2 Dyuo (1997)

[Eigasai 2009] Na něco takového jsem nebyl připravený. Minimálně třetinu filmu jsem tápal, než jsem přistoupil na Nobuhirův způsob vyprávění, a díky odtažité kameře jsem se k pocitům Jú a Keie propracovával hodně ztěžka. Scény byly často velmi vypjaté, ale i přesto jakoby neosobní. Dokumentární pasáže, kde je vyzpovídávala postava za kamerou, byly nezvyklé, ale aspoň částečně mi pomohly orientovat se v tom co cítí. Cestou z projekce se mi to co jsem viděl trošku uleželo v hlavě. Zatím to vidím na 70 %.

2 zbraně (2013)

Tak tohle byl kurevsky nekorektní stylovej nářez :-D Nepředvídatelná porce toho nejlepšího a nejzábavnějšího devadesátkovýho popcornu, jakej sem za posledních... spoustu let viděl.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Poezie na filmovém plátně. Četl jsem předlohu a něco takového jsem od Kubricka opravdu nečekal.

2012: Čas na změnu (2010)

Konečně něco pozitivního! :D V dokumentu zazní zajímavý myšlenky i dost více či méně šílenejch blbostí. | ► 2012: Time for Change (s českými titulky)

28 dní poté (2002)

Ten závěr, co to sakra mělo znamenat? Pseudozombiárna, u který už od začátku víme co jsou „zombie“ zač a kde „zombie“ umíraj vyčerpáním? Tady asi někdo hodně fetuje. 28 dní poté ale není úplný odpad. Začátek ve vylidněném Londýně byl perfektní. Je opravdu škoda, že film akorát okatě vykrádá klasiky žánru a nepřichází s ničím novým. Zpracování je velmi dobré.

30 dní dlouhá noc (2007)

Bože! – Bože. Bůh tu není. Atmosféra tak hustá, že by se dala i sekyrou porcovat, naprosto vyvažuje pár hluchých míst ve scénáři. Do městečka přišla sadistická a mrazivá smrt v podání nekompromisních upírů.

36 promile Shaolinu (1984)

[FOD 2024] Honkongská zhovadilost s pořádnou hladinkou, míchající dohromady kopu nesourodých motivů, která mě ale bavila mnohem víc než většina tradičních hongkongských akčních komedií. Konečně mi sedl typ humoru.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Všechno zmrší a nakonec stejně všechno „dobře“ dopadne. Film má spoustu silnejch stránek, ale příběh jsem scénáristovi moc nežral. Navíc těhotná holčina mi přišla poněkud blbá a nesympatická a přišlo mi, že její sympatická kamarádka ji až otrocky obskakuje. Pěknej vizuál, herecký výkony, dobová atmosféra a tak vůbec jsou 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny skvěle filmařsky zpracovaný, jen ta deprese se nedostavila a nějak zvlášť kontroverzní mi film nepřišel.

60 sekund (2000)

Kdo by neměl rád Eleanoru… Když jí Cage urval zrdcátko, tak jsem se málem rozbrečel. Titanic hadr. Kipe, to neni nástroj, to je cihla!