Simpan (1999)

Peníze…

Sin City - město hříchu (2005)

Hodnotím sice dobře, ale (Ba)Sin City je pro mě velkým zklamáním. Předloha je věrně zfilmovaná políčko po políčku, redukce barev na černou, bílou a červenou (když nepočítám žlutýho parchanta, kterej je spíš oranžovej) je nádherná, stylizace to samé, ale celkově dopadlo zfilmování tří dílů komiksové předlohy velmi rozpačitě. Snímku schází atmosféra předlohy a celek působí velmi nesourodě. Nechápu, proč všechny příběhy nebyly spojeny, když se odehrávají na jednom místě a časové linie se prolínají. Frank Miller si zřejmě na zfilmování svých komiksů sám netroufal, tak si k sobě povolal dva odborníky na slovo vzaté a já doufal, že se to projeví na kvalitě snímku. Neprojevilo. Škoda. Film a komiks jsou dně naprosto rozdílná média, která využívají pro vyprávění příběhu odlišné prostředky. Překvapuje mě, že si to klucí neuvědomili. Jestli se Millerovi s Rodriguezem nepodaří dvojka, tak doufám, že je navštíví malá Miho a natáčení trojky překazí.

Sirotčinec (2007)

[LFŠ 2008] Já to říkám pořád, že jsou s dětmi jen samý problémy. Hlavně s těmi mrtvými. Del Torův rukopis je na vizuální stránce filmu znát. Začátek je skvěle našlápnutej, ale Bayona film strašně překombinoval. Laura jde podle indicií od dětí z jedný lekačky do druhý pořád dokola, až to začíná být lehce úsměvný. Samotný lekačky jsou perfektní, ale všeho moc škodí. Z filmu si pamatuju hlavně děsivou scénu s útěkem do koupelny a lekačku při objevení zatapetovanejch schodů do sklepa, při který se celej sál smál tak hlasitě, až to některý jedince probudilo. Já se nevím proč probudil krátce předtím po asi čtrthodinový indispozici. Prý jsem ale o nic zásadního nepřišel.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

[FOD 2016] Ten pocit, když jste chodili do skauta… Nejlepší film o skautingu ever! A překvapivě na mě tahle teenagerská komedie fungovala od začátku do konce. Na zombie horor tam bylo dost svěže zahnilejch nápadů (cumlání zadku bezzubou zombie babčou) a asi ještě nejsem tak starej, aby mi puberťáci v hlavních rolích přišli trapní. Hlavně si dejte pozor na jeleny :) A otrlecký titulky jsou skvostem nedozírné hodnoty. Přeložit „I would fuck her so hard“ jako „Tak tohohle bobříka bych rád plnil celou noc“… Nádhera :) Hledejte na titulky.com.

Skrytá válka (2015)

[Febiofest 2016] Muslimský novinář se rozhodl napsat článek o náboženském fundamentalismu, ale po návratu velitele skupiny se to zvrhne a je policií donucen zůstat ve skupině teroristů a pomoct předejít katastrofě (nebo aspoň co nejvíc minimalizovat škody). Potud dobrý, ale jako zásadní problém vidím neuvěřitelnost dialogů. S takhle nedomyšlenými výmluvami by byl Sam už dávno mrtvej, ostatní řadoví členové teroristické buňky se chovali divně, manželka velitele nemohla být nápadnější, závěrečný zjištění jak to je s lidmi co rozdávají rozkazy bylo dementní a moralizující závěr byl moc nucenej, i když se s jeho vyzněním ztotožňuju. BTW ve zdejší anotaci je několik zásadních nepřesností.

Skřet 2 (1990)

[FOD 2015] Vítejte v Nilbogu. Nesnášíte zeleninu? Tak se na tenhle horor plnej zeleniny a pojídání lidskejch rostlinek radši nedívejte. Budete strašně trpět. A vegetariáni budou trpět v závěru. Vážně, byla by to nádherně děsivá noční můra, kdyby publikum nemělo problém nepočůrat se během záchvatů smíchu, který tenhle film neustále navozuje. Geniální byla maska jednoho goblina. Vždycky když se dostala do záběru, tak lidi vyprskli smíchy. To snad museli tvůrci udělat schválně :D. Jen ten (téměř) konec byl dost zoufalej. Debilnější poražení nepřátel aby člověk pohledal. Tak nějak to ale zapadá do celkový stupidity a neumětelství tvůrců a hereckýho ansámblu. BTW asi jako jedinej sem se dobře najed na rautu, i když musím říct, že syrová zelenina s popkornem a zeleným mlékem je fakt zvláštní kombinace :D. Ale říkám si, jestli sem se na tu pohostinost neměl radši vychcat. Bůhví co to se mnou udělá. Hlavně ten cupcake ozdobenej zeleným cosi vypadal dost divně. A stejně tak ten chutnej zelenej vegetariánskej sliz, kterej jsme dostali před promítáním. Ale když já celej den skoro nic nejed a byl sem vyhládlej jak hlavní hrdinové.

Skřítek (2005)

***** za formu, odpad za obsah. A to i přesto že nejím maso. Nebo možná právě proto. Způsob, jakým nám tu Vorel vtlouká do hlavy svý názory, je mi krajně nepříjemnej. Navíc to má bejt vtipná chytrá kritika konzumního života, která ale působí trapně, buransky a je tam spousta skrytý(?) reklamy. Anarchie, vole. Taky ste měli při sledování často tenhle pocit? Quo vadis skřítek?

Skyfall (2012)

Filmy s Bondem sem viděl asi dva (nechtějte po mně vědět jaký, nevzpomenu si), ale bylo mi jasný, že to je velmi nadprůměrná bondovka. Obsahuje spoustu výbornejch scén a silnejch momentů. A víte co? Pořád z toho místy trčí mainstreamovej popcorn, kazící celkovej dojem.

Sky Fighters: Akce v oblacích (2005)

Sky Fighters, film, který vám zkratuje všechny logické obvody. To tak makám doma s puštěnou televizí a nestačím zírat. COOL fakt dokáže vyhmátnout ty největší koniny. Někdy vtipné koniny, ale ne dneska. Při představě, že by mohly věci fungovat aspoň z 5 % tak jako v tomhle filmu, chytám záchvaty smíchu. Je to tak blbé, až je to blbé. Strašná nuda. Na to, aby to mohlo být tak blbé až je to zábavné se to bere moc vážně. Ten film má dvě fakt povedené a stylové scény. Stryptýz pro vojáky a překročení nadzvukové rychlosti těsně nad základnou teroristů. A ten stryptýz je lepší. Což je u filmu o pilotech stíhaček smutné.