• Krátkometrážní

Two Virgins (1968) odpad!

Beatles som považoval za bandu anglických čurákov, no a najväčší kokot z nich sa mi javil John Lennon. Vždy keď ho vidím mám chuť mu dať po papuli. Vôbec sa nečudujem pánovi Chapmanovi, že ho zastrelil. Lennon bol jebnutý hippiesácky chuj. To som si absolútne potvrdil, keď som zhliadol snímok „Two Virgins“, ktorý natočil v roku 1968 s tou svojou šikmookou feministickou dominantnou mongolkou Joko Ono. Piča Ono, kokot Lennon a „Two Virgins“ všetko je to jeden primitívny sfetovaný odpad!

Nejkrásnější den (2016)

Nemci sú príšerní filmári, totalní babráci. Takže vzhľadom na to, že sa jedná o snímok z nemeckej produkcie to vôbec nie je špatné. Príbeh o dvoch smrteľne chorých mladých mužoch ma zaujal, trocha i dojal, trocha pobavil a na konci aj trocha prekvapil. Tiež mi to trocha pripomenulo podobný starší nemecký film "Klopanie na nebeskú bránu". "Najkrajší deň" (Der geilste Tag) nie je majstrovsky natočený, srdcervúco dojímavý, ani nijak obzvlášť originálny, ale za pozretie a tri hviezdičky určite stojí. ***

V pasti (2016)

Keď chce niekto natočiť kvalitný horrorový thriller, tak potrebuje zaujímavý scenár a predovšetkým charizmatického záporného hrdinu. V prípade snímku "V pasci" chýba aj jedno, aj druhé. Scenár je tak priehľadný, že už od začiatku som vedel ako to dopadne. No a ten sopľavý vraždiaci teenager s oidipovskym komplexom mal akože divákov presvedčiť o tom, že je nebezpečný psychopat? To snáď nie. Však by ho aj tá útla Naomi Watts hravo spacifikovala dvoma troma zauchami. Ten holobriadok mal byť hrôzu vzbudzujúci záporak? Ale no tak! *

M*A*S*H - Žhavé rty a prázdná náruč (1973) (epizoda)

Štrnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu "M.A.S.H." sa volá "Šťabajzna a prázdna náruč" (Hot Lips and Empty Arms). Vrchná zdravotná sestra major Margaret Houlihanová chce radikálne zmeniť svoj život. Ukončí milenecký vzťah s majorom Frankom Burnosom a požiada o preloženie. Keď však zistí, že si ju jej kolegovia z MASHa 4077 vážia prehodnotí svoje rozhodnutie o zmene pracoviska. *****

M*A*S*H - Dr. Winchester a Mr. Hyde (1978) (epizoda)

Dvadsiata štvrtá epizóda so šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Dr. Winchester and Mr. Hyde“ (Doktor Winchester a pán Hyde). Vždy dokonalý aristokrat doktor major Charles Emerson Winchester III si v rámci zvýšenia svojej výkonnosti a potlačenia stresu sám naordinuje liek na báze amfetaminu. Z počiatku pracuje ako superman lenže čoskoro sa u neho začnú objavovať klasické feťácke príznaky a prichádza ku kolapsu. *****

M*A*S*H - Zamilovaný Henry (1974) (epizoda)

Šestnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Henry in Love“ (Zamilovaný Henry). Plukovník Henry Blake odíde na krátku dovolenku do Tokia. Tam sa vášnivo zamiluje do mladej krásnej Nancy Sue Parkerovej. Je medzi nimi značný vekový rozdiel. Kvôli nej sa chce dať rozviesť so svojou manželkou a začať nový život. Pozve ju na návštevu ku nim do MASHu. Keď ju zoznámi s Howkeye Pierceom a Johnom Traperom tí ihneď pochopia, že to nie je vhodná družka pre Henryho. *****

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Nemám rád filmy Marie Poledňákovej. Nepáči sa mi je režisérsky rukopis a nemám zmysel pre jej druh humoru. A všimol som si, že s každým ďalším titulom, pod ktorým je podpísaná ide kvalita krôčik po krôčiku nenápadne dole. Ak bude tento trend u nej takto pokračovať ďalej, a ja som presvedčený, že bude, tak to skončí až v odpade. Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia však natočila dve rodinné komédie, ktorým predsa len môžem s čistým svedomím dať tri hviezdičky. Jednou z nich je snímok z roku 1978 „Jak dostat tatínka do polepšovny“. ***

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Nemám rád filmy Marie Poledňákovej. Nepáči sa mi je režisérsky rukopis a nemám zmysel pre jej druh humoru. A všimol som si, že s každým ďalším titulom, pod ktorým je podpísaná ide kvalita krôčik po krôčiku nenápadne dole. Ak bude tento trend u nej takto pokračovať ďalej, a ja som presvedčený, že bude, tak to skončí až v odpade. Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia však natočila dve rodinné komédie, ktorým predsa len môžem s čistým svedomím dať tri hviezdičky. Jednou z nich je snímok z roku 1977 „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. ***

Kredenc (2014) (pořad) odpad!

Toto je teda ale poriadna kopa smrdutého hnoja. Niečo tak primitívne, stupidne a trápne sa len tak nevidí. Takýto shit môže vyprodukovať jedine tlupa debilov ako sú Kemka, Polnišová, Šebová, Pomajbo a zopár ďalších hlupákov, čo sa ku nim pridali. Banda slniečkarskych zmrdov čo sa pasuje do úlohy komikov a čo je horšie aj do vodcov ohlúpených slušných oviec, ktoré pravidelne vybľakujú na námestí SNP v Bratislave a neúspešne sa snažia organizovať štátny prevrat. Oni a aj ten ich "Kredenc" sú odpad!

Notting Hill (1999)

Nie som obdivovateľ romantických komédii, anglický humor mi je cudzí, veľkohubá Julia Robertsová mi nikdy nebola sympatická a dreváka Hugha Granta považujem za úchyláka. Otrasná dvojica, otrasný film. Anglo-americká romantická komédia "Notting Hill", ktorú v roku 1999 natočil režisér Roger Michell, ma nedokázala ničím zaujať a už vôbec nie pobaviť. Bola to príšerná nuda. Už to nikdy v živote nechcem vidieť znova. **