2 zbraně (2013)

Tak tohle byl kurevsky nekorektní stylovej nářez :-D Nepředvídatelná porce toho nejlepšího a nejzábavnějšího devadesátkovýho popcornu, jakej sem za posledních... spoustu let viděl.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Steampunk, průmyslová revoluce, boj o moc tentokrát na politický úrovni... A:TLoK je podstatně dospělejší a temnější než A:TLA. Na úkor humoru, kterej ale najdeme i zde. Super je, že přichází se spoustou novejch nápadů, posouvajích avatarský univerzum dál. I zde se zdá se časem dočkáme precizně vykreslenýho světa, kterej logicky navazuje na reálie prvního seriálu. První kniha A:TLA byla moc předvídatelná a velmi okatě poučná. První kniha A:TLoK mi zas nepřijde tak návyková. Oboje vidím na slušnejch 80 % a doufám, že se Korra rozjede stejně jako poslední airbender. Našlápnuto má dobře. || Páni, 2. kniha je prostě super :-)

Poslední vládce větru (2010) odpad!

Vytváří oheň z ničeho! U všech větrů, co sem to sakra viděl?!? První kniha Avatara měla jen 7 hodin, takže komprimace celý sezóny, obsahující spoustu vedlejších linií, do hodiny a půl by neměl být žádný nadlidský úkol. Takhle neumětelsky zprznit předlohu ale muselo dát práci i samotnýmu mistrovi Shyamalanovi. Duchaplnější příběh a dialogy by napsala i duševně zaostalá opice po úrazu hlavy. Nejhorší je, že i člověk znalej seriálu má často potíž pochopit, co se ve filmu vlastně děje. Způsob, jakým je vše sestřiháno dohromady, mě děsí. Neubližuj mému synovi. Nech ho v jeho samotě. Máte mé slovo, pane. Neublížím mu. < /střih/ Zuko si všimne unikajícího plynu z trubky u hořící svítilny (!) a zdrhne než loď udělá bum /střih/ stýček Iroh vteřinku řve /střih/ – další scéna s oficiálně mrtvým Zukem je o pár minut později na lodi dobývající pevnost severního kmene.> WTF? O směšných efektech, hereckých výkonech a dalších zločinech proti lidskosti se radši rozepisovat nebudu. Jestli něco neskončilo naprostou katastrofou, tak to byl design lodí národu ohně. Aspoň něco.

Letní válka (2009)

Jasně, ke kritickým aplikacím, který by vůbec neměly bejt online (včetně odpalování jadernejch hlavic a ovládání dopravy veškerý městský infrastruktury) i prezidenti přistupujou přes virtuální realitu Oz, takže inteligentní virus napadající účty uživatelů může způsobit totální chaos, zabít spoustu lidí a zničit svět. Linie ve virtuálním světě je naprosto nerealistická a svět zachraňuje rodinka složená ze spousty Mary Sue + jeden kluk/geniální hacker, kterej měl jakože chodit s jednou holkou z rodiny a přijel na návštěvu do rodinnýho sídla. Hádejte jak to dopadne... BTW jde nejspíš o jednu z nejvlivnějších rodin na celém světě. Ve VR dostala logika pořádně na prdel a luštění nerozluštitelný šifry během pár minut s papírem a tužkou (nakonec i z paměti) už bylo totální WTF. A prozradím vám, že to bylo pro příběh hned několikrát naprosto zásadní. Děj je naprosto nezajímavej, hloupej a je jen obzvláštněnej prostředím, ve kterém se odehrává. Animaci a hudbě každopádně nemám co vytknout.

Iron Man 3 (2013)

Tony Stark je nesmrtelnej i bez obleku. Škoda. Neuvěřitelnost civilních scén mi zkazila dojem z jinak velmi povedenýho a dospělejšího filmu.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ze sledování filmu sem měl přímo dětskou radost. Nepamatuju se, kdy se mi u nějakýho stupidního blocbusteru podařilo vypnout. Většinou u nich trpím jak pes. Tady sem si film prostě užíval a vydrželo mi to skoro až do konce, kdy stupidita příběhu a množství klišé přesáhla hranici snesitelnost. Nemám moc nakoukaný asijský filmy s obřími příšerami a roboty, ale jedno vím jistě. Fanoušci monster movies si u Pacific Rim nadšením cvrnknou do gatí. Každopádně pokud vás stupidita filmu nebude štvát hned, tak vám nejspíš dojde jakou nehoráznou blbost ste viděli třeba cestou z kina jako mně. Blbost perfektně pracující s 3D (to musíte vidět). Škoda, že vršení akce za akcí není del Torova parketa. Kdyby jeho akce měla duši a nebyl to jen sled klišé a krásně naaranžovanejch obrázků bez dynamiky, vnitřního napětí, gradace a přehlednosti, tak mi exploduje hlava a budu pět oslavný ódy na hromádku klišé a vykrádaček všeho možnýho. Začínám se překvapovat.

Muž z oceli (2013)

Nevím jak vás, ale mě už ty trikově stále dokonalejší a velkolepější rutinní trikový velkofilmy s hloupým přímočarým příběhem, plochými postavami psanými jak přes kopírák a ohromujícími destrukcemi velkoměst, památek a planet, už vážně začínaj nudit. Superman zabije neuvěřitelný množství lidí, ale kdyby se pral mimo obydlenou oblast, tak by se nebylo na co koukat. K dobru mu musím přičíst to, že jich pár během svýho řádění zachránil. Ve filmu bohužel naprosto hapruje chemie s Lois, pokus o přiblížení Supermanových traumat i psychologie postav. Efekty sou naprosto megalomanský a tvůrci to dost přehnali. Místo úžasu se po čase dostavila spíš otupělost z dalších a dalších padajících mrakodrapů a absence kreativních nápadů.

Po zániku Země (2013)

V Po zániku Země nedává smysl vůbec nic včetně názvu. Teda snad až na příbuzenský vztahy postav. Tak a teď si o tom pěkně zaspoilerujem. Připraveni? Jde o iniciační (scientologickej, jak nejspíš správně poznamenal Marigold) rodinnej nesmysl. Takže co potřebujeme? Katalyzátor a místo, kde může dojít k přerodu. Takže převážíme odchycenýho predátora lidí, Ursu, která nevidí, neslyší apod. (chová se jako kdyby viděla). Jediný co vnímá je strach obětí, který začnou vylučovat feromony. Přitom feromony kůží (převážně potem) vylučujeme neustále a nejde to vědomě ovlivnit. Bylo zmíněno, že Ursové byli někým stvořeni. Asi jen proto, abych moh napsat, že něco takovýho nemohlo vzniknout přirozenou cestou, ale že to taky těžko přežije po vypuštění do přírody. Živí se lidmi, ale velkou část z nich nechá celou shnít někde na stromně jako návnadu, která zapříčiní strach obětí? Cože? A ideálem je člověk, kterej necítí strach? ● K ději: Cypher letí se synem lodí a pozná blížící roj meteoroidů (neříkali jim meteority?) podle jejího chvění. A samozřejmě, že se stane podle přístrojů (první) naprosto nepravděpodobná situace. Meteoroidy, mimo nějakou sluneční soustavu? Následuje cesta k Zemi červí dírou (i s pár meteoroidy) a roztrhnutí lodi vejpůl při pokusu o přistání. Přežili jen dva lidé. Připoutanej synáček a nepřipoutanej Nebojsa. Velmi pravděpodobné, že? Nebojsa to ale pořádně schytal a zlomil si obě nohy. Nějakej přístroj mu poradí jen to, že je potřeba přemostit jednu žílu nějakou umělou trubičkou o průměru cca půl centimetru. WTF? Udělá to s pomocí nějakýho skalpelu. WTF? Hadička se v průběhu filmu porouchá. WTF? Ono všechno je nějaký poruchový. Nouzovej vysílač v pevný schránce se taky rozbil. Jediná šance na záchranu havarovanejch lidí a nic nevydrží. Seems legit. Asi proto maj dva a ten v utržený zřícený části lodě vydržel. Aha. Synek potřebuje k pohybu k druhý části lodi jakejsi gel, kterej mu usnadní dýchání. Není vysvětleno proč. Dva se rozbijou. V pevnym pouzdře a ještě chráněný pořádným krytem. Hm… Všechna zvířata na Zemi chtěj člověka zabít. Tisíc let po tom, co tam nevkročila lidská noha. No, dost zvířat se tak rozhodně netváří. Nejnebezpečnější je Ursa, kterou si přivezli a která utekla, i když bylo velmi pravděpodobný, že při pádu odtržený části lodi zemřela nebo je těžce zraněná. Ale co by to pak bylo za závěr? Jasně, že se synek nakonec zbaví strachu a pro Ursu neviditelnej zabije tu hnusnou digitální příšeru. A když je celej film o rodinnejch hodnotách, tak nesmím zapomenout zmínit přerostlýho orla, kterej synka plachtícího z útesu unese do svýho hnízda k líhnoucím se potomkům. Tam se ubrání šelmám, ale všechna ptáčata umřou. Vidíme, jak je orlice smutná. No a nepadadlo ji nic lepšího, než sledovat synka, aby ho mohla v noci za cenu svýho života zachránit před umrznutím (poněkud drsnější verze Zlatovlásky). Já vám to neřek? V noci na Zemi teplota vždy klesne hluboko pod nulu a synek by umrznul, kdyby se včas nedostal na teplý místo. Ta sou po planetě zdá se pravidelně rozmístěná a bůhví čím je ten mráz a teplá místa vysvětlitelný. To už si říká o double WTF. No a ten závěr… Nouzový vysílátko, který v okamžiku vyšle signál ke vzdáleným hvězdám, ruší nějakej jev v atmosféře? Synek musí vylézt na sopku(!) a očividně mu není horko, když šplhá nahoru a přeskakuje z kamene na kámen mezi lávou. Ruce si nespálí, podrážky se neroztečou a dýchá v pohodě. A v tý sopce je podzemní jezero s přijatelnou teplotou! Tatík tomu říká podzemní voda (poněkud nadzemní), když uvězněnej v křesle pomocí sond skenuje vnitřek sopky. Sorry, ale to už je vážně moc. ● Možná mě označíte za hnidopicha, ale tyhle nesmysly slouží k budování děje. Pouze tyhle nesmysly. A co kdyby lidstvo znovu kolonizovalo po tisíci letech ozdravenou Zemi a podmanilo si zdejší faunu místo toho aby bojovalo s mnohem nebezpečnějšími Ursy, který na ně kdosi poslal? Shyamalan by pak tuhle slátaninu nenatočil. Asi proto je vstup na Zemi kvůli velkýmu nebezpečí zločinem.

Pán času: Invaze Daleků na Zemi roku 2150 (1966) odpad!

A máme tu druhej film. Po Dr. Who and the Daleks byl zprzněn příběh The Dalek Invasion of Earth, 2. příběh z 2. řady seriálu. Opět zkratkovitej a zkrácenej přibližně na polovinu. Oproti originálu zas všechno působí strašně nízkorozpočtově, naprosto směšně a nesmyslně. Hlavně že sou filmy barevný. Ach jo. Za příběh, výpravu (Ed Wood style) a šílený dialogy by se museli tvůrci tři roky starýho příběhu stydět. Taková stupidní situační groteska… První film byl taky příšernej, ale tohle je zločin proti seriálu, za kterej by měli být autoři vyhlazeni. Robolidi vypadaj směšně s tou jejich motorkářskou přilbou s přilepenou vysílačkou a v černých kombinézách. A víte jak je vyrábí? V kadeřnictví v dalecké lodi pomocí sušáku na vlasy. Strašnej nízkorozpočtovej brak. Ještě že film neslavil žádnej velkej úspěch a nedošlo na The Chase, dalecký pronásledování prostorem a časem. EXTERMINATE!