Xeelee

terapeut šokem

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 4.9.2017  21:35

Čtu tu spoustu nostalgických komentářů, ale já tohle dílo viděl prvně po třicítce. Verdikt: Animace krásná až na divnou anatomii jednorožců. Dějová linka obsahovaal zajímavá sdělení, která malé děti asi nepochopí, ale u filmu jsem se často nudil.

• 4.9.2017  21:29

Před Titanicem James Cameron napsal scénář a produkoval zvláštní film (který mnohem víc pasuje do tvorby později oskarové režisérky). A dle mého skromného názoru je to nejlepší a nejzajímavější film, na jehož tvorbě se kdy podílel. Film začíná jako kyberpunk z ponuré budoucnosti, kde na vás v dalších plánech obrazu vyskakují děsivé výjevy věstící sociální nepokoje nedozírných rozměrů. Pak uvidíte spolu s hlavním hrdinou jednu z nejodpudivějších a nejzvrácenějších nahrávek znásilnění a vraždy, která převrátí vyprávění do ještě temnější detektivky. Ponořte se do týhle perverze a beznaděje. Bude to jízda, na kterou ještě dlouho nezapomenete. A Cameronova produkce a scénáristická vize na tom má zásadní podíl. Film končí pozitivní scénou, která má ale pořád velmi hořkou pachuť nejen díky kulisám, kde se odehrává.

• 23.7.2017  20:25

Ve filmu zazní celá devítiminutová skladba Also sprach Zarathustra od Eumira Deodata! Co víc dodat k tomuhle famóznímu dílu?

• 23.7.2017  20:18

Zajímavá animace, úchvatná imaginace a tuctovej příběh s ne moc konzistentním scénářem a popisem fungování zobrazovanýho světa.

• 23.7.2017  20:11

Ach ty pudy a druhové předsudky… Skvělá detektivka se sociálním přesahem, která nadchne i malý děcka a vašeho křečka.

• 23.7.2017  12:48

To co učí Wim Hof je úžasné. To samé se bohužel nedá říct o filmařském zpracování dokumentu. Je to nesourodé vrstvení scén bez vize. Divoce se přeskakuje ze scény na scénu a některé věci se ve filmu opakují. Jako praktikující absolvent dvou kurzů certifikovaného trenéra, který má poměrně detailní informace o tom co vědci vlastně zjistili, jsem v dokumentu našel mnoho zajímavého, ale musel jsem si to vyzobat. Převládajícím pocitem ze snímku je chaos. A ani tam není popsáno jak se má správně a bezpečně provádět dechové cvičení. Po zadržení dechu následují další dvě fáze. Bezpečnostní varování přidal na konec snímku aspoň autor neoficiálních českých titulků.

• 23.7.2017  11:00

Škoda, že je film na mnoha místech nekonzistentní a hlavní postavy se ke konci chovaj dost naivně. Tenhle film je totiž tak vtipnej a nápad se světem, kde nikdo neumí lhát je skvělej, neřkuli geniální :)

• 23.7.2017  10:45
    Aladin (1992)

Klasická disneyovka s morálním ponaučením, u který se budete bavit i s dětmi. Pokud tedy nejste zarputilí bojovníci proti islamizaci Evropy :) Džin je taková umírněná Maska v popkulturním provedení, přístupná i pro malé publikum. Ani bych se nedivil, kdyby inspirace přišla z komiksů od Dark Horse z konce 80. let, který se dočkaly zfilmování 2 roky po Aladinovi. Doporučuju k přečtení komentář od kiddo.

• 22.7.2017  18:08

Pár zajímavých momentů se ve filmu najde, ale jinak je to slabší béčková komedie, kterou zachraňuje krátká pasáž. Třeba scéna na ledu má velkej potenciál, kterej tvůrci nevyužili. Škoda. Jo a závěrečná řežba je skoro jak z Braindead. Večerní projekce ve venkovní hospodě u pivka s kamarády potěšila.

• 15.7.2017  10:34

Film o klíči k tomu nejdůležitějšímu. Romantický průřez japonskou kinematografií, historií a minulostí slavné herečky, pojatý jako lehce surrealistická koláž prolínajících se filmů, flashbacků a v současnosti probíhajícího natáčeného rozhovoru s jejím obdivovatelem, jehož aktéři prochází všemi rovinami. Genya Tachibana tam hraje a kameraman vše natáčí. Je to dojemný, je to smutný a i nějaká ta slzička mi ukápla.

• 18.5.2017  15:20

„Tatí, já si taky chci hrát na Boha!“ „Ticho, hraju si na scénáristu!“

• 12.5.2017  14:40

Poněkud mechanicky vystavěnej příběh s příjemným humorem :)

• 23.3.2017  21:52
    Život (2017)

Na tomhle filmu je nejzajímavější sledovat tu mimozemskou příšerku. Jako vizualizovaná studie mimozemské formy života to je super a stojí za to si kvůli tomu Život stáhnout, ale filmově Život skomírá. Chybí mu napětí, atmosféra a smysluplnej scénář. Tady se hraje spíš s náhodami a tím, že se tohle a tamto musí stát, aby se děj mohl odvíjet takhle. Nuda a spousta ohranejch vykecávacích scén. Závěr je naprosto předvídatelnej, ale aspoň svým způsobem béčkově vtipnej. Tak to ale zřejmě nebylo myšleno :)

• 5.3.2017  15:02

[FOD 2017] Tohle JE stokrát dobrý film. Nefunguje v něm nic co si dokážete představit a ještě víc toho co si radši ani představit nechcete. Teď už vím, že až budu chtít natočit film v interiérech, tak budu potřebovat spoustu kartónových krabic. Kníratí kyborgové bez palců FTW! A méně talentovanej brácha JCVD dinosaurům pořádně nakope zadky… teda vlastně hlavy. Otrlci zas vyhrabali to nejlepší z toho nejhoršího a se simultánním dabingem do sálu mi zvedli koutky úst do vesmírných výšin. Ve flanelové košili a s oběma palci jsem si projekci náležitě užil.

• 5.3.2017  14:42

[FOD 2017] Cesta z města jako lék na problémy je fikce a jen eskaluje hluboko ukryté frustrace, které začnou mimo rutinu všedních dní probublávat na povrch. Když Vám dojde proč došlo k poslední scéně (paralela se závěrem na festivalu uvedeného snímku Přepadení! Jack Rozparovač /odkaz obsahuje spoiler/), tak vás zamrazí a můžete si náležitě vychutnat závěrečnou Power of Love od od Frankie Goes to Hollywood. Krásně otrlý to romantický film. A takový milý, laskavý.

• 5.3.2017  14:20
    Islamofob (2016)

[FOD 2017] Tvůrci si dělaj prdel z toho jak si nějací fanatičtí bojovníci proti islámu ničí život nekončícím strachem, paranoiou a vytvářením osobních konspiračních teorií, jak muslimové ovládnou Evropu. Nic hlubšího za tím nehledejte. Je to jen poměrně amatérsky natočenej nápad se zvratem na konci, kterej nijak nenadchl. Nejlepší na celém dílku jsou komentáře v diskuzi pod videem na Streamu. | ► Islamofob

• 5.3.2017  14:10

[FOD 2017] Pozoruhodné Phibesovo panoptikum vražd uchvátí vynalézavostí i stylem, s jakým je vše provedeno a především natočeno. I obyčejný příběh o pomstě se dá přetavit v makabrózní klenot překypující šarmem, černým humorem a opulentními dekoracemi.

• 5.3.2017  13:36

[FOD 2017] Pokud vám to v posteli neklape, tak zkuste někoho zabít. Vašemu chátrajícímu vztahu to vrátí jiskru. A pokud je on automechanik, tak opravdu nemusí vraždit nožem na dorty. V hajzlu to ale začne být ve chvíli, když si uvědomíte, že už vás váš drahý nepotřebuje, zahýbá vám s jeho hasákem a k tomu aby se udělal mu stačí rozšmelcoval krásnejm nahejm holkám hlavu na kaši. Pokud to někdo zfilmuje, tak otrlci můžou po projekci místo dortu servírovat hasák do hlav prvních odchozích. Mimochodem, ve filmu neustále někoho uklízí, takže bych film doporučil všem lidem s vytříbeným vkusem pro čistotu, třeba Chrisovi z Dovolenkářů.

• 5.3.2017  13:10

[FOD 2017] Kung-fu? Přítelkyně chodila pár let na wing chun, takže si nemohla nevšimnout, že mistr své studenty v jedné scéně učí karate. To je jen jedna z dalších obskurností, zapadajících do mozaiky nekončících WTF momentů, které z tohodle filmu dělají nezapomenutelný filmový klenot. Myslel jsem si, že nejlepší scéna je tak dobrá, že ji v traileru použili dvakrát, ale ona je tak dobrá, že ji použili dvakrát dokonce i ve filmu! Čím víc koksu, tím lepší jewsploitation, ale film můžete číst i jako podobenství o tom jak to chodí v módním průmyslu a v zákulisí módních přehlídek. Více v komentáři od JFL.

• 5.3.2017  12:36

[FOD 2017] A Dunningův-Krugerův efekt znáte? Je jedno jestli přepadnete banku, protože jste díky citronové šťávě neviditelní, nebo si myslíte, že jste geniální režisér a u vás doma (ale bez maminky) natočíte velkolepé dílo s holywoodskou hvězdou. Pořád to je pro diváka skvělá podívaná.

• 3.3.2017  09:50

[FOD 2017] Jedna z nejlepších carpenterovek, jakou jsem zatím viděl!

• 3.3.2017  09:45
    May (2002)

[FOD 2017] Někomu láska chybí natolik, že se z toho ke konci filmu zblázní. Komu nebylo May líto, ten nemá srdce. Zkuste se vžít do křehké dívky, která celý život protrpěla a jediné co chce je nebýt sama.

• 3.3.2017  09:40
    Lesapán (studentský film) (2015)

[FOD 2017] Erben by měl radost. Tak krásného hejkala určitě neviděl. Tahle hororová pohádka by se mu nejspíš líbila natolik, že by ji zbásnil třeba do Kytice. V černých stromech, v tmavém houští skloň svou hlavu, zrak i zbraň. Lesa stráž zlo neodpouští. Chtěls mu vládnout? Bůh tě chraň.

• 3.3.2017  09:29

[FOD 2017] Hluboká sonda do života na ulici s nejlepší záchodovou scénou všech dob. Zažijte tu svobodu, kdy si můžete dělat co chcete, nemusíte vstávat do práce a nemusíte ani nic jinýho. Stačí si nějak sehnat chlast a jídlo. Jen vám to nemusí vždycky úplně sednout a rozpustíte se na hromádku slizu a kostí, ale všechno má i své stinné stránky. Špína z ulice je neskutečná jízda jedním šrotovištěm, jen pár dotáhnutejch dějovejch linií na konci mi přišlo poněkud křečovitejch a bez toho správnýho tahu na flašku.

• 3.3.2017  09:16

[FOD 2017] Zapomeňte na Oscara. Vizionářští tvůrci Komabrutálního duelu přišli s konceptem modulárního těla už na konci devadesátek v zapomenutém skvostu těch nejbéčkovějších kvalit. Utrhli vám ruku? Použijte vrtačku Bosh a pořádnej šroub, za pár dnů to bude OK. Ustřelili vám hlavu a zbyla vám jen přední část lebky? Nezoufejte, kamarád se nabídne, že Vám dá půl mozku. Vše se slepí tavnou pistolí a nasadí. A na všechno ostatní tu je svorkovačka. A když už jste na tom hodně zle, tak si přinesete kýbl krve a dáte si infuzi centimetr tlustou hadičkou. Skvostné. Když vásněkdo zabije plastovou motorovkou do břicha a do krku, tak vstanete a zastřelíte ho. A on vstane… You know… Jen mi fakt dlouho trvalo pochopit, že ten týpek na konci opravdu umřel a proto to bylo tak skvělý finále. Prostě čekáte že vstane.

• 3.3.2017  08:59
    Dveře 8090 (studentský film) (2016)

[FOD 2017] Pěkně natočenej předfilm jedný z nejamatérštějších hovadin, jakou si můžete pustit nebo shlédnout na Otrlci. Je to taková kratičká duchařská zombie hříčka s pointou, která potěší. Fajn jednohubka pro jednoho zombíka na jednu noc. Jen mi přišlo, že výraz ve tváři nemrtvé herečky je až moc civilní, moc vnímavej.

• 3.3.2017  08:51
    Nicota (2016)

[FOD 2017] V tomhle filmu je splácaný všechno, ale do Lovecroftovskýho ponoru do děsu, hrůzy a nicoty to mělo daleko. Spíš mi to koncepčně připomínalo zombie survival lidí uvězněnejch v obchoďáku. Málo komorní, moc vztahové, málo bezútěšné a bohužel to skončilo mnohem líp než bych čekal. Na druhou stranu vizuálně fajn, často s příjemnou atmosférou a ti KKK s černým trojúhelníkem na hlavě vypadali skvěle.

• 3.3.2017  08:44

[FOD 2017] Kameraman Raúl Martínez Solares si občas natočí pár filmů s Luisem Buñuelem a pak si dá pár béček s mexickým národním hrdinou. Proč ne, ale kde jinde se dá vidět tak zábavně naivní béčkovej film s tak kvalitním zpracováním? Ti velcí umělci, co se na filmu podíleli, ho naštěstí nijak nezkazili vysokým uměním, krásnými estetickými pohledy a tak. I když je fakt, že u filmu, kterej má poměry stran blízký čtverci se těžko komponuje něco úchvatnýho :-) Hlavně že tam jsou bitky s člověkem přeměněným v opici, s Frankensteinovým monsterem č. 2 a spousta bitek během záchrany Santovy velké lásky.

• 4.1.2017  23:11
    La La Land (2016)

Nejdřív mě uchvátila nadpozemská choreografie úvodní muzikálové scény a řemeslný um, pak už mě pohltil herecký koncert a to ostatní.NEmá smysl popisovat superlativy jak moc hluboce se mě tenhle snímek dotkl. Ještě dlouho po tom co skončily titulky jsem přemýšlel o tom konci.

• 5.11.2016  10:29
    Slimtime (2010)

André měl jako jedinej odvahu vyrazit do obludária. Ve svý bizarnosti jsou jím viděný procedury vtipný samy o sobě, ale jinak je Slimtime strašně nudnej a nic se v něm neděje. A i pointa není z nejpřekvapivějších. Mimochodem, netuší někdo, jak se můžou někomu odtučňovací kůrou prodloužit nohy? :) | ► Slimtime

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32