• Krátkometrážní

Angels & Airwaves: Hallucinations (2010) (hudební videoklip)

Pieseň "Hallucinations" je v poradí šiesta skladba z tretieho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Angels & Airwaves (AvA). Album nesie názov "Love". Vyšiel dvanásteho februára roku 2010 pod značkou vydavateľstva Geffen Records. Ku songu "Hallucinations" bol vyprodukovaný oficiálny tak trocha haluciogénny videoklip. Alternatívnu rockovú formáciu Angels & Airwaves založil v roku 2005 bývalý spevák a gitarista kalifornskej neo-punkovej skupiny Blink 182 Thomas Matthew DeLonge. ***

Angels & Airwaves: Everything's Magic (2007) (hudební videoklip)

Pieseň "Everything's Magic" je v poradí druhá skladba z druhého radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Angels & Airwaves. Album nesie názov "I-Empire". Vyšiel prvého novembra roku 2007 pod značkami vydavateľstiev Geffen Records a Suretone Records. Ku songu "Everything's Magic" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý sa nesie v duchu premárneného stretnutia s mimozemšťanmi. Alternatívnu rockovú formáciu Angels & Airwaves založil v roku 2005 bývalý spevák a gitarista neo-punkovej skupiny Blink 182 Thomas DeLonge. ***

Angels & Airwaves: The Adventure (2006) (hudební videoklip)

Pieseň "The Adventure" je v poradí štvrtá skladba z prvého, debutového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Angels & Airwaves. Album nesie názov "We Don't Need to Whisper". Vyšiel dvadsiateho tretieho mája roku 2006 pod značkou vydavateľstva Geffen Records. Ku songu "The Adventure" bol vyprodukovaný oficiálny futuristický sci-fi videoklip. Alternatívnu rockovú formáciu Angels & Airwaves založil v roku 2005 bývalý spevák a gitarista kalifornskej neo-punkovej skupiny Blink 182 Thomas Matthew DeLonge. ****

Sedmikrásky (1966) odpad!

Věra Chytilová natočila v roku 1966 snímok "Sedmokrásky". Idioti ktorí sa tvária ako všeznalí intelektuáli ho označujú ako experimentálnu komédiu reflektujúcu absurdné pomery v socialistickom Československu. Keci. Je to obyčajná primitívnosť, ktorá sa zrodila v chorom mozgu zakysnutej feministickej račkujúcej čúzi. Vôbec sa nečudujem tomu, že takáto nehorázna sračka skončila v trezore, kde bola zavretá až do roku 1989. Skôr ma udivuje to, že bláznivú Chytilovú nezavreli na doživotie do ústavu psychicky narušených pacientov. Jej filmy a predovšetkým ona sama je obyčajný odpad!

Ozzy Osbourne - Mama, I'm Coming Home (1991) (hudební videoklip)

Pieseň "Mama, I'am Coming Home" je v poradí tretia skladba zo šiesteho radového, štúdiového, sólového albumu amerického heavy metalového speváka Ozzy Osbourneho. Album nesie názov "No More Tears". Vyšiel sedemnásteho septembra roku 1991 pod značkou vydavateľstva Epic Records. Text tejto kultovej rockovej balady napísal Lemmy Kilmister, spevák a basgitarista anglickej hudobnej skupiny Motörhead. Ku songu "Mama, I'am Coming Home" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý sa zaradil do zlatého fondu klasickej metalovej tvorby. ****

Richard Müller - Adieu Adele (2017) (hudební videoklip)

Richarda Müllera som nedávno stretol v kníhkupectve Panta Rhei v petržalskom Auparku. Pôsobil na mňa unaveným, zanedbaným, apatickým dojmom. Akoby len tak prežíval zo dňa na deň. Bez radosti, bez iskry. Presne taký pocit mám aj z jeho piesne "Adieu Adele". Silená nuda bez emócie. Celé to ešte viacej ubíja nepodarený, pseudo artový videoklip, ktorý bol ku tomuto songu vyprodukovaný. Režíroval ho akýsi Miro Mráz. S tvorbou pána Richarda Müllera a i s ním samotným to ide dolu z kopca. Zrejme je to daň za jeho drogové excesy. Adieu Müller! *

Danzig - Twist of Cain (1988) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "Twist of Cain" je úvodná, v poradí prvá skladba z jeho prvého, debutového štúdiového albumu. Ten vyšiel tridsiateho augusta roku 1988 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku songu "Twist of Cain" bol vyprodukovaný jednoduchý pódiový videoklip, ktorý zachytáva atmosféru živých vystúpení formácie Danzig. ****

Danzig - She Rides (1988) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "She Rides" v poradí tretia skladba z jeho prvého, debutového štúdiového albumu. Ten vyšiel tridsiateho augusta roku 1988 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku songu "She Rides" bol vyprodukovaný minimalistický videoklip s mierne erotickým podtónom. Čierne pozadie, hrajúci členovia kapely a v rytme sa vlniace nadržané, polonahé, mladé kurvičky. ****

Danzig - Mother (1988) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "Mother" je v poradí šiesta skladba z jeho prvého, debutového štúdiového albumu. Ten vyšiel tridsiateho augusta roku 1988 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku songu "Mother", ktorý dodnes patrí ku najvýraznejším skladbám tejto temnej formácie, bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. S radosťou a bez výčitiek svedomia mu dám plné hodnotenie. *****

Danzig - Killer Wolf (1990) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Ja som si najviac obľúbil jeho druhý štúdiový album, ktorý nesie názov "Danzig II: Lucifuge". Vyšiel dvadsiateho šiesteho júna roku 1990 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. V poradí treťou skladbou z tohto albumu je song "Killer Wolf". Ku tomuto titulu bol vyprodukovaný výborný čiernobiely atmosférický videoklip, ktorý režíroval Anton Johannes Gerrit Corbijn van Willenswaard. *****