Sanitka 2 (2013) (seriál)

Já vlastně negativitu a nízké hodnocení téhle série, oproti hodnocení přehipované sezóny první, nechápu.  Všechno co je vyčítáno dvojce, jsou stejné chyby a nekonzistence vyprávění, jakou měla i původní série. V obou jsou skoky, zcela nelogicky bez vývoje postav. Časová okna i nenávaznost jednotlivých scén, bez hlubšího vysvětlení motivací postav... V obou postavy přicházejí, tváří se, že bychom je měli znát, či se vracejí, anyž by to mělo logiku, protože někde mimo kameru se ještě taky něco děje...  No jeidnou výtkou tak mohou být přesně jen ty recyklace témat a repetice postav, byť s jinými jmény...  No a mladej Jandera někde mezi DiCapriem a Eastwoodem? No, se zavázanejma vočima asi jo, ale od heprinového vraha, působí jaksi i tady spíš jako někdo, komu bych se i já vyhnul obloukem :-D No..  nakonec tedy v rámci výše napsaného bych řekl celkem důstojné pokračování originálu, který je nadpřirozeně vlivem nostalgie i jiných věkem sešlých tónů mozku, považován za Bůh ví jakou perlu televizních seriálů... A přitom je to obyčejná tuctovka... No tak na Teplická srdce ;-)

Propaganda, továrna na souhlas (2017) (TV film)

Dokument je bohužel řádově jednostranný a zaujatý. Dávám z toho důvodu pouze tři hvězdy, protože paradoxně sám informuje o něčem, co používá proti divákovi také on. S vykřičníkem "Jste ovlivňováni" křičí "Pryč od ameriky"... Kdyby to byla série, kdy se zaměří na aspekty manipulací v jiných zemích a režimech se stejnou měrou, pak prosím. Toto je ovšem Propaganda, která se tím sama netají a zcela cinicky si to napíše do názvu.

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Přes veškeré nedostatky a že jich není málo, mě vlastně sledování tohoto fantastického, ve smyslu smyšleného, příběhu bavilo. Přesto, že většina postav je vlastně karikaturou v případě vedení fakulty dokonce lascivně perverzní až neuvěřitelnou.  Drobné chyby skriptu, kdy je v jednu chvíli venku jasné léto, zatímco v druhém záběru jsou za okny stromy pod sněhem však umocňují dojem jisté nedomyšlenosti. Ačkoli by celá série vlastně spíš chtěla slovy socialistického komentátora "Nastavit zrcadlo společnosti" uzamyká samo sebe do role fantaskní skulptury abstraktního umění, jež už dávno nemá s realitou nic společného a karikaturuje tak spíše vlastní uvěznění v umění a vnímání světa z již uzamčeného pohledu ovlivněného vlastní sociální bublinou. Ve zkratce - je z toho zkrátka poznat, že tvůrci tak nějak ztratili nadhled, přestože se nám snaží říct přesný opak.

Titanic 666 (2022)

Nic jsem od toho nečekal a nic jsem od toho nedostal. Teda až na pocit, že v jiném podání a pojetí by vlastně celková zápletka, nakonec nemusela být vůbec, ale vůbec špatná... Na druhou stranu nemohu tohle ohodnotit jako totální odpad. protože co si bude Titanic II, to jistí dávno ze všech směrů a co se Titanicu týče ve filmové rovině na hlubší dno než ve II, už prostě klesnout nelze..

Ambulance (2022)

Takovej malej propaganda film o tom, jak v Lockdownu provádět srdeční operace přes videokonferenci, aby i chirurg mohl zůstat na Home office.

Uncharted (2022)

Hvězda dolů, za zničení všech těch lodí a historických předmětů (byť fiktivních) u takových scén mi pak pořád krvácí srdce.. A za tu nelogičnost s cestou  z kostela do baru a k fontáně, co nedává vůbec smysl...

Boží mlýny (2021) (seriál)

Jako člověk milující přesně tyhle druhy seriálů jako je Leverage, Nulová šance, F/X,  Kde v zásadě jde o oblafnutí těch "zlých", jsem se na Boží mlýny celkem těšil. Pochválit bych musel jejich retro notu, na kterou hrají v titulkách i celkový lehce suší nádech. Jenže.. Jsou pointy a provedení tak přetechnizované, nebo možná tak přeschovávané, že se v tom divák tak nějak ztrácí. Na jednu stranu je tu opoměrně přímý až téměř laciný humor a na straně druhé křečovité schovávání pointy toho, co chceme divákovi ukázat až nakonec.. jenže tu mezi tím chybí ten střed.  Škoda, má to rozhodně dost věcí do sebe. A stačil by si vybrat, jestli se chci vnímat jako odlehčená kriminálka, mnebo vážný a zapšklý kriminál...

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Celkově silné tema, které by z filmu mohlo udělat víc než odpovídající drama se tak poněkud ztrácí v rozplizsti postav, v nichž ty zajímavé jsou jen vedlejší. Silnými postavami je tu tak Saša Rašilov, jež však nedostává mnoho prostoru, stejně tak jako postava Sovětského poradce, který jakoby z oka vypadl někdejšímu mistru britských rolí Václavu Voskovi, což bylo pro mě velké překvapení.  Bohužel plytkost jednotlivých postav a jejich naprostá bezcharakternost (Nemyslím tím zápornost, ale vůbec postrádají jakýkoli charakter) prostě celý film zařazuje jen do role dalšího zpracování k povědomí toho, jak se tato země zachovala k těm, kteří za ní pokládali svůj život a riskovali životy svých blízkých. A tak Balada o pilotovi i při své ohromné stopáži nikam jako film netáhne.  Halvní postava je dokonce natolik chladná, že jí nevěříte vůbec žádné vnitřní drama, ani to, že bysnad měl být lamačem dívčích srdcí... Herecky tak hrajhí ti, kteří hrát chtěli a ti, kteří se sami snažit nechtěli tu jen dělají kompars v nahazování dialogů.. Což je smutné ve chvíli, kdy se všichni ti řadí do hlavních postav a jsou na scéně nejčastěji.  Velký poklon pak představitelům dětských rolí syna a dcery, kteřízahráli své výkony v porovnání s jinými výborně. A to by stačilo tak málo, a mohlo to být kinohitem..

I jako Ikaros (1979)

Výborná atmosféra filmu i pojetí. Nicméně se stále nemohu ubránit jedné naprosto zásadní nesrovnalosti. Střelec, na kterého je celá věc nastrčená je na své pozici a evidentně by v případě, že by měl náboje i střílel a akci provedl. Proč by ho tedy neměli nechat reálně vystřelit? Druhý střelec mohl fungovat jako pojistka. A v případ, že by se ten první netrefil, i tak by vyšetřovatelé na střeše nalezli reálné nábojnice a reálnou pozici. Navíc kdo by stihl tak rychle vyčistit kabinu výtahu od krve a přemístit tělo? Celkově to tedy jaksi působí v tom začátku až příliš překombinovaně a celkem nešťastně špatně až by sse to dalo označit jako spíš neschopnost a nekompetene celé té zpravodajské kliky.  A to samé se později jeví v závěru, pokud by to mělo být veřejně probírané, je ta finální vražda taky poněkud nešťastná a nedomyšlená.. To se tedy budou zbavovat postupně pak i ostatních spolupracujících? A nebude se pak někdo další zase na něco ptát?  Myslím, že schopná rozvědka by své plány byla schopna maskovat mnohem efektivněji a mnohem logičtěji, že by už po první vraždě dávno nezůstalo tolik otazníků. V celé té přehršli těchto nedostatků, pak ovšem vyvstává drama osobní odvahy a jednání aktérů, kteří jsou si vědomi toho, jaké riziko podstupují a přesto dál jdou tvrdě za svým, bohužel až s ležérním přístupem k vlastnímu bezpečí.

Tři přání pro Popelku (2021)

Tak Norská popelka... Řekl bych že její největší slabinou je ten fakt, že je to okopírovaný remake, který nezachraňuje jiné prostředí. Není to vůbec špatné, vlastně by to byla taková ta celkem fajn pohádka, jenže... Je to zoufale neoriginální. Zoufale to kopíruje každý vtip, který však norové nepochopili a tak ho neumějí znovu podat tak, aby byl vtipný. Zoufale to kopíruje záběr po záběru a to paradoxně včetně těch drobných střihových chyb, které pak v původní Popelce páchají ty lehce přehlédnutelné chybky, jenže tady jsou úzkostlivě zvýrazněné... Samo o sobě by to mělo problém zaujmout tak, aby si to člověk chtěl pustit znovu a k tomu by ho mohlo donutit jen odkázání na klasickou televizi bez přístupu k internetu. Přitom je to vlastně mnohem lepší, než popelka s Whoopi Goldberg. Jenže je to prostě ten úzkostlivý plagiát po čínsku, co přišel o dynamičnost a venkovskou zemitost, nic nového nepřinesl a ani starou předlohu nijak neomladil a tak je jediným rozdílem zrnitost a barva obrazu to, co je v nové verzi blíže k mladším generacím...