• Krátkometrážní

Chůva k pohledání - An Offer She Can't Refuse (1995) (epizoda)

V priebehu rokov 1993 až 1999 bolo v produkcii americkej televíznej spoločnosti CBS natočený sitkom "Pestúnka Franny" (The Nanny). Bolo vyprodukovaných šesť sérií obsahujúcich sto štyridsať šesť časti. V poradí trinásta epizóda z tretej serie nesie názov "Ponuka, ktorá sa neodmieta " (An Offer She Can't Refuse). Pohľadná, svojrázna pestúnka Fran začne randiť s atraktívnym, charizmatickým italo-američanom Tonym Tatorim. Je ním absolútne okúzlená. Keď však zistí, že je to nebezpečný mafián začne mať obavy a bude sa snažiť tento vzťah ukončiť. **

Saw 3 (2006)

Považujem sa za ortodoxného vyznávača filmovej horrorovej tvorby. Mám rád všetky jej subžánre. Nechcem sa chváliť, ale mám toho v tejto oblasti fakt hodne napozerané. Avšak pre mnohých mojich známych kultovej sérii "Saw" som akosi neprišiel na chuť. Videl som prvú časť, ktorá bola natočená v roku 2004 a potom som sa o to prestal zaujímať. Samoúčelná sadistická zvrhlosť ma nemala čím zaujať. Až po dlhých rokoch sa mi čírou nahodou dostalo do rúk dvd "Saw 3D", čo je vraj siedme pokračovanie tejto série. Dal som mu len dve hviezdičky. A teraz som si pozrel aj časť s poradovým číslom tri "Saw 3". No a veru viac ako dve hviezdičky nedám ani jej. **

Temné patro (2008)

Po filme "Temné poschodie" som siahol predovšetkým preto, že je to snímok z finsko-islandskej produkcie. S takouto kombináciou som sa ešte nestretol. Tiež ma zaujalo aj to, že je to horror. Som náruživým fanúšikom tohoto filmového žánru. Tak som sa usadil do kresla a s radosťou si to pustil. Trocha ma prekvapilo, keď som zistil, že je to netradičná, béčková exhibícia fínskej heavy metalovej hudobnej skupiny Lordi. Jej členovia (Ox, Kita, Awa, Amen, Mr.Lordi) tu stvárnili monštrá z temnej strany, ktoré rozpútali masaker v jednej nemocnici. Ku tomuto filmu sa môžem v stručnosti vyjadriť rovnako ako aj ku hudbe kapely Lordi. Nič moc! **

Prokletý klaun (2014)

Realitný maklér Kent chce za každú cenu potešiť svojho sedemročného syna Jacka a tak si oblečie kostím klauna, aby ho zabavil na jeho narodeninovej oslave. Je to od neho pekné gesto, zachoval sa ako milujúci otec. Problém však nastane, keď Kent s hrôzou zistí, že klaunského kostímu sa nedokáže zbaviť. Zrástol s ním, pohltil ho, niet pre neho cesty späť. Začína sa meniť na krvilačné monštrum, ktoré má neodolateľnú chuť požierať mäso malých detí. V smrteľnom nebezpečenstve sa ocitne aj jeho vlastný syn. Posadol ho démon. Stal sa z neho "Prekliaty klaun". Jediný spôsob ako ho možno zastaviť je zotnúť mu hlavu. ***

Ztracený svět: Jurský park (1997)

V roku 1993 mal premiéru dlho očakávaný Spielbergov snímok "Jurský park". Bolo to prevratné filmové dielo. Najmä v oblasti filmových trikov a animátorských technológií to bolo niečo nevídané. Mainstreamový mega kinohit. Zaznamenal obrovský komerčný, divácky úspech. Takže o štyri roky neskôr natočil perfekcionalista Steven Spielberg voľné pokračovanie s názvom "Stratený svet: Jurský park". Už tomu chýbal ten bombastický wau efekt pôvodného titulu, ale i tak to bola celkom obstojná dobrodružná jazda. Návrat medzi naklonované prehistorické monštrá ma už síce nenadchol, ale predsa len tak trocha potešil. ***

Tři sestry - Školka (2013) (hudební videoklip)

Pražskú hudobnú skupinu Tři sestry mám rád. Sledujem ich kariéru prakticky od ich vzniku v roku 1985. Spevák Lou Fanánek Hagen a kapelník Ing. Magor Doležal ťahajú túto originálnu formáciu už pekných pár rokov. Stále majú moje sympatie. Vždy som sa pri ich hudbe vedel dobre pobaviť. Stihli natočiť i mnoho oficiálnych videoklipov. Väčšina z nich sa dá ohodnotiť aj tu na csfd. Niektoré sa podarili viac, iné menej. Klip ku songu "Školka" ja radím ku tým menej podareným. Takže mu nemôžem dať viac ako dve hviezdičky. **

Tři sestry - Masky (2013) (hudební videoklip)

Tři sestry je divadelná hra, ktorú napísal ruský literárny klasik Anton Pavlovič Čechov. No je to tiež aj názov pražskej hudobnej skupiny, ktorá vznikla v roku 1985 a funguje bez prestávky až dodnes. Je pravda, že prešla mnohými personálnymi obmenami a i hudobným vývinom. Od divokého krčmového punku až po takmer mainstreamový folk punk. Ja som sa vždy radil medzi ich priaznivcov. Spevák Lou Fanánek Hagen, kapelník Ing. Magor Doležal a početná partička muzikantov okolo nich ma vedeli vždycky pobaviť. Takže ich klip ku songu "Masky" som si rád pozrel. ***

Tři sestry - Háskov (2018) (hudební videoklip)

Pieseň "Háskov" je v poradí druhá skladba z najnovšieho albumu českej hudobnej skupiny Tři Sestry. Natočili ho v roku 2018 v štúdiu Sono Nouzov a vydali pod značkou vydavateľstva Warner Music. Album nesie názov "Svobodu Ředkvičkám". Ku songu "Háskov" bol vyprodukovaný oficiálny animovaný videoklip. Pieseň je to podarená, rýchla, zábavná, melodická. Ale ten klip sa mi veru moc nepáči. Už som to písal viac krát, že nemám rád animované videoklipy. Takže tým pádom ma týmto výtvorom moje obľúbené Tři sestry nepotešili. **

G. I. Jane (1997)

Demi Moore nikdy nebola dobrá herečka. Avšak jej omnoho slávnejší a talentovanejší ex-manžel Bruce Willis jej vedel vďaka svojmu vplyvu a pákam v Hollywoode dohodiť úlohy vo filmoch, ktoré točili prestižní režiséri. V roku 1997 sa objavila v hlavnej úlohe akčného vojenského filmu "G.I.Jane", ktorý režíroval slávny Ridley Scott. Mal to byť trhák, kino hit. Ale nič také sa nakoniec nekonalo. Vykľul sa z toho nudný militantný feministický škvár. Bol to absolútny prepadák, za ktorý bola trápna holohlavá Demi Moore právom ocenená Zlatou malinou. *

Heuréka – město divů - Pud (2006) (epizoda)

V priebehu rokov 2006 až 2012 bol v produkcii televíznej spoločnosti Sci-fi Channel natočený seriál "Mestečko Heureka" (Eureka). Bolo vyprodukovaných päť sérií obsahujúcich sedemdesiat sedem častí. V poradí deviata epizóda z prvej série nesie názov "Pud" (Primal). Premiéru mala dvanásteho septembra roku 2006. Psa Lowejacka zrazí auto. Šerif Jack Carter ho zavezie ku zverolekárovi Jimovi Taggartovi, ktorý zaháji liečbu nanochrobákmi. Tie sa však vymknú kontrole, keď začnú nečakane replikovať Nathana Starka. ***