El Santo bojuje proti Blue Démonovi na Atlantidě (1970)

[Festival otrlého diváka 2010] El Santo a sci-fi!!! Tohle byl pořádnej úlet a nikdo mi nevymluví, že triky v El Santo bojuje proti Blue Démonovi na Atlantidě nejsou inspirovaný japonskými filmy. Ony totiž jsou z těch filmů vystřižený. Maj úplně jinou barevnost, typickou pro japonský sci-fi béčka, vypadaj naprosto stejně jako v těch japonskejch filmech a nechápu, proč by mexickej režisér dával na papundeklový kosmický lodě japonský vlajky. Navíc mám pocit, že sem nějaký záběry poznal. Režisér ale nezústal jen u japoskejch scífek. U pobřeží se nachází ostrov, ve kterém je skrytá základna Achilla, která má jen jeden vchod pod vodou (díra v podlaze). No a vždycky, když se tam někdo z hrdinů potápí, tak je tam záběr proplouvajícího žraloka z nějakýho dokumentárního filmu :-) Nebo při [SPOILER]výbuchu ostrova na konci filmu[KONEC SPOILERU] je použit záběr na erupci sopky. Faktor zábavnosti tu je opravdu hodně vysoko :-)

Time for Tie (2006) (amatérský film)

[Festival otrlého diváka 2010] Myslete na své pravé já. Myslete na svou kravatu. Prosil bych jednu sadu Markýz, Stimulant a Religion :-D | ► Time for Tie

Natvrdlí (2001) (amatérský film)

[Festival otrlého diváka 2010] Možnosti dialogu trochu jinak :-) a v minimalistickém kabátku. Dialog věcný, dialog vášnivý a dialog vyčerpávající v devíti záběrech. Enjoy. | ► Natvrdlí

Vtělení ďábla (2008)

[Festival otrlého diváka 2010] Total underground, zavánějící anarchií, středověkou mučírnou, okultizmem a hodně bolestivými fetiši. Ano, hodně scén se zohavováním lidských těl bylo točeno naživo. Že by si Marins dal inzerát na nějaký sadistický stránky? To vše je rámovaný romantickou zápletkou, omýlající témata jako láska a plození dětí. Nejvíc mě ale na Vtělení ďábla překvapila velmi dobrá filmařská úroveň filmu a vizuál, kterej si nezadá s áčkovou produkcí. Budu si muset stáhnout celou trilogii a pustit si ji na jeden zátah. Takhle jsem nedocenil nikde neuveřejněnej necenzurovanej konec předchozího filmu a určitě se toho najde víc.

Za hranicí temnoty (1979)

[Festival otrlého diváka 2010] Někdo to rád nekro. Ale jen platonicky. Ta poslední mumifikační procedura s hadičkama na mě byla fakt moc. To už sem málem nerozdejchal. Od týhle scény si Za hranicí temnoty až do konce udržuje velmi intenzivní syrovou atmosféru, okořeněnou o pár dalších naturalistickejch a velmi nechutnejch scén a perverzní erotično mezi hlavním hrdinou a (nejen) služebnou, která je tak trochu dominantní. Kdyby nebyl děj vyprávěnej takovým rozvláčným tempem, tak by určitě nebyl tak působivej. Některý komentující ale film dost nudil. U mě spokojenost.

Ďáblovi přisluhovači (2003) (amatérský film)

[Festival otrlého diváka 2010] Minules mě úplně vycucnul. – Nediv se. Nabízím nejvýkonnější zboží. Nečekal jsem to, ale zdá se, že ortodoxní křesťané jsou vlastně sympatičtí a sportovně založení mladíci. Úplní Mirkové Dušínové. Ani Foglar by scénář nenapsal líp. Jo a Jan Roháček v roli dementního Kryštofa předved přímo oscarovej výkon. | ► Ďáblovi přisluhovači http://video.muni.cz/public/fss/Dablovi_prisluhovaci.avi

Rec 2 (2009)

[Festival otrlého diváka 2010] Po formální stránce [Rec] 2 dalece překonává první díl, má mnohem propracovanější scénář a tak vůbec je ještě invenčnější než [Rec]. Osobně mám ale s filmem velkej problém. U jedničky jsem se v kině při půlnočním promítání opravdu bál a byl jsem napnutej až na půdu, což u mě moc filmů nedokáže. Prostě nekompromisní nejvyšší hodnocení. Tady to tak nefungovalo, ale to mi u hororů nevadí. Dobrá atmosféra stačí. Dost dlouho jsem ale nedokázal přistoupit na hru tvůrců, týkající se původu nákazy a od toho odvozenýho nestandardního chování zombíků. Ještě teď si nejsem jistej, jak s tím mám naložit. Mám ale pocit, že po druhém shlédnutí filmu přidám i tu poslední hvězdičku. Každopádně závěr je jedno velký WTF, který si vyžaduje pokračování.

Seance (2009) (studentský film)

[Festival otrlého diváka 2010] Byl jsem skeptickej, ale i tak pro mě byla Seance velkým zklamáním. Atmosféru to má, hezky to vypadá a dokonce tam jsou dvě pěkný lekačky. S předvídatelným scénářem, striktně se držícím žánrových schémat a obsahujícím pár berliček, ale nemá Seance diváka ničím oslovit. Nejvíc mi vadila nepřesvědčivá Marie v roli média a její čeština, která mě strašně rušila. Když svou mateřštinu opustila, znělo to mnohem líp. Na festivalu jsem tenhle kraťas viděl čtyřikrát a opravdu mi to stačilo.

El Santo bojuje proti vlkodlačím ženám (1976)

[Festival otrlého diváka 2010] Podivnej pokus o exploitation od dvou režisérů, kteří nikdy nic nerežírovali. Je to bizarní směs atmosférickejch hororovejch scén, béčkový zábavnosti, stupidity, hereckejch nevýkonů (kromě Santa) a primitivního a na Santa překvapivě velmi temnýho scénáře. Atmosférou a vizuálem mi Santo bojuje proti vlkodlačím ženám trochu připomínal starý jižanský buranský horory.

Obchod (2006) (amatérský film)

[Festival otrlého diváka 2010] Tak a je to tady. Už i na Otrlého diváka před filmem pronikla reklama. Tentokrát s umně zakonponovanými podprahovými signály (např. na Vesmírné lidi:), perfektním tripem do jiných sfér, tarantinovsky hravou brutalitou, nekompromisním hudebním doprovodem a geniálními závěrečnými titulky. | ► Obchod