Naprosto osvětleno (2005)

Jedna z nejlepších knížek současnosti převedená na plátno? Fájn! Elijah Wood sedící masonející bojující proti nálepce hobit? Fájn! Česká republika jako Ukrajina? Fáájn! Ačkoliv to rozhodně nedosahuje kvalit geniální předlohy, dávám tomu šanci. Oslní směsice různých žánrů, vynikající, ale opravdu vy-ni-ka-jí-cí hudba, pobaví dvojka Alex+Alex, (popř. trojka kdokoliv-kdokoliv-Sammy Davis Jr. Jr.), oku polahodí pohodové vizuální zpracování a samozřejmě příběh. Ale: dejte si knihu, zážitek bude o to umocněnější...

Maraton lásky (2007)

Nebýt Pegga a hlavně Dylana Morana, netuším, jestli bych se na to vůbec dodívala. Hvězda za ně + jedna za toho rozkošného Inda a výbornou rvačku.

Magnolia (1999)

Snad u žádného jiného filmu jsem neměla takové problémy s koncentrací. Neříkám, že je to vina čistě jenom filmu, ale fakt, že jsem se na Magnolii dívala na třikrát, už něco snad znamená. Ale nemůžu než nepochválit herecké výkony, které ze sebe ždímaly první poslední, v závěru (který byl fakt čistě pětihvězdičkový a jednoznačně zvedám palce nahoru) mě mrazilo v zádech jako už dlouho ne. Ale to babrání v ději, nelogické skoky od jednoho k druhému mi průběh filmu kazilo. Hodně. Za 3*, sorry, PTA.

Vévodkyně (2008)

Krásné kostýmy, mrazivě decentní výkon Ralpha (místy jsem měla potřebu řvát nad tím, co pronášel a prováděl, jednoznačně jediná postava, která mi hnala adrenalin do žil!!!), Keiřiny monstrózní účesy a děsně příjemná (pro mě zcela neznámá, tím pádem nově objevená) Hayley Atwell. Prima biják na sobotu odpoledne :-)

Trio z Belleville (2003)

VÝBORNÁ HUDBA!!! Jsem uchvácena, což o to, že příběh slabší... tuhle stránku geniálně vyvažují vtípky, hudba, Brunovy smutné oči a rozklepané nohy a trojka žabích pekelnic! Paráda!

O rodičích a dětech (2007)

Obrovské překvapení, čekala jsem průměr a dostalo se mi bravurního výkonu Davida Novotného a Josefa Somra, mistrné dialogy (bravo), zkušené režie, příjemné hudby a příběhu tak odkoukaného ze života, že upřímný smích střídalo podivné mrazení v zádech a na konci skoro i slza. Doporučuji vřele všem, kteří mají pocit, že české filmy jsou o ničem a proto na ně raději ani nekoukají!

Pýcha a předsudek (2005)

Nad knížkou jsem nedávno strávila nejedno odpoledne a byla jsem si jistá, že je to krásný materiál k filmovému zpracování. Austenová umí vykreslit společnost, postavy, stejně tak se to povedlo Wrightovi. Výborně obsazené postavy zvládly i to nejhorší: totiž vystihnout tu atmosféru, střed toho pseudovysokého s vysokým, ubohého se vznešeným. Tady musím, prostě musím vyzdvihnout Keiru Knightley, ta jediným mrazivým pohledem nebo půlkou slovíčka uměla vyjádřit stud, ponížení ze strany matky. Jo, opravdu moc povedené, nejsem zklamaná ani náhodou!

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody to má u mě jisté. Ví, že ho můžu a ani dalším evropským počinem nezklamal. Jeho recept? Vem kus toho nejkrásnějšího ze Španělska, přimíchej ovíněnou atmosféru, špetku katalánských rytmů, pořádně provař a vyždímej neurotickou hysterku Penélope, smyslnou Scarlett a větrem sakra ošlehaného Javiera, na zamotaném a chaotickém příběhu ukaž, jak ohavné a nežádoucí jsou zažité stereotypy, strach vzít život do svých rukou i hledání sebe sama. Navíc: ten příběh je tak dobře napsaný, že mě prostě bez dalších průtahů dostal.

Sex ve městě (2008)

Seriál mě nezaujal, k filmu jsem tedy šla jak slepá k houslím. Kdybych tušila záplavu barevnosti a kýčovitosti, která mě zahrnula, moře sentimentu, který přebýval, byla bych se obrnila menší porcí své obyčejné cyničnosti. Hvězda za krásné hlavní hrdinky a hvězda za inkriminovanou scénu z mexického pobytu. Jinak asi ee.

Hříšné noci (1997)

Nemůžu jinak, než za 3*. Wahlberg byl sice výborný, stejně tak J. Moore, ale ten příběh mě neoslovil, navíc mě naštval ten typicky americký happy-end, kdyby všechny postavy skončily "ve sračkách", protože tam jednoznačně mířily, dodalo by to na věrohodnosti. Ale tleskám ztvárnění té neskutečné schizofrenie: na jedné straně krásný, veselý, rodinný a pohodový svět, na druhé nic než deprese, deprivace, potlačené touhy. To bylo nejsilnější. Škoda, že nic víc jsem nenašla...