36 promile Shaolinu

(festivalový název)
  • Hongkong Gui ma tian shi (více)

The Drunken Taoist / Grandmother (Cheung-Yan Yuen) jako nenapravitelný opilecký odborník na kung-fu přináší do tohoto příběhu všechny obřady a rituály náboženství, plus hříčky a mazanost obyčejných lidí do jednoho nádherného dlouhého smíchu. (JasonCZ)

MaedhRos

Něco takového se věru nevidí každý den. Film, který nemá hlavu, patu, mozek, ani brzdy, od začátku do konce je naprosto zhovadilý a až na pár hluchých míst taky po čertech zábavný. Pokud vás neurazí trocha toho hrubozrnného čínského humoru a potrpíte si na okouzlující pitomosti, Taoism drunkard je film přesně pro vás... ...Banana monster -- *snort, giggle* ;-) ()

Xeelee

[FOD 2024] Honkongská zhovadilost s pořádnou hladinkou, míchající dohromady kopu nesourodých motivů, která mě ale bavila mnohem víc než většina tradičních hongkongských akčních komedií. Konečně mi sedl typ humoru. ()

Lacike

Dalsia sialena fantasy kung-fu komedia od klanu Yuenovych. Akurat Yuen Woo Pinga v pozicii rezisera nahradil jeho brat Yuen Cheung Yan. Inak sa nic nezmenilo. Herci tu hraju podobne postavy ako v Shaolin Drunkard. Yuen Yat Chor hra dobrackeho mladika. Yuen Cheung Yan znova hra jak jeho babicku, tak aj opileckeho carodejnika, ktory na zaciatku filmu v Taoistickom klastore znici dôlezitu sochu a tak musi behom mesiaca zohnat peniaze na jej opravu a nejakeho panica narodeneho v specificky datum na jej posvätenie. No a Yuen Shun Yee hra uz tradicne totalneho magora. Tentoraz aspon ma padny dôvod preco sa nadobro zblaznil. Krute mucenie urobi svoje a tak sa chce pomstit babicke, ktora ho pred rokmi s dalsimi ludmi porazila a zaroven chce ziskat nejaky dôlezity pergamen. Este je tu par dalsich postav a linii, ale prilis sudrzne to tentoraz nepôsobi. Znova som mal pocit, ze namiesto zmysluplneho deja sa viac sustredili na vymyslanie rôznych trikovych absurdit. Niektore z nich su zaujimave. Napriklad vozitko opiteho mnicha. Ale väcsina sialenosti je len divna a uz ani nie je prilis zabavna. Komu sadli predosle filmy, tak snad ho bude bavit aj tento film, ale mam pocit, ze sa tento podzaner sialenych komedii velmi rychlo vycerpal. A mozno si film uzijete o to viac ak predosle komedie od Yuenovych nepoznate. 6/10. ()

asphyxia

Na tohle bych mohla koukat dokola. Unavená, zjitřená, rezignovaná, sjetá, s kolektivním zážitkem i bez něj. Mám ráda, když něco plně zaměstná moji pozornost a mé smysly a v té intenzivní pohrouženosti mi umožní odpoutat se na malý moment od žité reality. Takhle si odpočinu nejvíc. PS: celý zfetovaný zážitek ještě o řád umocnily neméně vystřelené české titulky v podání Jíry Fostré (FOD). ()

Grimaldi

Jsem už dost zvyklý na hongkongský humor ale i tak jsem nebyl připravený na tento film. Hlavně teda proto, že není moc vtipný. Klasický příběh o pomstě a pouhá snaha o vtipné scény spolu se slabší akcí nedokážou fungovat ani jako něco, co je tak špatné až je to skvělé. Potenciál tu byl, ale když mě na celém filmu nejvíc pobavily české titulky k němu, nelze od sledování filmu a zvlášť bez oněch titulků nic víc než jen odradit. ()

tuberatanka

Film známy v angličtine pod názvami "Drunken Wu Tang" či "Taoism Drunkard" má byť pravdepodobne čínskou paródiou na bojové kung-fu filmy, a to nadmieru divokou a zábavnou. V chaotickom a dosť zbesilom deji sa pohybujú postavy ako všemocný bojovný diabol, neustále ožratý kung-fu bojovník ktorý vyhrá takmer každý súboj, "banánová príšera" (guľatý zubatý robototvor s tykadlami ako z najlacnejšieho béčkového filmu či školskej divadelnej scénky) alebo stará mama, mocná čarodejnica a bojovníčka s hermafroditickými črtami. Podobne uletená je aj zápletka, na ktorej podchytenie asi jedno zhliadnutie nestačí. Ožranský bojovník má za úlohu nájsť panica narodeného 15. augusta potrebného na prevedenie akéhosi záhadného rituálu, pričom tento panic študuje kung-fu u starej mamy a tá ho trápi rozličnými bizarnými skúškami - ako napr. ukradnúť pergamen z miestnosti, ktorú stráži Banana monster. Tento pergamen však hľadá aj diabol. Táto bizarná zápletka medzi žánrami skáče tak často, že človek sa ani nenazdá a z "historického filmu" (hehe) odohrávajúceho sa uprostred bambusových hájov a čínskych kláštorov je odrazu sci-fi alebo akčný film. Samotné vtípky sú často neuveriteľne tupé, ale vzhľadom k zbesilosti deja a bizarnosti situácií fungujú nad očakávanie dobre. Aj keď je film v podstate paródiou na kung-fu bojové filmy (a rozličné bojové scény porušujúce všetky možné fyzikálne zákony vypĺňajú dosť podstatnú plochu), humor tu väčšinou nestojí na parodovaní konvencií týchto filmov, ale na ich posúvaní za hranice reality. V tomto filme lietajú vzduchom bomby odpaľované z bambusových katapultov, tenký pergamen skvele ochráni bojovníka pred žeravými uhlíkmi, žena prerezáva zábradlie i krky nepriateľov ostrými švihmi svojej šatky, po starobylých šaolinských kláštoroch sa pohybujú sci-fi kreatúry ako z najlacnejších béčkových filmov a stará mama ako bojový nástroj používa ozrutnú fajku. Tento humor je prekladaný neuveriteľne tupými scénkami (ožranský bojovník sa opije pri ochutnávke vína a potom vypije moč) ktoré však v tomto kontexte a podaní pôsobia skôr bizarne ako trápne. Bezbrehá fantázia tvorcov dôkladne vyvažuje technickú stránku filmu - film môže poslúžiť ako vzorový príklad trikového filmu ktorý pôsobí ako urobený totálne na kolene a s minimálnym rozpočtom, ale zato poctivo . Čosi tak originálne sa len tak nevidí:) ()