• Fantasy

Odkaz - Daleko od toho všeho (2021) (epizoda)

7.díl. Hope se vrací do školy, aby si ukradla zbraně Alarica. Oddíl zatím plánuje najít způsob, jak v ní vyvolat lidskost. A to jednoduchou hrou, kdy se deset jejich kamarádů představí a prozradí ji jejich nejlepší společně strávenou chvíli s ní. Ale ať se snaží, jak jen můžou, prohrají. Hope se cítí unuděně, dokonce i podrážděně a dostává chuť vraždit. V okamžiku, kdy už odchází, se pokusí ještě Josiina temná stránka. Díky ní ta světlá Josie zjistí, že se Hope přeci jen bojí. A to návratu své lidskosti. Koule pravdy vše potvrdí. Jelikož už ji má pod kontrolou, zbaví se Josie opět temné stránky, ale s Hopiinou pomocí se dostává do kouzelné skříňky. Z ní nyní vychází Lizzie, předsvědčená o způsobu, jak Hope zkrotit. Bude se jednat o probuzení její temné stránky, kterou se tak dlouho pokoušela zničit? Hope míří zpátky za Triádou. Kaleb bojuje se svým parťákem roti pavoučí stvůře. Cleo se rozhodne utajit svoji vědomost o stromu, jehož dřevo by mohlo Hope zabít. 95 - 100 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Polibek od růže (2019) (epizoda)

14.díl. Jace se rozhodne vzít Clary na rande, aby jí dokázal, jak moc ji má rád, a také proto, aby spolu oslavili její "návrat". Vše se vyvíjí dobře, Clary učí Jace jezdit na ledě, ale poté zasáhne do věcí Jonathan. Praští Jace, ten omdlí, a poté, díky své nesmírné moci, se v něj převtělí. Clary zpočátku nic netuší, dokud ji Jonathan jakožto Jace náhle nepolíbí. V ten okamžik se stane něco, co Clary změní. Nevíme přesně, jaké budou následky, ale od tohoto okamžiku je Clary více na straně svého bratra. Ano, pozná, co je zač, a ano, vláká ho do pasti. Ale v okamžiku, kdy ho chce runou omráčit, nemůže. Její tělo jí to nedovolí. Z toho je následně zničená, a ani přítomnost Jace ji až tak moc netěší. A proč ne, předtím to byl Jonathan, kdo se za Jace vydával. Magnus žádá Lorenza, aby mu dal magii. S tou se krásně čaruje , dokud on sám nezjistí, že ji jeho tělo nepřijímá. Simon hledá Maiu, a tu nakonec s Lukem najde. Ten se ale musí obětovat. Preator je ve vážném stavu. Luke se nechá zatknout. Izzy zkoumá tělo mrtvého muže, jenž v sobě může ukrývat něco důležitého. 95 - 100 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Beati Bellicosi (2019) (epizoda)

13.díl. Heidi se snaží prosadit ve svém klanu, a to se jí nakonec podaří. Hodlá zaútočit na Jade Wolf, vlčí restauraci, poté, co ovlivní Noru, spolužačku ze střední, aby vylákala preatora, po němž pátrají. Simon mezitím pomáhá, kde se dá, a následně se od Maii dozví, že se chce stát alfou a proto se s ním musí rozejít. Ona sama je po útoku v nebezpečí. Luke hledá s matkou Izzy a Aleca knihy, jež by mohly prozradit něco o jistém meči, který hledá Jonathan. Clary se vrací do Institutu, ale od té doby se nezastaví, aby našla způsob, jak se zbavit spojení mezi ní a Jonathanem. To ji ničí, a pomalu i mění (můj vlastní názor). Jace chce, aby se na chvíli uklidnila, a tak se i stane. Poté, co se spolu vyspí, ale zjistí, že ji Jonathan "píše", tj. vyřezal si do ruky text "chybíš mi", a to se zjevilo i jí. Izzy bojuje s novou touhou po upířím jedu, a vypadá to, že se jí celkem daří. Ale je tomu skutečně tak? 95 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Prvotní hřích (2019) (epizoda)

12.díl. Luke, Jace a Alec se vydají pátrat Clary, poté, co se Jace ujistí, že Luke měl pravdu. Jonathan zatím přemístí Clary a jejich dům do Paříže, kde se mu Clary snaží utéct. Nakonec je však Jace a další najdou a Clary se s nimi konečně setká. Jonathan propadne záchvatu šílenství. Magnus a Alec spolu utužují vztahy. Izzy a Simon se vydávají ko kanálů hledat mocného upíra. Tím je nakonec sám Kain, původí držitel Kainova znamení. Nakonec se Simon i Izzy vydávají na vílí dvůr, kde jim napůl pomáhá, napůl se jim vysmívá Královna víl. Když se Simon zbaví znamení, téměř umírá. Izzy je jediná, která mu může dát svoji krev, ale tím riskuje, že se na upířím jedu stane opět závislou. I tak to ale riskne. 95 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Ztracené duše (2019) (epizoda)

11.díl. Simon si pokusí odstranit z čela runu, kterou předtím zabil Clary. O ní se dozvídáme, že se s Jonathanem přemístila v bytě Lilith na Sibiř. Jonathan se snaží být ke Clary milý, ona ale uprchne. Na jednom kopci se zhroutí a Jonathan ji přenese zpět do domu, kde zůstane uvězněná. Poté, co se vrací se dřevem, se ho pokusí zabít, ale sama zjistí, že umírá. Jsou jedno tělo, jak Jonathan potvrdí, když se zase uzdraví, a tedy i ona. Luke zpochybňuje Claryninu smrt, a prozradí to Jaceovi. Ten je bezmocný bez Clary, a Izzy mu poradí, aby si odpočinul. Tak i Alec. Magnus je bez své moci slabý, a navíc, unese ho i čarodějka praktikující temnou magii, chůva malé Madzie. Právě po ní prahne, ale je včas chycena a vrácena do Gardu. Simon jde hledat, po promluvě s Rafaelem, bájného New Yorského upíra. Maia se vrací. 90 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Erchomai (2018) (epizoda)

10.díl. Aby ochránil svoji matku před utrpením, rozhodne se jí Simon ovlivnit, aby si myslela, že je mrtvý. Promluví si, asi naposledy, se svoji sestrou a ta mu odpustí. Jace dovede Clary přímo k Lilith. Předá ji i Valentinovu kost a ta ho políbí, aby mu dodala magii k boji. Clary je převlečena do modré, a Lilith ji řízne tak, aby propojila její moc s brzy zrozeným Jonathanem. Simon se však dostane dovnitř, a díky lsti Lilith zabije. S výbuchem ovšem odpálí celý vršek věžáku. Tím zabije jak Jonathana, tak i Clary samotnou. Jace je zasažen magií Magnuse, který si ji vypůjčí od svého otce. Tím se ale vzdá té své vlastní. Jace vyplivne démona a stane se zase tím, kým byl. Luke a Izzy bojují s věrnými Lilith, po jejím návratu do Edomu však všichni opět procitnou. Díky Jaceově zásahu zbylí démoni umírají. Na vrcholu věžáku se od Simona dozví, že je Clary mrtvá. Sám byl Simon shozen, ale přežil. Luke dostane podmínečné vyloučení z práce. 100 procent.

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

(Viděno na ČT 1 03.12.2021). Výpravná pohádka pojednávající  o síle dobra mei lidmi, jež překoná i to největší zlo. Popletený čarodějnický pár dostane do svých rukou od vládců lesa, jakožto dar za jejich služby, magický kámen plnící každé přání. To dobré ihned, zlé obrací proti svým držitelům. Po neshodách se oba rozhodnou, že vyšlou kámínek do světa, aby mohl ostatním lidem dobře sloužit. Uzavřou sázku, a sledují jeho osud. Do panství přijíždí jeho majitel, ač půvabný, tak zlý Henrich, jehož sem vyšle otec. Spolu se svým služebným se hnusí nad místní chudobou a přeje si odsud zmizet. Sluha mu ale vnukne nápad. Když vykácí místní les, může získat peníze na přestavbu chátrajícího hradu. Než však práce začnou, lid se bouří. Henrich přijel se svoji němou sestrou, a ta miluje přírodu. Král a královna lesa jsou jí okouzleni, a ona se zatím seznámí, trochu zvláštním způsobem, s místním mlynářem Matoušem. A pohádka začíná. Netřeba pokračovat, asi vám už můj názor dochází. Jistě, pohádka příjemná, okouzlující záběry české a slovenské přírody rovněž, ale moc mi tu chybí něco, čemu se říká kvalitní scénář. A i druh pohádky. Směšně slabý záporák, neschopné postavy na straně dobra, a bezmocní králové lesa. Němá Julie nakonec promluvila, dvě věty, ale i tak se mi sem moc nehodila. Byla, dejme tomu, hezká, a trochu roztomilá, ale možná až příliš dobrá, že se nedokázala vzepřít. Matouš byl možná až moc hrr do toho bránění se, a jeho výstupy považuji za ubohé. A ten skřet, či kdo, malý kluk, no prostě hrůza. Bla, bla, bla, to bylo jediné, co jsem z jeho úst slyšel. Příběh bych spíš navrhl takto (se stejnými postavami): Počátek dobrý, oceníme čarodějnický pár. Ten si kámen nechá, a vyzkouší pár kouzel. hrabě přijede, se sestrou, a ta se dostane k blízkosti krále a královny říše. Ti třeba budou mít sestru, a ta ji naučí jejich životu. Netřeba slov, Julie může zůstat němá. Bude sledovat, co se děje v jejím okolí. Hrabě zatím provede nájezd na les, a jeho sobeckost způsobí, že se ani nebude starat o svoji sestru. Jak jsem říkal, trochu posílíme stranu zla. Matouš se vydá do lesa, kde pozná Julii, nyní již jako jednu z lesních dívek. Ta ho přivede ke dvoru, kde dostane za úkol bojovat proti Henrichovi. Zlé síly se však projeví i na ní. Popletený čarodějnický pár vrátí kámen do rukou krále, jelikož se situace s Henrichem zhoršuje. Její "sestra", prostě dcera krále a královny, jménem třeba Alice, se zamiluje do Henricha. Proč? Jelikož ji při jedné procházce lesem, když plánoval postup, potkal. Zde musíme uvážit skutečnost Matky a dcery, jež se o něj rovněž zajímaly. Dorazí za ním, a chtějí mu dát lektvar lásky. Sice se napije, poděkuje za vodu při cestě, jež mu chyběla, ale prvního, koho uvidí, je právě Alice. Dcera své matky zrovna přibíhá, když hledí okolo sebe, a zakopne. Je nechá na pokoji, aby si ji našel. Ona sice odmítá, ví, o koho se jedná, ale nakonec mu podlehne. Sama už někoho chce, a její nápadník, princ ze sousedního lesa, se jí nelíbí. Tedy, ano, jenže on je tak nesmělý a koktavý. S mocí kamínku, která se jí dostane do rukou, si ho pohlídá, aby druhý den na svoji lásku nezapomněl. Díky tomu se zdá, že nájezd na les skončí. Ale ne. Dokázal jí svést na svoji stranu, když jí představil rozsah bohatsví a luxusu. Přivedl ji na svůj dvůr a představil oti. Ten je, mimochodem, taky záporák, a počínání svého syna schvluje. Společně ji dokáží proměnit v mrchu, sobeckou, jakou je i Henrich. Král a královna jsou s Julií nešťastní, ale co se nestane? Moc kamene je zapotřebí, a Alice nikde. Lstí ji získá Matouš. Ten neprovedl tu blbost, že si Henricha znepřátelil, a přihlásí se do jeho služeb. Les umírá, a hrozí, že bude pozdě. Kámen však získá a lásku Henricha zruší. Alice je naštvaná, ale ve svých touhách neustupuje. Získá výhodu. Henrich kácí dál a les umírá. Slabá Julie, napojená na moc lesa, je jednoduchý soupeř. Získá si ji na svoji stranu a to i bez kamene. Matouš se však pochlapí, když se rozhodne použít kámen na zničení Henriho. Situace je kritická a on obětuje svůj život za jeho zabití, v souboji meč proti meči. U Henrichova otce to vyvolá šok. Dozví se, že Henrich zemřel, a to ho zničí. Ovšem, nevzdá se. Sám zahájí těžbu, ale Matouše tím nezastaví. Víly umírají, Julie je v kritickém stavu, ale když se Matouš seznámí s Alicí, dokáže u ní vyvolat dobro. Jen zázrakem, ovšem, když použije kámen ke správným účelům - probudí v ní její staré já. Sama je silnější než ostatní, a postaví se po jeho boku proti Henrichovu otci. K němu se zase přidá Julie. Jak jsem říkal, nyní je zlá. Otec bitvu prohraje, umírá, a Julie procitne. Vše kočí dobře, les je zachráněn. Matka s dcerou zůstanou ve svých problémech, přesněji, najdou si Viléma, Henriho sluhu. Netřeba trpaslíka, a dalších slabých odvarů české kinematografie. Možná jen fantazii někoho, komu to myslí. Efekty nula, jen jiného scénáristu. Svoji vymyšlenou verzi bych sobecky a egoisticky zhodnotil sto procenty, tuhle jen 30 procenty. 2 - 3 hvězdy, víc si nezaslouží. Sám dám jen dvě.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Familia Onte Omnia (2018) (epizoda)

9.díl. Magnus potřebuje veškerou magii, aby dokázal provést kouzlo, jímž by mohl vrátit Jace do jeho těla. Díky Lorenzovi, Nejvyššímu brooklynskému čaroději, jenž všem pohrozí, se mu jí však nedostane. Překonají ho emoce a na Lorenza zaútočí. Tím si svoji pozici zcela zničí. Jediná šance nyní spočívá v magii jeho otce. Lilith dostane od Jace dárek v podobě Heidi. U ní vyvolá Královna démonů temné tužby a zlo a požádá jí, ab mučila Simona. Ačkoliv ho miluje, přesněji, je jím posedlá, žádost přijme a svého kluka si najde. Chce, aby se do ní zamiloval rovněž, on ale neuposlechne. Tím ji donutí mučit ho o to víc. Nařízne krk jeho sestry a on podlehne hladu. Díky včasné záchraně od Izzy a Jordana jeho sestra neumírá, ale vše stačí k tomu, aby na něj matka zanevřela. Clary je odsouzena k smrti, oblečena a upravena na hranici. Tam už představená Spolku upaluje neposlušné. Mezi čekajícími na smrt pozná Clary i nám starou známou čarodějku praktikující černou magii. Dozvídá se od ní, že je zde proto, jelikož neuposlechla přání představené oživit Valentina. Aby se zachránila před smrtí, vyřkne jako poslední větu přání oživit svého otce. To se jí sice povede, ale ne tak, jak si představovala. Valentine žije, ale jen napůl. Navíc, nic ho nezraní a je mnohem silnější. Proklestí si cestu ven a osvobodí své věrné. V boji přežije jen on a Clary. Je na svoji dceru pyšný, ale ona ho odmítla. Nyní ho žádá, aby ji opět přijal, a nabídne mu možnost dostat se skrze začarované dveře ven. On přijme, a Clary uvolňuje cestu ven. Nakonec však zradí, runu, kterou ho oživila, zničí a Valentine znovu umírá. Poté za ní přijde jakýsi muž, a uvězní ji. Vezme si od jejího otce kus žebra a následně se odhalí. Je to Jace. Lilith po něm chce nejen kost Valentina, ale i srdce Jonathana. Proto ji vezme na cestu s sebou, ke Královně démonů. 100 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Procházka v temnotě (2018) (epizoda)

8.díl. Clary je postavena před Meč duše, aby pronesla pravdu. Tak také učiní a je odsouzena k smrti. Simon s Maiou a svým spolubydlícím Jordanem hledají v domě, kde sídlí Lilith, nějaké známky po ní samotné, i tom, co činí. Alec a Izzy se snaží najít Jace v Jaceovi, ale přeruší je Lilith a odnese si ho. Luke musí pracovat a snaží se zachránit Clary. Maia si musí dát oddech. Královna víl je ochotná vyjednávat s Lilith, když jí nabídne, že jí pomůže najít Jace. Tak se také stane. 95 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Sůl v ráně (2018) (epizoda)

7.díl Jace bude bojovat s Clary, a shodí ji ze střechy na auto, kde se smrtelně zraní. Je vidět, že k ní už vůbec nic necítí. Díky Simonovi Clary přežije a vrátí se do Institutu. Tam se pokusí s ostatními najít způsob, jak Jace polapit a uzdravit. Dojdou k Jaceově babičce, důležité ženě ve Spolku, a žádají, aby jim dala speciální past na vyšší démony. Jace mezitím dostane od Lilith úkol zajít na hřbitov, kde by měl vzít Valentinovi kosti. Lilith sama mezitím od Ollie dostane svoji věrnost a krev, čímž dokončí rituál. Luke a Simon se vydají hledat démonku, o níž už ví, co je zač. Simon dokáže zabít Lilithiny služebné, čímž jí opět velmi ublíží. Maia vzpomíná na svůj starý vztah, zatímco zjistí, že Simonův spolubydlící byl ten, jenž jí proměnil. Jace je polapen, Clary strčena do vězení, jelikož porušila nařízení Spolku, šla na hřbitov za Jacem bez povolení. Jaceova babička umírá jeho rukou. 90 procent.

Časové pásmo bylo změněno