• Krátkometrážní

Red Hot Chili Peppers: Dani California (2006) (hudební videoklip)

Pieseň "Dani California" je úvodná skladba z deviateho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Red Hot Chili Peppers. Album s názvom "Stadium Arcadium" vyšiel deviateho mája roku 2006 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. Ku songu "Dani California" natočili videoklip, ktorým vzdávajú hold kultovým rockovým kapelám a spevákom. Členovia Red Hot Chili Peppers s v ňom predviedli ako Elvis Presley, The Beatles, Jimi Hendrix, Cream, Parliament-Funkadelic, David Bowie, Slade, Sex Pistols, The Misfits, Poison a Nirvana. *****

Red Hot Chili Peppers: Snow (Hey Oh) (2006) (hudební videoklip)

Pieseň "Hey ho snow" je v poradí druhá skladba z deviateho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Red Hot Chili Peppers. Album s názvom "Stadium Arcadium" vyšiel na dvoch diskoch. Obsahuje až dvadsať osem titulov. Vydali ho deviateho mája roku 2006 pod značkou Warner Bros. Records. Ku songu "Snow (Hey Ho)" bol natočený videoklip, ktorý zachytáva fanúšikov, spolupracovníkov, ľudí zo zákulsia a tiež i samotnú kapelu počas zvukovej skúšky a koncertu. ****

Red Hot Chili Peppers - Road Trippin' (2000) (hudební videoklip)

Pieseň "Road Trippin´" je v poradí pätnástou a zároveň i záverečnou skladbou zo siedmeho štúdioveho albumu americkej kapely Red Hot Chili Peppers. Album sa volá "Californication". Vyšiel ôsmeho júna roku 1999. Ku skvelému songu "Road Trippin´" bol natočený pohodový videoklip, v ktorom si páni Anthony Kiedis, John Frusciante a Michael Balzary zanôtili v útulnej chate niekde na pobreží Pacifického oceánu. Zaujímavosťou je, že túto akustickú skladbu zahrali bez svojho geniálneho bubeníka Chada Smitha. *****

Red Hot Chili Peppers - The Zephyr Song (2002) (hudební videoklip)

Pieseň "The Zephyr Song" je v poradí šiesta skladba z ôsmeho štúdiového albumu americkej kapely Red Hot Chili Peppers. Album s názvom "By the Way" vyšiel deviateho júla roku 2002 vo vydavateľstve Warner Bros. Records. Mám ho najradšej z celej rozsiahlej diskografie tejto vymakanej alternative funk rockovej kalifornskej formácie. "By the Way" mám dokonale prepočúvaný. Ku titulu "The Zephyr Song" bol natočený haluciogénny psychedelicko kaleidoskopický video klip. ****

Red Hot Chili Peppers - By the Way (2002) (hudební videoklip)

Pieseň "By the Way" je v poradí prvou a zároveň aj titulnou skladbou z ôsmeho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Red Hot Chili Peppers. Album vyšiel deviateho júla roku 2002 vo vydavateľstve Warner Bros. Records. Ku songu "By the Way" bol natočený perfektný, zábavný videoklip. Spevák Anthony Kiedis v ňom prežil šokujúcu, šialenú jazdu s psychotický taxikárom, ktorý ho uniesol a predviedol mu svoje vcelku nadpriemerné vodičské schopnosti a tiež i crazy tanečné kreácie. *****

Red Hot Chili Peppers - Scar Tissue (1999) (hudební videoklip)

Pieseň "Scar Tissue" je v poradí tretia skladba zo siedmeho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Red Hot Chili Peppers. Album sa volá "Californication". Vyšiel ôsmeho júna roku 1999 pod hlavičkou vydavateľstva Warner Bros. Rerods. Ku songu "Scar Tissue" bol profesionálne natočený videoklip. Cestu horúcou kalifornskou polopúšťou v štýlovom kabriolete s dobitými členmi kapely Red Hot Chili Peppers som si plne užil a hoci keby si ju znova rád zopakujem. Výborný klip od výbornej kapely. *****

Baby Secondhand - Baby Rock'n'roll (2014) (hudební videoklip)

Dnes som sa vďaka typu od môjho amiga, starého známeho punkáča dozvedel o opavskej hudobnej skupine Baby Secondhand. Doposiaľ som o tejto moravskoslezkej kapele nepočul. Pozrel som si ich dva videoklipy. Jeden ku songu "Jmelí" a druhý ku piesni "Baby Rock´n´Roll". Musím priznať, že ma borci z Baby Secondhand svojim melodickým, svižným punk rockom celkom potešili a príjemne prekvapili. Bol som spokojný i s ich videoklipmi. Fajn punk za tri hviezdičky. ***

Baby Secondhand - Jmelí (2017) (hudební videoklip)

Dnes som si pozrel videoklip ku skladbe "Jmelí" od opavskej hudobnej skupiny Baby Secondhand. Doposiaľ som o tejto moravskoslezkej kapele nepočul, ani som netušil, že existuje, takže sa dá povedať, že ma svojim melodickým, svižným punk rockom celkom potešili a príjemne prekvapili. Ich spevák vizerá ako nepodarený klon lídra kultovej anglickej formácie The Adicts. Jednoduchý videoklip z autoumyvárne ku songu "Jmelí" sa im podaril. Fajn punk! ***

Dobytí Planety opic (1972)

Snímok "Planéta opíc", ktorý v roku 1968 natočil režisér Franklin J. Schaffner je kultový sci-fi film. Dal som mu plné hodnotenie. O dva roky neskôr bolo vyprodukované celkom podarené pokračovanie "Do vnútra planéty opíc". Ocenil som ho troma hviezdičkami. Tretia časť "Útek z planéty opíc" ma sklamala, takže dostala odo mňa len dve hviezdy. No a tomuto štvrtému pokračovaniu s názvom "Dobytie planéty opíc", ktoré sa odohráva v roku 1991, kedy sa z opíc stali otroci a následne sa vzbúrili proti ľuďom, tiež veru nedám viac ako dve slabé hviezdičky. **

Do nitra Planety opic (1970)

V roku 1968 natočil režisér Franklin J. Schaffner snímok "Planéta opíc". Bol to kinohit z ktorého sa časom satlo kultové sci-fi dielo. O dva roky neskôr bola vyprodukovaná druhá časť, ktorá rozvíja dej pôvodného filmu. Kruté a agresívne čierne gorily sa chopia moci a podniknú vojenskú výpravu do zakázaného pásma. Ani len netušia čo ich tam čaká. Pokračovanie "Planéty opíc" nesie názov "Do vnútra planéty opíc". Nech nás svetlo všemocnej bomby osvieti a svätý spad zostúpi na nás všetkých dnes i navždy. ***