• Krátkometrážní

Danzig - Am I Demon (1988) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Začal koketovať s gotikou, satanizmom a tvrdil o sebe, že je démon. "Am I Demon" je názov v poradí piatej skladby, ktorá je súčasťou jeho prvého, debutového štúdiového albumu. Ten vyšiel tridsiateho augusta roku 1988 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku songu "I'm Demon" bol vyprodukovaný oficiálny čiernobiely, z prevažnej časti pódiový videoklip. Glenn Danzig je rockový démon! ****

Černočerná tma (2000)

V roku 2000 začal seriózne rozbiehať svoju hereckú kariéru americký svalovec Vin Diesel. Objavil sa v hlavnej úlohe vo filme "Čiernočierna tma" (Pitch Black), ktorý natočil režisér David Twohy. Je to vesmírny sci-fi horror, v ktorom Vin Diesel stvárnil postavu nie moc sympatického antihrdinu Riddicka, ktorý spolu s ostatnými nesympatickými postavami, vrátane silne nesympatických moslimských uterákových hláv, uviazol na planéte, kde po periodickom totálnom zatmení vylezú z podzemia agresívne krvilačné monštrá. Aj keď sa jedná o nízkorozpočtový, béčkový snímok, musím oceniť vcelku originálny námet a miestami hodne hustú atmosféru. ***

Akta '97 (1997) (pořad)

Pätnásť minútová publicistická relácia "Akty '97" sa v roku 1997 pravidelne objavovala v podvečer počas pracovných dní na obrazovke súkromnej, komerčnej českej televízie TV Prima. Pomerne dosť povrchne sa zaoberala vyšetrovaním aktuálnych afér a mapovaním pohnutých ľudských osudov. Malo to však hodne nízku úroveň a tak po pár epizódach to bolo stiahnuté z vysielania. Ja som si na "Akty '97" spomenul po dvadsiatich dvoch rokoch vďaka tenkej knižke "Dopisy z väzenia", ktorá bola na podklade pôvodnej televíznej relácie spracovaná do knižnej podoby. **

Horem pádem (2004)

Nepatrím medzi obdivovateľov novodobej českej filmovej produkcie. Občas si však niečo pozriem. Napríklad režisér Jan Hřebejk, napriek tomu že je to liberálne retardovaný pravdoláskar, patrí medzi tvorcov, ktorí ma predsa len dokážu niekedy celkom osloviť a do istej miery aj zaujať. Natočil zopár snímkov, ktoré som si pozrel i viac krát. Titul "Horem pádem", ktorý zrežíroval v roku 2004, však medzi je nepatrí. Ten som videl raz a nemám už chuť sa ku nemu vracať. Bola by to strata času. Kopanie do mŕtvoly. Ohodnotím ho tromi hviezdičkami a tým to pre mňa hasne. ***

Klenot.TV (2016) (pořad) odpad!

Barrandovský teleshoping, kde kadejaká hlúpa, škaredá, neúspešná prostitútka bez slovnej zásoby sa snaží presvedčiť ľudí, že im za mimoriadne výhodnú cenu predá šperk nedozernej hodnoty. Stačí len rýchle zavolať a nablískaný šunt, čo sa tvári ako drahý klenot, bude váš. Na takýto primitívny podvod sa môže nachytať jedine absolútny idiot. Verím, že sa občas taký chmuľo nájde a ten ich shit si fakt objedná. Avšak každý kto nemá v hlave úplne vákuum, si musí byť vedomí toho, že to celé je jeden obrovský ojeb. Neponúkajú klenoty, ale len bezcenný odpad!

Krok za krokem - Záhada ztraceného deníku (1994) (epizoda)

V priebehu rokov 1991 až 1998 bol natočený americký, televízny, rodinný sitkom "Krok za krokom" (Step by Step). Bolo vyprodukovaných sedem sérií obsahujúcich stošesťdesiat častí. Dvadsiata prvá epizóda z tretej série sa volá "Záhada strateného denníka" (The Case of the Missing Diary). Výnimočný, netradičný, špeciálny diel, ktorý je zaodetý v háve starých, klasických, amerických, detektívnych filmov. Cody Lambert sa ocitne v úlohe detektíva Sama Spuda, ktorý sa snaží vypátrať páchateľa, čo ukradol denník krásnej speváčke Čiči Mňau. Je to príjemné, zábavné spestrenie tohto seriálu. *****

Krok za krokem - Výměna rolí (1993) (epizoda)

V priebehu rokov 1991 až 1998 bol natočený americký, televízny, rodinný sitkom "Krok za krokom" (Step by Step). Bolo vyprodukovaných sedem sérií obsahujúcich stošesťdesiat častí. Piata epizóda z tretej série sa volá "Výmena úloh" (Trading Places). Manželia Frank a Carol sa dohodnú so svojími deťmi Danou a J.T., že si po dobu jedného víkendu vymenia svoje postavenie v rodine. Nech si ich potomkovia skúsia aké je to byť rodičmi. Nech sa pokúsia postarať o bezproblémový chod domácnosti. Čo zo začiatku vyzerá ako zábava sa čoskoro zmení na obojstranne náročnú skúšku. ****

Krok za krokem - Vlastní byt (1993) (epizoda)

V priebehu rokov 1991 až 1998 bol natočený americký, televízny, rodinný sitkom "Krok za krokom" (Step by Step). Bolo vyprodukovaných sedem sérií obsahujúcich stošesťdesiat častí. Druhá epizóda z tretej série sa volá "Vlastný byt" (The Apartment). Dana Fosterová sa i napriek protestom jej matky Carol odsťahuje z rodičovského domu. Začne bývať v malom byte, ktorý patrí sestre jej kamarátky. Zo začiatku je nadšená z toho, že sa konečne osamostatnila, ale po nejakom čase si začne uvedomovať, že jej veľmi chýba jej rodina. *****

Krok za krokem - V tropickém ráji II. (1993) (epizoda)

V priebehu rokov 1991 až 1998 bol natočený americký, televízny, rodinný sitkom "Krok za krokom" (Step by Step). Bolo vyprodukovaných sedem sérií obsahujúcich stošesťdesiat častí. Devätnásta epizóda z druhej série sa volá "V tropickom raji II." (Aloha 2). Rodina Lambert-Fosterovcov vyhrala v tombole týždenný pobyt v luxusnom hoteli na Havajských ostrovoch. Manželia Frank a Carol, ich šesť detí (Dana, Karen, Mark, J.T., Al, Brendan) a svojrázny bratranec Cody Lambert strávia úžasnú spoločnú dovolenku v tomto slnečnom, tropickom raji. *****

Krok za krokem - V tropickém ráji I. (1993) (epizoda)

V priebehu rokov 1991 až 1998 bol natočený americký, televízny, rodinný sitkom "Krok za krokom" (Step by Step). Bolo vyprodukovaných sedem sérií obsahujúcich stošesťdesiat častí. Osemnásta epizóda z druhej série sa volá "V tropickom raji I." (Aloha 1). Rodina Lambert-Fosterovcov vyhrala v tombole týždenný pobyt v luxusnom hoteli na Havajských ostrovoch. Manželia Frank a Carol, ich šesť detí (Dana, Karen, Mark, J.T., Al, Brendan) a svojrázny bratranec Cody Lambert strávia úžasnú spoločnú dovolenku v tomto slnečnom, tropickom raji. *****