Ženy v černém (1997)

Sci-fi porno? Ze zvědavosti jsem to stáhnul. Je to blbější než jsme doufali a přípěh vůbec nedává smysl. Teda aspoň pokud přistoupíte na myšlenku, že tam nějakej byl. Vše (ne)podstatný jsem v rychloposuvu viděl asi za deset minut a nad odbarvujícími se zelenými nadrženými intergalaktickými inseminátory, vydávajícíma úsměvně digitalizovaný zvuky, zůstává rozum stát. Kolik se teď ale točí porna, který je (aspoň takhle neúmyslně béčkově) zábavný? My prostě nemůžeme dovolit, aby vyšlo najevo, že tu jsou mimozemšťani a že ošukaj kdekoho. Ta zpráva by způsobila rozsáhlou paniku.

Ženy v pokušení (2010)

Tvl... Hned na začátku krásnej nestartující starej Mustang v kabriu, kterej manželka po zatroubení roztlačí a málem upadne. Pak nějaká ženská při sexu říká chlapovi ať tolik nevzdychá a pak sem to vypnul.

Život (2017)

Na tomhle filmu je nejzajímavější sledovat tu mimozemskou příšerku. Jako vizualizovaná studie mimozemské formy života to je super a stojí za to si kvůli tomu Život stáhnout, ale filmově Život skomírá. Chybí mu napětí, atmosféra a smysluplnej scénář. Tady se hraje spíš s náhodami a tím, že se tohle a tamto musí stát, aby se děj mohl odvíjet takhle. Nuda a spousta ohranejch vykecávacích scén. Závěr je naprosto předvídatelnej, ale aspoň svým způsobem béčkově vtipnej. Tak to ale zřejmě nebylo myšleno :)

Živý v Joburgu (2005)

Doufám, že to tak nedopadne až přiletí. Na tohle téma jsem už pár knih četl, ale vždy když vidím xenofobní společnost utlačující mimozemšťany v tomhle realisticky natočeném snímečku, tak to ve mě zanechá hlubokej dojem. | ► Alive in Joburg

Žraloci (2005)

Totální neumětelství a nesmyslný hlášky průměrně topornejch herců ve filmu, kterej moc nedává smysl, je docela zábavný a na Žraloky se dá v klidu koukat, ale rozhodně nejde o nic z ranku zábavnejch bad movies, který vás budou bavit. Tohle za chvilku vyšumí. Nejvíc mě dostala ta závěrečná vykrádačka Vetřelce (mimozemšťani) a Star Treku (loď) :-D Opravdu se to tam muselo nějak vecpat? BTW tak mě napadlo, že by někdo moh natočit film, kde žralok sežere úplně všechny herce, kteří se objevií před kamerou :-)

101 dalmatinů (1996)

Proč z dalmatinů dělat hnusné šaty? Já bych si radši něco dobrého uvařil.

12 opic (1995)

Při sledování filmu jsem si vzpomněl na Morpheovu hlášku z výukového programu. Narozdíl od Matrixu jsem si ale u Dvanácti opic nebyl odpovědí vždy tak jistý. Brilantně vypointovaný scénář skloubený s vynikajícími hereckými výkony a citlivě podkreslený úžasnou hudbou. Jako skalnímu příznivci SF v jakékoliv formě a skupenství mi nezbývá nic jiného, než slintat blahem nad naší zářnou budoucností. Kupředu levá… Já jsem blázen a vy moje šílenství.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Bay prý změnil žánr, ale na 13 hodin by se dalo nahlížet i jako na katastrofickej film, ve kterém se tvůrci „komorně“ zaměřili na jednu z dílčích událostí, které vedly k destabilizaci regionu a vítězství radikálů. Divák ale ví, že na pozadí se odehrává něco většího, děsivějšího a mnohem destruktivnějšího. ● První hodinu se skoro nic neděje a velcí kluci se zbraněmi jsou zabírání víceméně jen když se zrovna baví o svých rodinách. Nuda. Občas kluci přeruší nějaké jednání o zbraních a odváží své lidi do bezpečí. A mezitím vzdělávají rebely o zbraních a vojenských taktikách, což ve filmu neuvidíte. (Z islamistů proti Kaddáfímu bojovala jen Al-Káida, jejíž členy snad nevzdělávali.) A pak to začne. Ze začátku si svět myslí, že jde o spontánní útok lidu v reakci na jedno amatérské video, ale za útoky stála salafistická islamistická milice Ansar aš-Šaría. Film je víceméně apolitickej, plnej patosu, macho záběrů, nepřehledných akčních scén a na konci krásně ukazuje, že i ti nejlepší nemají šanci proti těžký vojenský technice. Malé plus dávám za surreálné vsuvky. ● Počítám s tím, že v souvislosti s uprchlickou krizí se dočkáme obrovských shitstormů, týkajících se interpretace filmu. Třeba kvůli tomu, že ti dobří i zlí vypadají úplně stejně, mají stejná ozbrojená auta s (pro nás) stejnými prapory a všichni jsou islamisti. Jen jedni tu zrovna jsou na straně USA. ● Brigáda mučedníků 17. února, která bojovala po boku Američanů, se svým názvem hlásí ke dni, kdy byl svržen Kaddáfí. Což byl akt, který zemi uvrhl do chaosu a 1. občanské války, ve které spousta lokálních skupinek začala bojovat o moc zbraněmi, které ukradly z Kaddáfího zbrojnic. Těmi zbraněmi, které pak CIA, sídlící v oné tajné základně, vykupovala. Prostě nádhernej začátek totální destabilizace bohaté, prosperující a korupcí prolezlé země osvobozením od diktátora. Film vlastně nepřímo naznačuje, že svůj díl viny na tom mají i USA. Ty skupinky bojující o moc se zformovaly až po pádu režimu. Pod vlivem arabského jara v jiných zemích byl pokus o převrat na spadnutí, ale bůhví jak by to dopadlo bez masivní podpory USA, Kanady a spousty evropských států, z nichž některé udržovaly s Kaddáfího režimem vřelé diplomatické vztahy. ● Pár perliček na závěr: Brigáda mučedníků 17. února jsou islamisti a současní spojenci Ansar aš-Šaría. Spolu s dalšími třemi skupinami jsou v koalici, která si říká Rada Šura bengházských revolucionářů. Ansar aš-Šaría vznikla odštěpením od 17. února.

13: hra smrti (2006)

Začalo to nebohou mouchou… Tohle je skvost, geniální dílo s naprosto uvěřitelným chováním postav i v těch nejabsurdnějších a nejdrsnějších momentech. Vážně jsem si říkal, že s takovou motivací a psychickým rozpoložením, které postupně směřuje někam k šílenství, by to udělal každej. Schválně, kde máte hranici vy? Vážně tomu věříte? I kdybyste zažívali to co vás tlačí stále hlouběji a hlouběji do křesla? Už úvodní scéna na mě silně zapůsobila a říkal jsem si, že to bude pecka, ale to co přišlo mnou opravdu hluboce otřáslo. Úkoly, flashbacky, psychologie, poselství, černočerný humor, pár mouder o lidské přirozenosti… to všechno tvoří bravurní mozaiku, která vás doslova a do písmene vtáhne do hry a vy jste najednou troska na mizině a děláte čím dál šílenější věci. Navíc to je skvěle natočený a přestřelené a naprosto zbytečné finále už nemá moc šancí zkazit výsledný dojem. Tohle dynamické dílko s nezapomenutelnou atmosférou je prostě moc rozjeté na to, aby vás taková drobnost mohla rozhodit. Já ho nezabil.