. Jistá čarodějka se dostane do Daviny mysli, a zjistí, co ví. Davina sama se dostala do mysli mrtvé Sestry a zjistila, co za zbraň může zabít původní. Camille se dostane z rukou koník z bílého dubu, a donese ho Auroře. Ta z něj vyrobí kulky z bílého dubu. Davina si stojí za získáním moci k znovuoživení Kola. Elijah si promluví s Marcelem a Klaus s Camille. 95 procent.

plakát

The Originals - They All Asked for You (2015) (epizoda)

(Viděno 09.08.2021). 15.díl. Klaus se snaží vyhledat Finna, aby ho jednou provždy zabil. Elijah s Giou, Marcelovou upírkou, navštíví starou čarodějnici, majitelku domu pro šílené čaroděje, Josephine, a žádají, aby její muži přestali otravovat a ohrožovat Rebeku coby Evu Sinclairovou, nebezpečnou čarodějku, jež vraždila děti. Hayley a Jack se spolu poprvé vyspí. Freya se setká s Klausem a Elijahem. Ačkoliv jí Klaus vůbec nevěří, Elijah jí dá možnost získat si jeho důvěru. Freya také probouzí Mikaela, svého a ostatních Mikaelsonů otce, a ten jí po čase uvěří, že je skutečně jeho dcera. Finn je vymítěn ze svého těla. Vincent, muž, jenž byl původním obyvatelem těla, je totiž důležitým prostředkem k ochraně Rebeky. Elijah podlehne lásce ze strany Giy k němu. Klaus přesvědčí Aidena, aby se chopil pozice alfy. Eva překoná Rebeku a útočí. 95 procent.

plakát

The Originals - I Love You, Goodbye (2015) (epizoda)

(Viděno 09.08.2021). 14.díl. Hayley a Jackson se berou. Klaus jim nabídne uskutečnit svatbu ve svém domě. Tajně plánuje zabít Jacksona. Když se Elijah sejde s Hayley, zjistí, že už ho nechce, ačkoliv ho má stále velmi ráda. Narozdíl od něho jí ale Jack více rozmí, umí jí vyjádřit své city, a to je důvod, proč si ho zvolila. Elijah je z toho zdrcen. Po rozhovoru s ním se Klaus rozhodne změnit postoj. Daruje vlkodlakům a novomanželům celý svůj dům i péči o Hope. Elijah i přes Hayleyin odmítavý postoj opouští New Orleans. Kol umírá, a již nemá šanci na záchranu. Davina je zcela zlomená jeho smrtí. Freya uzdravuje Finna a slibuje příchod své tety Dahliy. 95 - 100 procent.

Ovládací panel
1 bod