• Krátkometrážní

Třicet případů majora Zemana - Vyznavači ohně (1974) (epizoda)

Druhá epizóda z televízneho kriminálneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana" sa volá "Vyznavači ohňa". Nedávno som si prečítal jej literárny dramatický prepis, ktorý napísal Oldřich Železný. Výborné čítanie. Bol to silný podnet ku tomu, aby som si túto epizódu znova pozrel. Bolo to atmosferické. Jiří Sequens st. to fakt dobre natočil. No ak opäť niekedy zatúžim po príbehu nacistických Vyznavačov ohňa, tak radšej siahnem po knižnej verzii od Oldřicha Železného. ***

Malý pitaval z velkého města - Exoti (1986) (epizoda)

V priebehu rokov 1982 až 1986 bol vyprodukovaný český detektívny televízny seriál "Malý pitaval z veľkého mesta" (Malý - neveľký, nepatrný, drobný. Pitaval - zbierka pozoruhodných kriminálnych prípadov. Veľké mesto - Praha). Seriál obsahuje pätnásť samostatných zhruba hodinových častí, v ktorých kolektív pražských kriminalistov rieši rôzne kriminálne prípady. V poradí dvanásta epizóda nesie názov "Exoti". Pražským chovateľom exotických vtákov bolo ukradnutých niekoľko veľmi vzácnych kusov. Tohto kuriózneho prípadu sa chopí poručík Libor Krejcárek. Odhaliť páchateľa však bude omnoho ťažšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Na to aby ho vypátral a usvedčil sa bude musieť poručík Krejcárek stať odborníkom na exotických operencov. **

pAnk po slovensky (2012)

Akýsi Miro Patrinec, tvorca krátkometrážneho dokumentárneho filmu "pAnk po slovensky" dal možnosť sa vyjadriť ku tejto téme mnohým. Od starých bratislavských punkáčov až po kde akých sedláckych niktošov. Ale všetci len kecajú, pseudo filozofujú, drístajú, bla bla bla... Známe fakty a otrepané frázy. Mne tento dokument absolutne nič nedal a to počúvam punk už skoro tridsať rokov. No najväčšia vada tohto snímku je to, že tam chýba kultová legenda slovenského punku Zóna A. **

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Kto by nepoznal rozprávku o súrodencoch Jankovi a Marienke (Hansel & Gretel), ktorí sa v hlbokom lese dostali do vážnych problémov so zlou ježibabou? Chcela si ich vykŕmiť, upiecť a zožrať. Oni jej však prešli cez rozum a starú strigu hodili do pece. Vo filmovej verzii, ktorú natočil v roku 2013 nórsky režisér Tommy Wirkola, ich príbeh pokračuje ďalej. Janko i Marienka vyrástli, dospeli a stali sa z nich lovci čarodejníc, bojovníci proti zlu, likvidátori nečistých síl. "Hänsel und Gretel: Hexenjäger" ***

Driák - Pátek třináctýho (2015) (hudební videoklip)

Moje druhé stretnutie s tvorbou hudobnej skupiny Driák sa uskutočnilo prostredníctvom ich videoklipu ku songu "Pátek třináctýho", ktorý im natočil v roku 2015 Pája Junek. Len som si potvrdil prvý dojem, čo vo mne zanechal klip ku skladbe "Starý rybář". Týpkovia z kapely Driák hrajú svižný český punk. Výborne im tam pasuje akordeón, ktorý naťahuje spevák. Je to celkom dobrá muzika a aj tie dva videoklipy, čo som videl, sa im podarilo natočiť dosť dobre. V rámci možností je to fajn. ***

Driák - Starý rybář (2017) (hudební videoklip)

Vďaka kamarátovi z Prahy (uživateľovi s nickom Joker Punx) mám aký taký prehľad o súčastnej českej punkovej scéne. Joker ma zvykne občas upozorniť na nejakú zaujímavú formáciu. Dnes mi poslal link na videoklip ku songu "Starý rybář" od kapely Driák. Príjemne ma prekvapil. Driák hrá svižnú punkovú muziku a natočili v rámci možností aj dosť dobrý dobový videoklip. Rybár, čo chytil zlatú rybku si mohol priať bohatstvo, zdravie, žranicu, piatiku, čokoľvek... On si však vybral hudobný sluch. ***

Comedy Club (2016) (pořad) odpad!

Nepatrím medzi obdivovateľov stand up show. Nemám chuť počúvať náramne vtipných oslov ako sa ma snažia pobaviť svojimi kecami. Nie je to nič pre mňa. Uznávam však, že niektorí z vystupujúcich v relácii "Comedy Club" sú občas zábavní. No pokiaľ budú mať medzi sebou pičúsa Jana Gorduliča tak ich všetkých stiahne do odpadu. Tento jebnutý ťuťko je tak trapný, že to snáď ani nie je možné. Gordulič ty hovno smradľavé, nech parkinsonova choroba (ktorá sa ti zdá taká zábavná) postihne tvoju mater a teba nech zožere rakovina. To by bola comedy, to by bola sranda. By si nám o tom porozprával. Čo, ty špinavý kokot?! Ty odpad!

Hladová hra (2009)

Včera som si pozrel film s názvom "Hladová noc". Bol to dosť dobrý vamp horror. Dal som mu tri hviezdičky. Dnes som siahol po titule, ktorý debilní tuzemskí distribútori nazvali "Hladová noc". Pôsobilo to na mňa ako podivný hybrid filmov "Saw" a "Kocka". Komorný, sadistický, psycho horrorový kanibalský thriller. Nijak zvlášť ma to nezaujalo, takže dávam dve hviezdy. No a zdá sa, že týmito dvoma snímkami som svoj hlad po hladových horroroch na dosť dlhú dobu uhasil. **

Hladová noc (2001)

Mladý muž Sean si nájde výborný kšeft. Má previesť luxusný mercedes v hodnote päťdesiat tisíc amerických dolárov z Los Angeles do Miami. Vyrazí na cestu naprieč Amerikou. Chce si tak privyrobiť a zároveň zájsť na Floridu na svatbu svojej sestry. Všetko sa to však poriadne skomplikuje, keď v rozľahlých, málo obývaných oblastiach USA natrafí na upírov. Čaká ho "Hladová noc". V rámci súčastnej vampírskej horrorovej filmovej tvorby to bolo celkom fajn. Žiadna romantická emo sračka. Dobrý vamp horror road movie. ***

Vyměřený čas (2011)

V neďalekej budúcnosti sú ľudia geneticky upravení tak aby po dovŕšení dvadsiatich piatich rokov prestali stárnuť. Problém je však v tom, že potom človek žije už len rok. Preto sa musí každý snažiť získať ďalší čas pre život. Čas sa stal platidlom. Menou, ktorú si treba zarobiť a zaplatiť ňou svoje prežitie. Bohatí môžu žiť večne, ale väčšina populácie má len svoj obmedzený "Vymedzený čas". Potešil ma tento zaujímavý, originálny sci-fi námet. Spokojný som bol i s jeho filmovým spracovaním. ****