• Krátkometrážní

Simpsonovi - Šílený Homer (1991) (epizoda)

Prvá, úvodná epizóda z tretej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Stark Raving Dad" (Šialený Homer). Homer Simpson sa kvôli tomu, že si obliekol do práce ružovú košeľu ocitne hospitalizovaný v blázninci. Tam sa zoznámi s podivným týpkom, ktorý si o sebe myslí, že je Michael Jackson. Homer ho pozve ku nim domov do Springfieldu. Celé mesto sa teší, že ku nim príde veľká hviezda. Čaká ich trpké sklamanie. *****

Simpsons Couch Gag (You're Next) (2015)

Brutálna plastelínová parafráza na gaučové predscény zo Simpsonovcov. Do domu Simpsonovcov vtrhnú traja zamaskovaní mladíci (Jimbo Jones, Dolph Starbeam, Kearney Zzyzwicz) s úmyslom kompletne vyvraždiť túto springieldskú rodinku. Homer to dosnate brokovnicou priamo do hlavy, Bart skončí s prechichnutým mozgom, malú Meggie rozsekajú mačetou, oskalpovaná Marge sa postaví na odpor a útočníkov zneškodní, avšak pri tom zahynie aj ona. Jedinú preživšú Lízu omylom zastrelí policajt (Clancy Wiggum) pri služobnom zákroku. ****

Jsem máma (2018) (seriál) odpad!

Kristína Farkašová je protekčné decko z hereckej rodiny. Jej dedo Laco Farkaš bol herec, jej otec Boris Farkaš bol tiež aký taký herec a tak sa i toto nemehlo dalo na hereckú dráhu. Avšak absolútna absencia nadania či talentu z každého jej hereckého pokusu robí len trapnú frašku. Tejto nezdravo sebavedomej, arogantnej hlupani to však vôbec nevadí a sama seba štylizuje do úlohy modernej liberálnej feministky, ktorá má patent na rozum. Idiotský seriál "Som mama" je exhibíciou samoľúbej debility tejto kaviarenskej pseudo intelektuálky. Primitívny odpad!

Pat a Mat - Obraz (1979) (epizoda)

Titul "Obraz" je súčasťou československého krátkometrážneho, večerníčkového, animovaného seriálu "Pat a Mat". Je to v poradí šiesta epizóda, ktorá bola v rámci tohto seriálu vyprodukovaná. Bola natočená v roku 1979. Televíznu premieru mala dvadsiateho siedmeho novembra 1982. Patovi a Matovi sa nedarí dostať veľký obraz zo bytu. Rozhodnú sa že ho rozrežú a potom znova zložia. Títo dvaja popletení, nešikovní majstri to však zase všetko dojebú. Presne tak ako je to u nich zvykom. ***

The Fialky - United (2018) (hudební videoklip)

Pieseň "United" je v poradí štvrtá skladba z prvého štúdiového albumu českej hudobnej skupiny The Fialky. Album sa volá "Prúser". Vyšiel v roku 2007 pod značkou vydavateľstva Papagájuv hlasatel records. No až po jedenástich rokoch bol ku tomuto songu vyprodukovaný oficiálny videoklip. Je zostrihaný zo záberov z ich živého vystúpenia v pražskom MeetFactory, ktoré odohrali jedenásteho októbra 2018 ako predkapela anglickej punkovej legendy The Adicts. ****

The Jam - When You're Young (1979) (hudební videoklip)

Nedávno som Koňýkovi (spevákovi kapely Zóna A) položil otázku aký vzťah má ku skupinám, čo hravali revival mod a či si spomenie na nejaké formácie, ktoré by mi odporučil. On mi odvetil, že jeho vzťah ku mod je veľmi kladný. Je to skvelá hudba. Výborní sú Chords, Vapors, Circles, Purple Hearts, Letters, Lambrettas. Súhlasím. Ale musím ešte dodať, že aj anglický The Jam hrali perfektný mod punk. Však len kuknite na videoklip ku ich songu "When You´re Young". Total mod punk!!! ****

The Jam - Going Underground (1980) (hudební videoklip)

Pieseň "Going Underground" je skladba anglickej hudobnej skupiny The Jam. Kapela The Jam bola aktívna desať rokov. Od 1972 do 1982. Vydali šesť oficiálnych albumov. Mali veľmi blízko ku subkultúre Mods. Ku songu "Going Underground" natočili v roku 1980 oficiálny videoklip, v štýle old school mod revival punk! Predstavili sa v ňom v zostave: Paul Weller - gitara a spev, Bruce Foxton - basová gitara, Rick Buckler - bicie nástroje. The Jam!!! Total mods punk rock!!! ****

Leatherface - zrození (2017)

V roku 1935 štát Texas zaviedol program pre ohrozené deti. V prvom roku bolo odobratých päťdesiat detí z rodín, kde trestná činnosť bola normou. Bola im daná nová identita a po prevýchove väčšina z nich bola umiestnené do opatery pestúnov. Ostatné, neprispôsobivé a degenerované boli poslané do Gormanovej polepšovne. Jedným z nich bol aj Jedidiah Sawyer z ktorého vyrátol šialený vrah "Leatherface", ktorý spáchal "Texaský masaker motorovou pilou". ***

Big Audio Dynamite - Sightsee MC! (1987) (hudební videoklip)

Michael Geoffrey Mick Jones bol jedným zo zakladateľov hudobnej skupiny The Clash. Hral tam na gitaru a občas i niečo zaspieval. Po rozpade tejto kapely sa v roku 1983 pridal ku formácii Big Audio Dynamite. Bola to hnusná multikultúrna sračka do ktorej však Jones ako potomok v Londýne žijúceho Welšana a ruskej židovky výborne zapadol. V roku 1987 vyprodukovala skupina Big Audio Dynamite v spolupráci s režisérom Jimom Jarmuschom oficiálny videoklip ku ich songu "Sightsee MC!". Po jeho zhliadnutí som zostal znechutený. *

Tommy Trump: Selftitled (2018) (hudební videoklip)

Výborný videoklip. Pobavil som sa. Fakt paráda. Tommy Trump je v rámci českej punkovej scény originálny týpek. Má dobré nápady, nadhľad a zmysel pre humor. A tento krát dal dohromady aj mne silne sympatickú zostavu: Trump - Hošek - Knap. Užil som si to. Videoklip ku songu "Selftitled" bol oficiálne zverejnený pätnásteho decembra 2018. Ja som ho zhliadol v protekčnej predpremiere zhruba o dva týždne skôr a už od vtedy som sa tešil na to, že mu dám plné hodnotenie. Zaslúži si päť hviezdičiek. *****