Únos (2006)

Vtipnej námět přetavenej v naprosto nezajímavej příběh. Po první minutě nuda. | ► Únos

Lásky čas (2013)

Nekompromisní antidepresivum. Film o lásce, štěstí, rodiných hodnotách a tak vůbec o životě. Se spoustou milého (leč stále britského) humoru. A cestuje se tam v čase! Moc příjemnej film. Zkuste si každý den prožít znovu a úplně stejně. Jen se zaměřte na detaily. Možná si jich pak začnete všímat hned napoprvé.

Kandidát (1972)

Jo, volby sou fraška. I u nás. Když tu politiku sleduju zevnitř od Pirátů... Tak trochu se děsím toho, že se někdy dostanu do komunálu nebo parlamentu. Sakra, jak se o to můžu tak moc snažit, když to tak moc nechci dělat? A kamarádům tam pomáhám taky. Co bude dál je opravdu velmi dobrá otázka. Kdo už film viděl pochopí. Jednotlivec (Redford) se sponzory a bez zázemí stejně smýšlejících lidí v politice nemá šanci. Z toho co mu po volbách řekl jeho otec sem vážně neměl příjemnej pocit. Přečtěte si Douglasův komentář.

Karneval duší (1962)

[FOD 2013 Special] Klasická a u nás téměř neznámá duchařina, kterou se inspiroval Shyamalan v době, když ještě netočil sračky. Dobře napsané, natočené, zahrané a s řádně hustou atmosférou.

Krchov (1991)

[FOD 2013 Special] Tohle zajímavý dílko by bylo za **** i bez geniálního simultánního překladu Samanthy Bifidus. JFL to v komentáři popsal naprosto přesně. Díky za zařazení na program festivalu ;-)

Patrick (2013)

[FOD 2013 Special] Mnohem víc se mi líbil původní Patrick z roku 1978. Remake je strašně doslovnej, odhalující motivace některých postav, lekačky zbytečně podkreslené hudbou (ty mě hlavně na začátku hodně štvaly)... A vůbec, zdejší představitel Particka se s tím původním nedá srovnávat.

Všechny roztleskávačky zemřou (2013)

[FOD 2013 Special] Pejsek s kočičkou natočili film. Byla tam spousta zajímavejch nápadů, ale vzniknul z toho slepenec bez pořádnýho tahu na branku. Vše se odehrává někde ve vzduchoprázdnu, kde okolí jako by nic nevnímalo, psychologie postav je podivná a hlavní záporák je charakterově naprosto odfláklej a nezajímavej. Perfektních momentů, jako je třeba smrt první roztleskávačky, je ale film plnej a jo, kouká se na to vážně pěkně.

Don Jon (2013)

Sem moc dlouho sám a asi mi to leze na mozek, když sem uvažoval, že za ten konec dám filmu čtvrtou hvězdu. Scénář tak dobrej není, ale jinak jde o příjemnej debut. Slušně natočenej i zahranej, s dobrými vtípky, ale obsahuje morální poselství, takže by se na film neměl nikdo dívat.

Kameňák 4 (2013)

Místo iritující sračky snižující IQ a příčetnost to byla jen (něštěstí velmi krátká) nuda. Takovej výkon si jednu hvězdičku zaslouží, ne? ;-) Pořád je to trapný a naprosto nevkusný dno český kinematografie, ale pro mě to je nejlepší díl série. Je vidět, že tenhle počin netočil Troška. What do you do with a drunken sailor?!?