Lak na vlasy (1988)

Co na to říct? Absolutně ne! Baltimore není připraven na sjednocené tancování! Absolutně nechápu jak se stalo, že po filmech jako Mnohočetní maniaci, Růžoví plameňáci nebo Female Trouble Waters natočil extrémně úspěšnou a širšímu publiku přístupnou muzikálovou komedii, která se dokonce dočkala v roce 2002 muzikálového zpracování na Broadwayi. A kde na to vzal prostředky? Netuším, ale s bugdetem se posunul o pár řádů jinam. Každopádně muzikál spatřil světlo světa a jde o funkční komedii o vážných (rasová segregace) i nevážných problémech let šedesátých za velkou louží, kde můžete ve škole dostat poznámku za nevhodný nasprejovaný účes. Exceluje tu Divine ve své poslední roli před smrtí a ukazuje, že v ní dřímá velký herecký potenciál, který už z podstaty dřívějších Watersových filmů, plných šokujícího hnusu, zůstal z velké části skryt. Ale chlípní milovníci ranného Waterse nesmutněte, jeho specifický a často až provokující smysl pro humor se prolíná celým filmem a to je na Laku na nehty to nejlepší, už kvůli tomu že ho servíruje mainstreamovému publiku. No nic, když odešla Divine, tak další film bude také muzikál s tenkrát neznámým Johnny Deppem. Mami, vítej v šedesátkách.

Lakomec (1980)

Pane bože, to byla slátanina! Opravdu byly nutné proslovy herců na kameru?

La La Land (2016)

Nejdřív mě uchvátila nadpozemská choreografie úvodní muzikálové scény a řemeslný um, pak už mě pohltil herecký koncert a to ostatní.NEmá smysl popisovat superlativy jak moc hluboce se mě tenhle snímek dotkl. Ještě dlouho po tom co skončily titulky jsem přemýšlel o tom konci.

Láska až za hrob (2002)

Tenhle podivnej mišmaš mě nechal naprosto chladným. Jen při startrekovském pohřbu jsem se v rakvi trošku pousmál, ale podle komentářů jsem od něj čekal trochu víc. Příběh je k uzoufání neoriginální, chování černobíle vykreslenejch postav mi přišlo naprosto stupidní (ano, příběh je dost vykonstruovanej), styly vyprávění se spolu mlátí, tempo neustále kolísá a po celou dobu mi bylo naprosto šumák co se s postavami stane. Láska až za hrob se tváří jako malej milej film, ale do všech stran z něj čouhaj neduhy komerční mainstreamový produkce.

Láska přes internet (1998)

Ten film je vlastně strašně blbej, ale to co předvedli Tom Hanks s Meg Ryan je radost se slzou v oku sledovat. Když ti dva nejsou spolu, tak vždycky kvalita snímku prudce klesne.

Lásky čas (2013)

Nekompromisní antidepresivum. Film o lásce, štěstí, rodiných hodnotách a tak vůbec o životě. Se spoustou milého (leč stále britského) humoru. A cestuje se tam v čase! Moc příjemnej film. Zkuste si každý den prožít znovu a úplně stejně. Jen se zaměřte na detaily. Možná si jich pak začnete všímat hned napoprvé.

Laura (1944)

Bylo to pěkné, plné cynismu a s hustou atmosférou, ale už jsem viděl lepší. Sbohem, Lauro. Sbohem, má lásko.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Steampunk, průmyslová revoluce, boj o moc tentokrát na politický úrovni... A:TLoK je podstatně dospělejší a temnější než A:TLA. Na úkor humoru, kterej ale najdeme i zde. Super je, že přichází se spoustou novejch nápadů, posouvajích avatarský univerzum dál. I zde se zdá se časem dočkáme precizně vykreslenýho světa, kterej logicky navazuje na reálie prvního seriálu. První kniha A:TLA byla moc předvídatelná a velmi okatě poučná. První kniha A:TLoK mi zas nepřijde tak návyková. Oboje vidím na slušnejch 80 % a doufám, že se Korra rozjede stejně jako poslední airbender. Našlápnuto má dobře. || Páni, 2. kniha je prostě super :-)

Legenda o strážci hrobky (2018)

Na to jak draze film vypadá je naprosto nefunkční ve všech ohledech, které vás napadnou. Ale pokud si chcete pustit totální blbost, u které se budete bavit tím jaká to je blbost, tak tohle je to ono! Příběh nedává smysl, herci strašní, pokusy o psychologii a emoce marné, ale nejvtipnější jsou ty pokusy o hustý hlášky! Sem už se asi nikdy nevrátím, prohlásil s ledovým klidem týpek, co o chlup unikl smrti rozmačkáním. A baprosto geniální je ten WTF konec. V podzemí něco zmáčknou, zboří se zeď, týpek zahlásí mám východ a je konec filmu! Ještě pár minut mi vrtalo hlavou co se to sakra stalo :D

LEGO® příběh (2014)

Smršť kostičkového antiutopistickýho popkulturního surreálna, sofistikovanýho humoru, sociální kritiky i životních mouder. Ve filmu se často v mnoha plánech děje tolik věcí, že to člověk nemá šanci pobrat, takže si někdy budu muset dát repete. Koukám, že jsem z filmu stejně nadšenej jako František :-) Prostě Everything is Awesome a jedna růžová random postavička mi ani trošku nepřipomínala Pinkie Pie. Vážně :-D