Madagaskar (2005)

Film pro mladší publikum. Lev přece nemůže sežrat svoje kamarády, nebo může? Tak tohle je na prd.

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Česká variace na Indiana Jonese a příběhy o záchraně světa nijak nepřekvapila. Občas vtipná scéna, občas trošku zhoustne atmosféra, triviální příběh a celé to je až na pár výjimek mizerně zahráno. Nejvtipnější je, že nejlepší výkony předváděly vedlejší postavy.

Má hořkosladká zem (2013)

[Febiofest 2014] Od absurdního iráckýho westernu ze současnosti sem čekal téměř cokoliv, ale cynickej úvod s vykonáním prvního trestu smrti v demokratickém režimu po svržení Saddáma Husajna byl tvrdým útokem na mou bránici. To víte, nabytá demokracie a svoboda bez silnýho státu a vynucování práva prostě fungovat nebude. Jen si to tak trošku nepřipravili a první improvizovanej trest smrti oběšením se poněkud nepoved. A místo bedny od whisky nenašli nic jinýho než volební urnu z roku 2006. >střih< Ve městě se baví dva váleční hrdinové. Jeden přemlouvá druhého, aby se stal policistou a jako vlivná osoba získal i nějaké ty peníze a moc v zemi překypující ropou. On se ale rozhodne odjet nějak kde ho bude víc potřeba (a kde se nebude muset oženit s jakousi příšerou). Cestou do zapadákova u tureckých hranic narazí na sympatickou svobodnou 28letou učitelku, což je pro tradičně smýšlející obyvatele tý díry neakceptovatelný asi jako on sám. Následně zjištuje, že má vše pod palcem vlivnej vůdce pašeráků. Od tý chvíle už ve filmu tolik humoru není a zabrousí do vážnějších vod, ale absurditou konfliktu hodnot je prodchnut snímek od začátku do konce. Na to co se tam odehraje už se podívejte sami. Stojí to za to.

Make My Day (2023) (seriál)

Seriál o přerostlých (a tentokrát jen skoro nezničitelných) želvuškách na těžební planetě s pracujícími vězni. Děj není moc originální, ale šlape dobře. Akorát s historií toho vězně IMHO šlápli dost vedle. Animace je strašná, ale nějak ji dokážu odignorovat, stejně jako u posledních GITS. Idea, že by hlavní hrdina mohl někdy někde být grafik, je v době nástupu AI naivní. Ta profese nejspíš už dávno nebude existovat.

Malá vánoční pohádka (1999)

Kuky se vrací. Časem. Škoda, že sem nikde nenašel titulky. Na webu ČT byl film pár dnů po odvysílání ke shlédnutí s šíleně odfláknutým dabingem.

Malcom and Melvin (1997)

CO. TO. SAKRA. BYLO?!? To je fakt od Bakshiho? takový infantilní undergroundový kraťas s šílenou animací, ze kterého jsem byl co pár vteřin buď nadšený (geniální nápad), nebo znusený (naprosto nevkusný stupidní nápad). | ► Malcom and Melvin

Malí démoni (1993)

Ale no tak, vždyť je to jen naprosto průměrný nesmyslný béčko, který se nebere nijak vážně. Ničím mě ten film neurážel, nenudil ani neiritoval (aspoň jedno kritérium je nutný k hodnocení pod ***) a třeba ničení démonů bylo ve svý stupiditě vážně vtipný :-) Otevřená plechovka s limonádou použitá jako granát je prostě úžasná :-D a sifon taky boduje. S ničením démonů se tvůrci vážně vyřádili. [Don Pedro] Efekty jsou úměrný rozpočtu (BTW jde jen o ty malý červený potvůrky), [zdeny99] námět je naprosto tuctovej a béčkovej jak se patří, scénář je primitivní a herci prkenní jak je u podobných filmů zvykem. Nikomu bych film asi nedoporučil, ale do ligy opravdu špatnejch filmů, na který se nedá koukat, Malí démoni rozhodně nepatří. (Připomněli mi díl Červenýho trpaslíka, ve kterém Lister zabil příšeru z čatní plechovkovým pivem ;-) Osobně sem tam viděl i docela velkou inspiraci potvůrkami Critters, což je perfektní komedie.)

Malý Nemo: Dobrodružství v Dřímkově (1989)

Nádherná adaptace komiksových stripů, které vycházely od roku 1905 v New York Heralds. Hrdinové působí sympaticky a nestačil jsem žasnout nad Nemovou fantazií. Snad až na jedno profesorovo slovo uvěříte, že všechno vymyslel malej kluk a právě díky tomu scény a různé dějové zvraty nepůsobí naivně, ale velmi mile a sympaticky. I animace nepůsobí nijak zastarale. Postavičky jako by z oka vypadly těm od McCaye, který v roce 1911 natočil krátký animovaný snímek Little Nemo. U tohodle dílka jsem se trošku rozepsal o původním komiksu. Mimochodem ty podivné vlnivé pohyby postav (například při mávání) mají autoři odsud. BTW, celý film je na YouTube. | ► 1. část

Malý Velký Bojovník (2010)

Malý prostý a přízemní muž z lidu by chtěl místo válčení pěstovat řepku. A neházet šutry na nepřátele.

Máma má raka (2016) (amatérský film)

Po předchozích filmech mi to přišlo jako pár vtipů uprostřed filmového zoufalství…