Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Jeden z mála filmů z MCU, před kterým jsem se bál, že to bude opravdu špatné. A začátek snímků mě v tom ještě utvrdil a už jsem si pomalu myslel, že ze sálu odejdu. Nevím proč ale prostě to pro mě nefungovalo. Jakmile se děj ale začal odehrávat v současnosti, něco se změnilo a bylo to fajn. Bojové scény se skvělou cyberpunkovou hudbou a chvílemi opravdu pěkným vizuálem. Ano, byla to ve finále klasická akční komiksovka, nic nového pod sluncem. Ale pro mě to bylo v něčem (něco málo) zajímavé a trošku nové. Jediné opravdové negativní věci vidím v délce filmu - flashbackových scén bylo až až a finální bitva taky trošku delší než bylo potřeba. Nic nečekaného, ale pěkný film, který potěší. PS.: 2 potitulkové scény, pro mě překvapivě, stojí za to.

Black Widow (2021)

Těšil jsem se, ale nic extra jsem nečekal. A taky jsem nic extra nedostal. Film táhne místy vtipný humor a narážky, lehce nadprůměrná akce, vcelku pěkná kamera, ale hlavně tedy Scarlett s Florence a pro mě nečekaně i David Harbour. Bavil jsem se a na filmu nebylo vlastně téměř nic objektivně špatně, ale pomalu a jistě se člověk těch superhrdinských filmů začíná přejídat. Pro fanoušky povinnost možná kvůli potitulkové scéně, která byla parádní a skvěle láká na další marvelovky. Slušný 3*, takový pěkný nadprůměr.

Tiché místo: Část II (2020)

Čekal jsem víc. Celý film jsem byl sice silně upoután očima k plátnu, ale ke konci jsem neměl nějaký super pocit, že tohle bylo to, na co jsem čekal přes rok. Teď možná lehký spoiler - nechápal jsem proč postavy odcházeli postupně, místo toho aby se na něčem smysluplném domluvili a někam vyrazili společně. A kvůli tomu se pak vlastně odvíjí celý děj. *KONEC SPOILERU* Kamera jedna z lepších věcí na filmu, člověka vtáhne pěkně do filmu. I když Cillian Murphy není jeden z mých oblíbenějších herců tak paráda, na Emily jsem se samozřejmě těšil, ale ve filmu je vlastně minimálně, takže kdyby na Tichý místo 2 chtěl někdo jen kvůli ní, radši si pusťte například Sicario.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Mads opět skvělý v dobrém a chytrém filmu. Jeho tři, pro mě neznámí, kámoši taky parádní. Co mě ale opravdu zvedlo z  křesla byla kamera. Ano, film samotný byl chytlavý, napínavý a opravdu jsem si ho užil. Ale pouhé záběry z dálky, přírody Dánska nebo scéna kdy si Mikkelsen otočí a jde si vyřídit účty je perfektní, s tím musí každý kdo film viděl souhlasit. Ke konci pro mě trošku natahované a *SPOILER konec možná větší happy end než by se mohlo zdát. * Avšak nic co by zážitek zkazilo a jako první film po coronové pauze rozhodně něco, na co stojí za to jít!

Mortal Kombat (2021)

Nečekal jsem nějakou bombu, ale pěkný akčňák na který bych rád zašel do kina, trochu bych u něj vypnul a užil si ho. Nakonec jsem ale vypnul téměř úplně. Stejně tak jako byly vypnuté efekty - ty byly v některých chvílích o 10 let zpátky (ale na to kolik jich bylo, tak velká část byla vcelku kvalitní). Klasické drsné hlášky byly spíš k smíchu, ale ty které mrkli na znalce her rozhodně potěší. Pro mě celkem zklamání, když se mohl MK vrátit parádně s dnešními efekty apod. a celé to vlastně spělo jen k teaseru na pokračování.

Anihilace (2018)

To, že film vedou vlastně pouze ženské postavy, pro mě nebyl problém a ani se mi to nezdálo nějak na sílu tlačené. Polovina z nich stejně má klasickou béčkovou (ne)osobnost a moc času jim věnována není. Možná stejná porce jako flashbackům Natalie a Oscara. Ty, i když se možná ze začátku zdají klišovité (a nejspíš i trochu jsou), tak skvěle dotváří vztah k hlavnímu páru. Bez těchto scén by byly člověku asi opravdu u pr***e. Atmosféru skvěle dotváří mysteriozní soundtrack a hra barev. Zajímavá myšlenka, které podle mě bohužel nebyla příliš rozvedena, ovšem zpracována velice dobře. Snímek má ale dobrý spád a divák si ho vlastně celý užije, i když to není nic převratného. Za mě 3 silné *.