Hvězdná brána - Křišťálová lebka (2000) (epizoda)

E20 ⤶ Nesnáším zajímavé epizody, k jejichž budoucímu dovyprávění už se tvůrci nevrátili. Takže Danielova dědečka z blázince, co zůstal s obry z jiné planety, jsme viděli poprvé a naposledy. A ta lebka, přenášející lidi a posouvající je do jiné dimenze asi k ničemu užitečnému nebude. ⤷ E22

Hvězdná brána - Mateřský instinkt (2000) (epizoda)

E19Kdo hledá splynutí, najde vše co hledá. Takové to poklidné zenové rozjímání během hrozícího útoku Apophisovy armády. Na scénu vstupuje rebelský antik Oma Desala. A moudrý jaffský bojovník Bra'tac se od mnicha dozví, že na velké cestě v sobě nemůže mít zlo a nakopne ho to k tomu, aby bojoval alespoň dalších 80 let, než zemře. Nejlepší hláška je ale ta se světlem svíčky, která je mnohem hlubší, než se na první pohled zdá. Je o osvícení, povznesení. ⤷ E21

Hvězdná brána - Nové poznání (2000) (epizoda)

E18 ⤶ Optricové a Bedrosiané jsou na vyšší technické úrovni než my, dávné věky spolu válčí kvůli naprosté blbosti (původu lidí na planetě) a ještě se nezničili? Docela obdivuhodný výkon. K takovým vymytým zeleným mozkům nemá smysl se vracet. Některé existence funční brány a další fakta zvyklala, ale ne snad nejtupějšího záporáka z celého seriálu, který tam tomu velel. Zajímalo by mě, jestli se to u nich nakonec ututlalo, nebo se pravda začala šířit i mezi odpůrci mimozemského původu, když se brána nachází zrovna u nich. ⤷ E20

Hvězdná brána - Odstíny šedi (2000) (epizoda)

E17 ⤶ Děti, krást je špatné, víte? Vítejte na mezirasové tajné akci na dopadení pašeráků. Za vším samozřejmě stojí Maybourne, odnož NID a bůhví jak vysoko nitky vedou. ⤷ E19

Hvězdná brána - Sto dní (2000) (epizoda)

E16 ⤶ I členové SG-1 mají nárok na pár měsíců volna. A zůstal by tam napořád, kdyby Sam nepřišla na to jak se dostat skrz pohřbenou bránu, inspirována Sokarovým ničitelem Iris, který vyvíjela, zatímco Jack na druhé straně dával šanci románku s Lairou. Tenhle díl má hutnější apokalyptickou atmosféru než většina apokalyptických filmů. Upřímně, z té scény, jak jsou na planetě, kde přímo na ně padá spousta ničivých meteoritů, se mi dělalo poněkud nevolno. ⤷ E18

Hvězdná brána - Urgo (2000) (epizoda)

E15 ⤶ Za předpokladu, že Bůh je nekonečný a vesmír je taky nekonečný… dala by sis palačinku? Cítíte se osaměle? Pořiďte si Urga. Jestli existuje seznam nejotravnějších filmových postav, tak Urgo by byl na prvním místě. A už jste viděli Teal'ca vychutnávat si koláč a pít vroucí kávu? ⤷ E17

Hvězdná brána - Záminka (2000) (epizoda)

E14 ⤶ Otevření etických otázek ohledně využívání hostitelů Goa'uldy bylo velmi zajímavé. A ještě zajímavější je, jak naivní jsou Tolláni a jak snadné by bylo je zničit. ⤷ E16

Hvězdná brána - Nouzová situace (1999) (epizoda)

E13 ⤶ Maybourne jako klaďas, to se jen tak nevidí... A Sam pořádně válí a zachraňuje svět. Emzáci, co balí lidi do kokonů, jsou vždycky nejvíc creepy. Ale jak se na tu základnu dostali? S touhle technologií si ještě užijeme spoustu problémů. ⤷ S06E14E15

Hvězdná brána - Vyhánění čerta ďáblem (1999) (epizoda)

E12 ⤶ Sokarova krev teda moc nefunguje… Ale trocha halucinací prohloubila charakter Sam a poodhalila historii vztahu s otcem. Martouf si ujasňuje svůj vztah k Jolinar, který během mise nabíral trhliny. U Jacka už poněkolikáté vidíme to samé pořád dokola a u Daniela si jen zopakujeme info z nedávného dílu se smrtí Sha're, protože Apophis hledá syna. Oboje je jen dějová vata. Ale ta bitka Goa'uldů o moc zas vše zachránila. Plus ta Teal'cova sebevražedná misi na vyzvednutí přátel. ⤷ E14

Hvězdná brána - Vzpomínky Jolinar (1999) (epizoda)

E11 ⤶ Hvězdná brána: Sebevražedný oddíl. Tolikrát jde SG-1 do tak extrémně riskantních situací, že tohle musí být snad jediná realita, kde se dožíjí konce seriálu :D. Vítejte v Sokarově pekle, místě věčného utrpení, odkud není návratu. Tohle naprosté šílenství ale v druhé části výborně vygraduje ⤷ E13

Časové pásmo bylo změněno