• Krátkometrážní

Baby Secondhand - Baby Rock'n'roll (2014) (hudební videoklip)

Dnes som sa vďaka typu od môjho amiga, starého známeho punkáča dozvedel o opavskej hudobnej skupine Baby Secondhand. Doposiaľ som o tejto moravskoslezkej kapele nepočul. Pozrel som si ich dva videoklipy. Jeden ku songu "Jmelí" a druhý ku piesni "Baby Rock´n´Roll". Musím priznať, že ma borci z Baby Secondhand svojim melodickým, svižným punk rockom celkom potešili a príjemne prekvapili. Bol som spokojný i s ich videoklipmi. Fajn punk za tri hviezdičky. ***

Baby Secondhand - Jmelí (2017) (hudební videoklip)

Dnes som si pozrel videoklip ku skladbe "Jmelí" od opavskej hudobnej skupiny Baby Secondhand. Doposiaľ som o tejto moravskoslezkej kapele nepočul, ani som netušil, že existuje, takže sa dá povedať, že ma svojim melodickým, svižným punk rockom celkom potešili a príjemne prekvapili. Ich spevák vizerá ako nepodarený klon lídra kultovej anglickej formácie The Adicts. Jednoduchý videoklip z autoumyvárne ku songu "Jmelí" sa im podaril. Fajn punk! ***

Dobytí Planety opic (1972)

Snímok "Planéta opíc", ktorý v roku 1968 natočil režisér Franklin J. Schaffner je kultový sci-fi film. Dal som mu plné hodnotenie. O dva roky neskôr bolo vyprodukované celkom podarené pokračovanie "Do vnútra planéty opíc". Ocenil som ho troma hviezdičkami. Tretia časť "Útek z planéty opíc" ma sklamala, takže dostala odo mňa len dve hviezdy. No a tomuto štvrtému pokračovaniu s názvom "Dobytie planéty opíc", ktoré sa odohráva v roku 1991, kedy sa z opíc stali otroci a následne sa vzbúrili proti ľuďom, tiež veru nedám viac ako dve slabé hviezdičky. **

Do nitra Planety opic (1970)

V roku 1968 natočil režisér Franklin J. Schaffner snímok "Planéta opíc". Bol to kinohit z ktorého sa časom satlo kultové sci-fi dielo. O dva roky neskôr bola vyprodukovaná druhá časť, ktorá rozvíja dej pôvodného filmu. Kruté a agresívne čierne gorily sa chopia moci a podniknú vojenskú výpravu do zakázaného pásma. Ani len netušia čo ich tam čaká. Pokračovanie "Planéty opíc" nesie názov "Do vnútra planéty opíc". Nech nás svetlo všemocnej bomby osvieti a svätý spad zostúpi na nás všetkých dnes i navždy. ***

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

S režisérom Craigom R. Baxleyom som sa zoznámil niekedy začiatkom deväťdesiatých rokov minulého storočia prostredníctvom akčných snímkov "Temný anjel" a "Studený ako kameň". No moju zvýšenú pozornosť si zaslúžil až televíznymi adaptáciami námetov Stephena Kinga - "Dom v ružiach", prequelu "Denník Ellen Rimbauerovej" a predoveštkým mini série "Búrka storočia". Keď som si všimol, že zrežíroval aj trojdielnú sériu "Záhada Bermudského trojuholníku" s radosťou som si ju pozrel. Aj keď to trvalo štyri hodiny, vôbec som sa nenudil. Takže môžem povedať, že to bol dobrý mysteriozno dobrodružný sci-fi film. ***

Přátelé Zeleného údolí (1980) (seriál)

"Znáš nebe bez mraků a mraky zase bez nebe. Stříbrnou vodu řek, a zázraky jménem les. Dík křiku sojky poznáš jednou i sebe. Už zítra znát se budeš mnohem líp než dnes. Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi sám. Tou cestou mechovou přijď rovnou k nám. Vždyť fůru přátel máš v zeleném údolí. Tak si jich jenom važ, ať už jsi kdekoliv. Pro štěstí do kapsy tři sojčí pírka dej si. A špetku jehličí, ať vždycky trefíš zpět. Kdybys to nevěděl, tak dávno malý nejsi. Vždyť v kůře stromů dá se najít celý svět. Kdybych to nevěděl, tak dávno malý nejsem.Vždyť v kůře stromů dá se najít celý svět." *

Bojovník od Undangu (1983)

Ku koncu devätnásteho storočia posielalo mnoho štátov svojich vycvičených bojovníkov do nestabilnej Číny, aby si tam zebezpečili svoj vplyv. Najmä Japonci proti Číne týmto spôsobom realizovali dobivačnú politiku. Chceli zastrašiť a porazil čínský ľud. Potom čo zákerne zavraždili jedného z vážených, starých majstrov, rozhodla sa jeho dcéra, že pomstí smrť svojho otca a Japoncov vyženie zo svojej krajiny. "Bojovník od Undangu" je starý, čínsky, vlastenecký historicko akčný kung fu film. **

Vlak do pekel (2008)

Hneď ako som si pustil tento snímok, tak mi poriadne zatrnulo, pretože na mňa z obrazovky vybaflo logo filmovej spoločnosti Nu Image. Už som videl viacero titulov z ich dieľne a boli to takmer všetko príšerné, nízkorozpočtové, sfušované hlúposti. Šmejdy. Film "Vlak smrti" je typickým produktom tejto shitovej spoločnosti. Je to neoriginálne, nudné, lacné a otravné. Cesta amerických atletov vlakom smrti na Ukrajinu stála za prd. Hlúpy scénar, otrasná kamera, mizerná réžia a slabí herci. *

Zombies (2006)

V roku 1913 došlo v Carltonovej bani neďaleko mesta Addytown v štáte Pennsylvania k závalu. Pri tomto banskom nešťastí prišlo o život i niekoľko malých detí, ktoré tam nelegálne pracovali. Zostali za živa pochované v útobách zeme. Takmer po sto rokoch nepokojné duše mŕtvych detí ožívajú a vracajú sa ako "Zombies", aby pomstili svoju predčasnú, ukrutnú smrť. Začnú terorizovať mladú vdovu Karen a jej dve dcéry, ktoré sa presťahovali do tohto kraja. **

Malý pitaval z velkého města - Jupiter (1982) (epizoda)

V priebehu rokov 1982 až 1986 bol vyprodukovaný český detektívny televízny seriál "Malý pitaval z veľkého mesta" (Malý - neveľký, nepatrný, drobný. Pitaval - zbierka pozoruhodných kriminálnych prípadov. Veľké mesto - Praha). Seriál obsahuje pätnásť samostatných zhruba hodinových častí, v ktorých kolektív pražských kriminalistov rieši rôzne kriminálne prípady. Šiesta epizóda nesie názov "Jupiter". Týka sa krádeže vzácneho umeleckého diela. Najviac ma pobavila časť výsluchu podozrivého recidivistu Hrušku, ktorého stvárnil Jiří Bartoška. Inšpektor: "Pane Hruška vy ste byl ženatý?" Hruška: "Jóó, ale to už je hodne dlouho." Inšpektor: "A teď se chystáte k nějaké svatbě?" Hruška: "Né, nestrašte, to nepřipadá vúbec v úvahu." Inšpektor: "Nějaký vztah iste máte?" Hruška: "Jo, asi sto." Inšpektor: "Ale jeden z nich je hlavní, ne?" Hruška: "Ne, žádnej není hlavní, všechny jsou pohlavní". ***