Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku (1973)

Jedna takřka nekonečná honička, která vás nenechá ani na chvilku oddechnout, natož se nudit. Film je prošpikován svěžími crazy demoličními automobilovými honičkami a na scénu přistání dopravního letadla na dálnici jsem koukal s otevřenou hubou. Halucinogenní výbuch benzinové pumpy ve zpomalených záběrech by si zasloužil šestou hvězdičku.

Neznáma Antarktída (2007)

Velmi pěkně komponovaný dokument z výpravy na nejvyšší horu Antarktidy - Mount Vinson. Jeden z nejlepších filmových příspěvků horolezeckého festivalu v Teplicích nad Metují 2008, které jsem zhlédl. Jen převeliká škoda, že kameraman se nedostal na vrchol a tak je velké finále zprostředkováno pouze záznamem vysílání Slovenského rozhlasu.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Doufám, že mojím Nezvratným Osudem nebude nekonečné sledování stále více upadající série. Nesympatetiční herci umírají při přehnaně překombinovaných a sakra hodně za vlasy přitažených nešťastných náhodách. Tomhle mělo frčet ihned na DVD.

Nikutai ten'i (2004)

Neskutečně ubohý scénář v porovnání s naprostou většinou Hentai. Nad školou rotuje obří modrý vír a všichni to postupně pod rouškou falešných výčitek dělají se všemi v cizích "vypůjčených" tělech.

Ninja Assassin (2009)

Solidní akční nářez pro fanoušky bojových sportů, litrů stříkající krve a mystiky kolem umění nindžů. Zápletka filmu je velmi slaboučká a je plně podřízena tomu, aby se hlavní hrdina dostával do nových lokací, kde se na něj v sebevražedných vlnách budou hrnout další a další tuny masa oblečených v černých kostýmech v nevyhnutelné vivisekci.

Noc hrůzy (1985)

Pro mě jedna z amerických horrorových klasik 80tých let.

Noc patří nám (2007)

Vcelku slusna detektivka s vyborne sugestivne natocenou automobilovou honickou.

Nová noční můra (1994)

Craven se na poli horroru tímto "dílkem" započal svůj pád.

Obávaný bojovník (2006)

V době svého vzniku rozhodně jeden z nejlepších bojových filmů. Jet Li je ve výborné formě a nápaditá dynamická kamera dodává soubojům náležitou štávu. Souboj mistrů v restauraci patří k nejlepším scénám, které kdy byly natočeny. Film je zajímavý i z hlediska vývoje lidské bytosti od samolibosti k pokoře a pravé podstatě budo. Trošku zamrzí politicko-patriotický stín v závěru filmu, ale chápu ,že v kontextu novodobých dějin Číny je rivalita mezi Číňany a Japonci opodstatněná.