Terminátor (1984)

Naprostá klasika.Kultovní záležitost na níž sem vyrůstal.Jako malé děcko sem se filmu dokonce bál a rodiče ho přede mnou tajili seč jim síly stačily ale v pubertě sem tuhle pandořinu skřínku otevřel a mám z ní radost až doposud.Ach joooo Arnie je věčný(I willl back!!!!!!!):-))

Komando (1985)

Muj nej film s Arnim od začatku do konce je se na co divat,je to sice pohádka ale krásnáááááá.Cokoli dodávat je naprosto zbytečný

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Nevim ale tohle prostě pochopí pouze moraváci!!!!Lidi z Prahy na to budou čumět jak bagr na tvrdou hlínu.Ve filmu je jedna nezapomenutelná hláška za druhou,Polívka ve filmu nemusí hrát,on je prostě sám sebou a vznikne z toho naprostej skvost.Tohle je opravdové filmové dědictví

Zvonokosy (1990) (TV film)

Dej skandalni kroniky maleho francouzskeho mestecka se toci kolem banalni veci vybudovani obecniho pisoaru.Pisoar se ale stava hlavnim bodem svaru v predvolebnim boji a rozdeli obec na dva tabory.Velmi podarene ceske zpracovani s famoznimi hereckymi vykony a skvele zapadajíci hudbou.Fakt podarena vec!

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Naprosto suprovej kousek nám ukazuje jak to chodilo za normalizace.Takovejch vejlupků a kšeftmenů co hráli Vinklář,Moravec,Krampol bylo habaděj.Ale Ti co se uměli ohánět a věděli co a jak chodí se pravda špatně neměli.Samozřejmě do doby něž dostali přes prsty.Myslím si že tahle role je přímo stvořená pro p.Vinkláře a nedovedu si nikoho jiného představit v roli prvotřídního kšeftmena jakým byl jen on.Dost podobnou roli zahrál i v Chalupářích jako taxikář zvaný Siola.Zkrátka,takový herci už nebudou a zbejvá na ně jenom vzpomínat

Atentát (1964)

Povedenej film o atentátu na zastupujícího říšského protektora R.Heydricha.Diky zahraničnímu odboji a odvaze zůčastněných se utok zdařil.Výtečná je závěrečná scéna v kostele a neustálé volání do megafonu."Vzdejte se nic se Vám nestane"Až mě mrazilo.Čest takovým lidem a činům!!!!!

S čerty nejsou žerty (1984)

Ať už peklo bylo nebo nebylo,vymyšleno bylo dobře:-)))Tahle pohádka je pro mě jasným symbolem Vánoc.Bez debat nejlepší pohádka s čerty co sem kdy viděl.Scénář sype jednu nezapomenutelnou hlášku za druhou(Jé ja si zlomil šavli,Spadlo ti to Máchale,Je to rebel) a příběh je pěkně svižný.Obsazení herců je naprosto dokonalé.Výborný čert s hodností vraníka(O.Vetchý),sympaťák Petr Máchal(V.Dlouhý),potrhlý alkoholik kaprál(P.Nárožný),vyčůraný správce(V.Preiss)upištěná a po penězích toužíci macecha(J.Kretschmerová)no a konečně Lucifer z kterého de pořádnej strach a né žádný babral(K.Heřmánek)Prostě pohádka kterou můžu vidět kdykoliv a dokonale mi zvedne náladu.Klobouček:-)))

Dva lidi v ZOO (1989)

Naprosto skvělá záležitost,supr oddechovka o dvojčatech kteří na prázdninách u dědy veterináře zažívají samé supr věci.protože děda je veterinář v Zoo.Dědu zahrál úžasně M.Macháček a jeho dva vnuci-dvojčata Martin a Honza sou naprosto neodolatelní.Krásný film nejen pro děti s výbornou muzikou je naprostá lahůdka a navíc kdo má rád zvířata nemůže na tomhle kousku zkřivit ani vlásek.Bravo!!!!!!!!!!

Copak je to za vojáka... (1987)

Moc povedenej kousek z vojenského prostředí kde je vojín Kouba špičkový paragán a jeho jednotka se pokouší při velkém cvičení dostat zpět do kasáren a za to maj slíbenej opušťák.Ve filmu je jedna památná hláška za druhou a Langmajer jako mladé ucho je zde ještě zcela normální a na nic si nehraje.Popravdě první polovina filmu s honem na paragoše je lepší než ta druhá kde se řeší hlavně Koubova láska.Myslím si že tohle nebylo v plánu točit jako nějaká agitka,je to prostě supr film se skvělými výkony našich herců(Roden,Langmajer,Jandák).

Sněženky a machři (1982)

Tenhle kousek je pro mě naprostý top.Je to komedie se vším všudy.Velitel party Viky Cabadaj je pubertální frajer který má své stádo naprosto pod kontrolou a sype jednu hlášku za druhou.Suchánek je ještě takové trdélko ale jemu se prostě nejde nesmát.A jeho vrcholné číslo na sjezdovce s běžkama mě při každém shlédnutí rve do sedačky:-))Freimanová jako šmrncovní učitelka je k nakousnutí a navíc umí projevit charakter a má se studenty pochopení.Brzobohatý a jeho přirozená autorita je zde naprosto úchvatná.No a sexy Marika alias E.Jeníčková byla pro mě na dlouhou dobu sexsymbolem puberty:-)Film je prošpikován nezapomenutelnýma hláškama a jedna scénka střídá druhou.Pro mě je tohle opravdový filmový zážitek:-)!!!